Skocz do zawartości

Dużo pytań od nowicjusza czyli czy warto fifth wheel rv


sepher

Rekomendowane odpowiedzi

Wujek miał Dodge’a Ram’a więc się tym jeździć po Europie da. Zestaw z Fifthwheel będzie na pewno ciekawostką ale chyba nie będzie dużo dłuższy niż 9.4m przyczepa plus holownik. Ludzie jeżdżą po Europie przyczepami 9.5m wiec jest to możliwe.

 

Wady jakie widzę 5thwheel vs przyczpą 9.5m

Przyczepa może być samobieżna (mover) wiec jest ją łatwiej ustawić na kempingu od 5thw.

Wykonanie i wystrój wnętrza w 5thw przyprawia mnie o atak padaczki.

 

Ja bym brał 9.5m albo więcej (Adria i KABE robią dłuższe przyczepy niż 9.5m).

 

Nasze kempingi nie sa dostosowane do manewrów przyczepą 5thw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, na wolnym polu może być lepiej albo gorzej. Zależy ile będzie ludzi na kampie

 

Ja sobie nie wyobrażam przyczepy >8,5m bez movera. Ale ja jestem słabym kierowca :]

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pewnych wypowiedzi nie za bardo rozumiem.

Karawaning to przecież tolerancja i pozytywne nastawienie do świata i tym bardziej do sąsiadów na polu.

Chris_66  Jakieś 3 może 4 lata na kempingu Biała Mewa stały właśnie 2 takie przyczepy o których pisze masz ( może ) przyszły kolega.

Nie zauważyłem aby ktoś się turlał ze śmiechu . Raczej większość oglądała z zaciekawieniem i lekką zazdrością.

Cygańska tandeta , no baa gusta są różne i raczej nie powinno się o nich dyskutować.

Tego akurat nie wiem, ale jeśli by to miały być 3 tygodniowe wakacje , to pierwszy bym może odradzał.

No ale jeśli ma to być kilka miesięcy poza domem to pomysł wygląda już troszkę inaczej.

Patrząc na to jeszcze z innej optyki, to kto bogatemu zabroni . Ma chłop kasę, ma jakąś fantazję to dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że marzenie trzeba spełnić , to chyba warto akurat je spełnić .Oczywiście jeśli to twoje marzenie . ;D 

a TV i media , to można zrobić własną instalacje , i bedzie działać , troche roboty pewnie jest .

Edytowane przez NieKumaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w życiu widziałem odpadnie Ci z 70% kempingów w Europie i z 90% w Polsce. Będziesz skazany na molochy...i parkowanie gdzieś pod płotem.

Ale jeśli masz kaprys to czemu nie spróbować. Karawaning to zwiedzanie świata... zastanów się czy dasz radę tym zwiedzać czy jedynie da radę z A do B i miesiąc leżenia plackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wątku na raz widać lekki brak tolerancji. Jednemu wystarczy 4m, drugiemu będzie 10m mało. Ważne aby każdy był zadowolony z tego co ma.

 

Przed zakupem wypożyczyłbym dużą integrę albo pojechał na targi czy też do dużych dilerow w Niemczech. Ja osobiście dla dwójki kupiłbym kampera do 3,5t czyli realnie do 7m.

 

Nawet jak teraz jest budżet, to jak zrobisz 20.000km z kategorią C+E i zapłacisz na autostradzie w Europie ( Chorwacja, Francja, Włochy Itd) jakbyś holował czołg to w pewnym momencie wyciągając kilka stówek Euro na bramce możesz mieć dość. Wszędzie będziesz płacił płatność elektroniczną od przejechanych KM itd. Tam gdzie 95% karawaningowców pojedzie za darmo Ty zapłacisz jak Zestaw 40t.

 

Widziałem w tym roku Anglików w drodze i w Chorwacji. Mieli amaroka z siodłem i na tym przyczepę ok 6m. Pisał o nich też portal avtokampi.si - może to dobry kierunek.

 

Ja osobiście jakbym wymagał przestrzeni to klasyczna duża dwu osiowa cepa - tak jak pisze Commander. Do tego holownik typu Mercedes Vito z najmocniejszym silnikiem, może w wersji Marco polo?

 

Resztę kasy wydałbym na paliwo, camping, promy i restauracje. Widziałem na żywo tą wielką Adrie Alpina i była super, wcale nie taka wielka do jazdy.

 

Przyczepy z USA też mają systemy do parkowania, widziałem kiedyś filmik na YT.

 

Jak dożyję emerytury i budżet pozwoli ruszamy w drogę tam gdzie teraz na 2 tyg się nie dojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Patrząc na to jeszcze z innej optyki, to kto bogatemu zabroni . Ma chłop kasę, ma jakąś fantazję to dlaczego nie.

 

To teraz my jak mamy do tego podchodzić? Czy mamy myśleć realistycznie i w taki sposób się do tematu ustosunkować , czy tak jak piszesz  mamy również fantazjować , jak twórca tematu?

Bo skoro mamy fantazjować - to i ja napiszę - chłopie bierz jak największą lancę, olać wszystko, jak fantazja to fantazja, grunt to spełnienie marzeń i nie przejmuj się głupotami takimi jak wjazdy na kempingi, prowadzenie lancy, ciężki holownik, ogrzewanie  i inne durnoctwa. Jak szaleć to z gracją...  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... na kempingu Biała Mewa stały właśnie 2 takie przyczepy......... większość oglądała z zaciekawieniem i lekką zazdrością....... .

Na Istrii widziałem również, stali na placyku koło kontenerów na śmieci bo nigdzie indziej sie nie mieścili. Na połowę kempingów i noclegów z tegorocznych wakacji takim zestawem nigdy by nie wjechał.

Z zazdrością to ja patrzę na tych którzy podróżują 8 miesięcy w roku, nawet dwudziesto letnim kamperem, zazdroszczę że ja mogę tylko 2, wielkość i amerykańskość nie robi żadnego wrażenia .

 

A tolerancja jak najbardziej, nie ja będę jeździł i mieszkał a jako sąsiada mogę mieć nawet kolegę z piątym kółkiem, byle zachowywał się jak człowiek.

 

I, jak pisałem wyżej, kwestia czy to co chce kupić jest dla niego, pod każdym względem, zakupu, sprowadzenia, opłat, używania i przede wszystkim mieszkania.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzał ktoś kiedykolwiek jak się ma taki zestaw do przepisów obowiązujących w Polsce?

Jak wygląda sprawa w europejskiej homologacji odnośnie wagi  dopuszczonych do holowania przyczep, bo może się okazać, że są zupełnie odmienne przepisy za oceanem. Z tego co kiedyś patrzyłem, to  5th wheel posiadają hamulce elektryczne, w Europie praktycznie niespotykane. Chcąc sprowadzić taki zestaw należałoby go w pełni wyposażyć w Stanach, tam sprawdzić i dopiero wysłać w podróż przez ocean. Tutaj może być słabo ze znalezieniem kogoś do obsługi tego typu hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.