Skocz do zawartości

Truma B10 pilny problem do rozwiązania


makac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem w posiadaniu bojlera gazowego Truma B 10. Niestety bez elektroniki ,pozostałość jest w bardzo dobrej kondycji. Poszukuję płytki sterującej urządzeniem niestety z działu ogłoszeń nikt się nie odezwał. Uprzejmie proszę więc forumowiczów,którzy być może mają takie samo urządzenie  o zrobienie fotografii płytki wraz z podłączeniem do pilota takiego jak na zdjęciu . Oprócz tego mam pytanie czy pilot taki jak mam ja czyli trzyzakresowy włącznik z diodą, to to samo co trzyzakresowy włącznik z pokrętłem i dwiema diodami /czy istnieją jakieś różnice w kolejności lub ilości przewodów podłączeniowych do elektroniki?/ Zdjęcie z płytką nie należy do mojego bojlera ale przypuszczam ,że o taką chodzi tylko sterowanie jej odbywa się pilotem z pokrętłem.Z góry dziękuję.

post-4698-0-88248000-1509618768_thumb.jpg

post-4698-0-38818400-1509618783_thumb.jpg

post-4698-0-56832200-1509618836_thumb.jpg

post-4698-0-51196600-1509618892_thumb.jpg

post-4698-0-54564300-1509618940_thumb.jpg

post-4698-0-93538500-1509619274_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na ebayu w Niemczech sprzedaje chyba to co masz, chociaż pisze tam B0.Tam na ostatnim zdjęciu jest ta płytka, coś można z niej podpatrzyć.

 

https://www.ebay.de/itm/Truma-Boiler-B0-10-Liter-Gas-12-Volt-Autark-heises-Wasser-Warmwasser-50mBar/182864127409?hash=item2a938d25b1:g:LmcAAOSwc6pZ9zaR

 

A tutaj ktoś sprzedaje części , chyba też od tego, tam widzę również starowanie i pilot.Pisze, że nie jest to sprawdzone, ale powinno działać,

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/truma-boiler-bo-ersatzteile/747206596-241-6350

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz to bardziej prawdopodobne, znalazłem identyczne u nas na alegro http://allegro.pl/elektronika-bojlera-truma-b3-i7012408214.html. Gadałem z gościem ,elektronika sprawna ,tylko taki myk że była sterowana pilotem z pokrętłem a mój jest z przełącznikiem .Wtyczka niby ta sama ale kolory kabli ułożone w innej kolejności. Dogadałem się z nim że w razie czego to zwrot bezproblemowy. Pytanie właśnie o ten regulator ,no i cena atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak byś dokupił również ten pilot z pokrętłem? Nie powinien być taki drogi.Wtedy łatwiej by było wszystko w jedną całość złożyć. Dobry elektronik mając wszystko przed oczami powinien dojść do tego gdzie jaki kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,tylko akurat nigdzie takiego pilota na dzień dzisiejszy nie znalazłem.Sądzę jednak że be problemu można by podpasować ten przełącznikowy to taka sama zasada działania ,no ale jak mówisz jakiś zmyślny elektronik by się zdał na podorędziu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
W dniu 15.04.2023 o 21:07, Kamilh83 napisał(a):

Nie, czerwona dioda zapala się gdy zgaśnie płomień. Jeśli świeci od razu po przełączeniu na ON to sygnalizuję awarie 

Sorry że zapytam ale czy nie starasz się o medal za najstarszego kotleta :rolleyes:choć czasem i odpowiedź po dwóch latach ma wartość podczas wyszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.