Skocz do zawartości

Jaka długość przyczepy?


golob

Rekomendowane odpowiedzi

Golob nie ma czegoś takiego jak za duża. Kwestia jak dajesz sobie rade z manewrowaniem, a wbrew pozorom im dłuższa tym łatwiej się kręci. Poza tym przyjmij że raczej szybko zmienisz pierwszą budę. Ja już po pierwszym wyjeździe widziałem że wolałbym inna. Tak jak Ci pisalem, jak nie masz doświadczenia z budami obejrzyj na żywo i sam zobaczysz.

 

Ja przesiadłem się z malutkiej dwuosobowej, też szukałem jakiejś 400, ale jednemu koledze pojechałem kuknąć dethlefa 400 i godzine wcześniej widziałem fendta 495. I wtedy od razu widziałem że mniejsza niż 495 nie może być. Tylko nas jest czwórka a jak jeździmy to raczej stacjonarnie, tydzien może półtora na jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgadamy się i podjadę jak pisałem.

 

W pełni zdaje sobie sprawę, że szybko zmienię przyczepę, ale za 2 sezony bym pojeździł, choćby ze względu na brak czasu na sprzedawanie/kupowanie/szukanie.

 

Da sie jakos łatwo powiedziec ktore modele/marki maja szerokosci 210?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupowałem przyczepę na kilka sezonów z zamiarem kupienia nowej,szukam cały czas i nic na razie mnie nie zaciekawiło.Wszystkie są piękne na zdjęciach ale przy ogladaniu okazuje się że pozostaję przy starej w której mam wszystko.A najważniejsze , nie muszę się martwić VATOLEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymer dobra marka

Jak szerzej to w środku luźniej i wygodniej

Oględziny zrobić koniecznie czy wsjo sprawne i sucho

A swoją drogą, jeśli chcesz objazdówki robić, to pomyśl nad kamperem

...wiem co mówię bo mam oba te środki do krawanienia..

Przyczepą stacjonarny urlop a kamperem objazdówki po kraju i zagranicy

Nie mam problemów z kierowaniem zestawami i mógłbym mieć i na ogonie wagon,ale kamper jest bardziej mobilny niż zestaw a na polach krzywo patrzą na 1dniowe pobyty z przyczepami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się do końca zgodzić z marcinem. Co do jednodniówek na kampach, są takie co mają zastrzeżenie że min np tydzień, ale jak nie mają zastrzeżenia to nie spotkałem się żeby był problem albo żeby krzywo patrzyli.

 

Co do kampera, to na pewno nie w takim budżecie co pisze golob, to raz a dwa że mi osobiście kamper bardziej ogranicza swobodę niż buda. My jak stoimy na kampie to solo jeździmy po okolicy, powiedzmy w promieniu 150km. A przy kamperze to trzeba zwijać cały majdan, a poza tym solówka jest bardziej mobilna i zgrabna w mieście niż kamper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam w teorii wady i zalety i kampera i przyczepy i wydaje mi się że pod moje potrzeby nawet kamper byłby lepszy, ale.... raz że póki co nie ten budżet, dwa że póki co zbyt mało czasu na jeżdżenie w ciągu roku. Więc definitywnie na razie zostaje przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamperem na pole wcale wjechać nie potrzeba ,bo staniesz gdziekolwiek z zestawem nie wszędzie się zamelinujesz na noc bo masz ok 10m długości

Kamperem stajesz np na leśnym parkingu i idziesz spać a na nie z estawem już ciasnawo

Kamperem w górach np na Pętli bieszczadzkiej jedziesz spoko a z zestawem już nie

Po miastach to się rowerem jeździ teraz a nie autami

Nie twierdzę że kamper lepszy od przyczepy i na odwrót ,wsjo ma + i-

Główny miiiinuusss to czas i kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o wpis że na polu (a nie na polanie w lesie) krzywo patrzą na zestawy na jedną noc. Cała pozostała dyskusja i wymiana argumentów była wałkowana 1000 razy i nie ma co do tego wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.