Skocz do zawartości

Jaka długość przyczepy?


golob

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Róźne są przypadki i nawet w najtrwalszym silniku coś sie może zdazyć. Ale te silniki rzeczywiście spokojnie do miliona dobijały bez problemu. Zreszta nawet dzis handlarze smiało pokazują przebieg pół miliona w ogłoszeniach chyba nie ma drugiego takiego auta współcześnie :D szkoda że to juz historia.

 

W volvo kojarze ten silnik był poprzecznie montowany ze skrzynia 5b. W audi wzdłużnie z 6b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róźne są przypadki i nawet w najtrwalszym silniku coś sie może zdazyć. Ale te silniki rzeczywiście spokojnie do miliona dobijały bez problemu. Zreszta nawet dzis handlarze smiało pokazują przebieg pół miliona w ogłoszeniach chyba nie ma drugiego takiego auta współcześnie :D szkoda że to juz historia.

 

W volvo kojarze ten silnik był poprzecznie montowany ze skrzynia 5b. W audi wzdłużnie z 6b.

Poprzeczny montaż objawia się sporymi wibracjami w środku, podobno w audi jest to lepiej rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz, dochodzi zderzak, ściana tył, ściana przód i bakista. Poza tym każdy prosucent podaje inaczej, u jednego to jest długość wewnątrz, u drugiego zewnątrz a jeszcze jakiś tam producent podaje długość dachu. Za bardzo nie przywiązuj się do tych cyferek, obejrzysz jakąś bude i oceniaz czy Ci pasuje układ a co za tym ilość miejsca wewnątrz, gabaryty zewnętrzne itp. Nie ważne czy ma zapisane 400 czy 460.

 

P.s. Gdzieś jest wątek co kolega ma wpisane 380 a ma identyczną budę jak ktoś inny podajże 440

Moja mam w oznaczeniu 908 i tyle mniej więcej....  mają dwie takie postawione jedna za drugą, bo faktycznie ma ona około 4,5 od tylnego zderzaka do bakisty  :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.5 TDI w Audi nigdy nie cieszył się dobrą opinią.

 

Cieszył się doskonałą opinią, ale chodzi o silnik 2.5 TDI rzędowy 5 cylindrowy, a nie o 2.5 TDI V6. To zupełnie 2 inne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wrócimy do tematu - jaka długość przyczepy???

 

Ja proponuję przyczepę o długości około 4,5 metra w środku, czyli 5 m na zewnątrz plus dyszel. Szerokość jak najmniejsza, czyli realnie 2,10 m.

Do tego bardzo ważny jest układ. Ja preferuję dwie podkowy - na przodzie i na tyle przyczepy. Wówczas podczas objazdówki, na co nastawia się autor wątku, jedna podkowa jest na stałe rozłożona jako łóżko, a druga na stałe jako stolik. W rodzinie 2+1 (bo o taką chodzi w tym wątku) dorośli śpią na łóżku na stałe rozłożonym, a małe dziecko wzdłuż przy stoliku na siedzisku. Nie ma wówczas potrzeby żadnego mieszania z pościelą, stolikiem, rozkładania spania itp. Stajesz w czasie drogi gdzie bądź, nie odpinasz budy z haka, podpierasz dwie tylne podpory i kółko manewrowe i za kilka minut możesz siedzieć przy kolacji, a potem iść spać. Wszystko bez żadnego przesuwania stolika, poduszek i innych gratów. Moim zdaniem to najwygodniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie wymondrzają się a nie wiedzą nic o silnikach 2.5 montowanych w Audi i wielu innych pojazdach(R5) nie mają pojęcia, że jeden to rzędowa 5ka, a drugi 6 vka

...ale na temat

Sprawdź wykres momentu obrotowego kiedy przecina się z mocą ,i pomyśl jak musi pracować silnik i ile palić przy tych obrotach i jaką ma sprawność silnik benzynowy jeśli chodzi o wydzielanie ciepła

Spróbuj na manualu pojeździć w tym zakresie obr bez budy ....

mam sie tu papierami mechanika uwierzytelnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zostawmy to auto już. Tak czułem że jak tylko napisze co to za auto to będzie burza w szklance wody. Auto jest jakie jest i będzie musiało jeździć. Jasne że to nie jest 3 litrowy diesel, ale nie popadajmy w paranoje że sobie nie da rady z przyczepa ~1200-1300. A jak nie będzie sobie dawał rady to jak najbardziej podzielę się takim info tutaj. Dopóki praktycznie nikt takim autem nie jeździł tutaj z przyczepą to będzie tylko teoretyczne bicie piany. Ja też nie jeździłem nim z przyczepa, więc nie mówię że będzie super wspaniale.

 

A może wrócimy do tematu - jaka długość przyczepy???

 

Ja proponuję przyczepę o długości około 4,5 metra w środku, czyli 5 m na zewnątrz plus dyszel. Szerokość jak najmniejsza, czyli realnie 2,10 m.

Do tego bardzo ważny jest układ. Ja preferuję dwie podkowy - na przodzie i na tyle przyczepy. Wówczas podczas objazdówki, na co nastawia się autor wątku, jedna podkowa jest na stałe rozłożona jako łóżko, a druga na stałe jako stolik. W rodzinie 2+1 (bo o taką chodzi w tym wątku) dorośli śpią na łóżku na stałe rozłożonym, a małe dziecko wzdłuż przy stoliku na siedzisku. Nie ma wówczas potrzeby żadnego mieszania z pościelą, stolikiem, rozkładania spania itp. Stajesz w czasie drogi gdzie bądź, nie odpinasz budy z haka, podpierasz dwie tylne podpory i kółko manewrowe i za kilka minut możesz siedzieć przy kolacji, a potem iść spać. Wszystko bez żadnego przesuwania stolika, poduszek i innych gratów. Moim zdaniem to najwygodniejsze rozwiązanie.

 

Dokładnie takie miałem założenia, stałe łozko aby gdzies na szybko stanac przenocowac w trasie bez skladania/rozkładania. Generalnie sporo podrozowalem bez przyczepy i "napatrzyłem" się i troche narozmawiałem z właścicielami przyczep.

 

A coś takiego nie byłoby za duże?

 

https://www.olx.pl/oferta/hymer-eriba-nova-491-przedsionek-hobby-burstner-tec-lmc-CID5-IDoCH6O.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć większą i dłuższą bo to zawsze więcej miejsca, takie rzeczy jak osobne prysznice itp występują tylko w większych przyczepach.

Co do doboru przyczepy to uważam że każdy powinien dobrać sobie sam. 

 

Jeśli ktoś dużo podróżuje często zmienia miejsca to szukać z stolikiem i osobnym spaniem, markizą, w miarę krótka do 5m 

Jeśli ktoś jeździ w Polskę to wiadomo że spędza więcej czasu w przyczepie, bo to pada, bo to zimno więc też przydała by się jakaś uniwersalna można się pokusić o osobny prysznic bo to też u nas z tym rożnie a pewnie się przyda.

A jak ktoś wyjedzie raz do roku na jeden/dwa kempingi na południe europy, to już przyczepa nie ma takiego znaczenia, tam i tak 95% czasu spędza się poza przyczepą.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie za duże. Bardzo fajna przyczepa. Szkoda, ze 220 cm szerokości, a nie 210, bo to robi większą różnicę niż dodatkowe 40 cm na długość. Ale nie przesadzajmy, że 220 to źle. Da się jeździć na objazdówki spokojnie. Układ wnętrza sprzyja.

 

Co do konkretnego egzemplarza to sprawdzenie jest konieczne jak zawsze. Ze zdjęć trudno coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.