Skocz do zawartości

Adria Altea 552 PK by mareec


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ok. Fajne fotki bojlera gazowego, którego u mnie brakuje. Dorabiałeś go?

Jestem z kolegą po kontakcie przez Fb, stąd zwrócił uwagę na opony. U mnie dalej oczekiwanie na części.

Tak, latem zakładałem. Super sprawa. To i solary dają pełną samowystarczalność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

U mnie takie gniazdo nie podejdzie, chyba że jako drugie. Natomiast mam miejsce w takim słupku wolne gdzie muszę wsadzić oryginał bo inaczej będzie kichowato wyglądało. Sam zobacz:

 

post-19021-0-59920100-1509720812_thumb.jpeg

 

 

Jak takie gniazdo się podłącza w ogóle? Tzn wpinamy je do czego?

 

Zjada mi gumy nierównomiernie, najbardziej prawą po zewnętrznej stronie. Ciśnienie OK, buda nie przeładowywana (generalnie wszystko poza ciuchami staram suę wozić w samochodzie).

 

 

 

Czyli to samo co u Marka. Czyli jakiś problem z osią ewidentnie. Wadliwa partia od Alko?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie gniazdo nie podejdzie, chyba że jako drugie. Natomiast mam miejsce w takim słupku wolne gdzie muszę wsadzić oryginał bo inaczej będzie kichowato wyglądało. Sam zobacz:

 

attachicon.gifDSC_6376_1.jpeg

 

 

Jak takie gniazdo się podłącza w ogóle? Tzn wpinamy je do czego?

Ja wpiąłem do schaudta, pod bezpiecznik 15A

 

 

 

 

Czyli to samo co u Marka. Czyli jakiś problem z osią ewidentnie. Wadliwa partia od Alko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam do tematu klimy, z funkcją grzania, której to montaż opisywałem w tym temacie.

 

Testy jesienne przy ok 7-9C na dworze wykazały, że klima po kilkunastu minutach pracy daje na wyjściu z rur w zależności od ich długości od 37 do 43C i to przy dużym przepływie powietrza. po ok 30 minutowym grzaniu we wnętrzu przyczepy we wnętrzu zrobiło się 22C i wyłączyłem sprzęt.

 

Kolejne testy przy temperaturze 0,2C na dworze wykazały, że w instrukcji nie kłamią - ta klima nie popracuje przy temperaturze bliskiej zera. Pewnie graniczną jest ok 2-3C.

 

Przy odpaleniu klimy z otworów leciało dokładnie 0,3C aby przez ok 10-12 minut osiągnąć 14,5C i.... wtedy nastąpił zonk - prawdopodobnie jakiś czujnik oblodzenia w klimie wyłączył sprężarkę i nastąpił proces rozgrzewania. Kilka ładnych minut klima coś tam pracowała ale bez nadmuchu i pracy sprężarki. Po tym czasie na chwilę uruchomiła tryb ogrzewania aby znowu zamarznąć. W tym momencie nastał koniec testów. Ja bardzo nie lubię zimy i pewnie tej klimy do ogrzewania użyję głównie wczesną wiosną i jesienią. Podczas pracy pod przyczepę wydmuchiwana jest duża ilość lodowatego powietrza.

 

w temacie przyczepy - w dniu wczorajszym trafiła na wymianę osi na gwarancji do firmy Elcamp. Najbliższy czas kiedy będę mógł po nią jechać będzie po 10 lutego, teoretycznie powinna być wtedy gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, PLopaPL napisał:

Maarec wiadomo już coś z osią? 

Możesz napisać w temacie lub na pw, ile dałeś za klimę? Jakie są ogólne koszty montażu?

 

Wczoraj coś robili z moją cepą. Myślę, że na początku lutego będzie telefon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.