Skocz do zawartości

Adria Altea 552 PK by mareec


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

To się dziwię że orasz trawnik, wiata nie kosztuje jakiegoś majątku

 

w sumie to źle się wyraziłem :) bo napisałem, że robię masakrę. Problem jest aktualny głównie o tej porze - jesienią, kiedy ziemia namoknięta, nie chłonie. Zimą zmrożone, latem sucho i twardo. O tej porze bywa, że przyczepa stoi 3 dni na twardym przed domem i czeka aż przeschnie po deszczach i spokojnie jadę bez robienia kolein i błota. Aby zmieścić wiatę od wjazdu potrzebuję wyciąć z 6 drzew lub lepiej, zgody sąsiada (granica), ok 3 tyś na bruk i min 3-4 tyś na wiatę. Mam teraz "wiatę" 4 x 8m i jest idealna, na zimę obok przyczepy mieści mi się tam trochę sprzętu ogrodowego a w przyszłości może camper.  Nowa wiata musiałaby być podobna lub większa aby dało się tam wjechać. Mam zdecydowanie za dużo wydatków i wolę jednak śmigać po ogrodzie bo zajmuje to max 20min :) a za nie wydaną kasę już mogę planować przyszły sezon wyjazdowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marek, przestań z tym kamperem, aż tak szybko się nie zestarzejecie

Starzejemy się niestety szybko. Ale po co czekać do starości by sobie ułatwić i uprzyjemnić życie, jeśli można kampera kupić jak najszybciej. Ja wolę mieć starszy i tańszy samochód na co dzień, a zaoszczędzoną kasę włożyć w kampera, niż mieć wypasione auto i nową przyczepę, a o kamperze myśleć w perspektywie 7-12 lat. Kto wie czy za 7-12 lat będziemy jeszcze żyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzejemy się niestety szybko. Ale po co czekać do starości by sobie ułatwić i uprzyjemnić życie, jeśli można kampera kupić jak najszybciej. Ja wolę mieć starszy i tańszy samochód na co dzień, a zaoszczędzoną kasę włożyć w kampera, niż mieć wypasione auto i nową przyczepę, a o kamperze myśleć w perspektywie 7-12 lat. Kto wie czy za 7-12 lat będziemy jeszcze żyli?

Tylko na dziś dla mnie kamper to tylko utrudnienie. W tym roku na wczasach zrobiliśmy z 1000km na wycieczkach. Jak nie będzie nas za te kilka lat to brak kampera nie będzie największym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej maarec, gdzie załatwiałeś swoją reklamację osi? Ja pisałem do Szczecina i tam twierdzą, że pierwszy raz się z tym spotykają... Po powrocie z wyjazdu jadę sprawdzić zbieżność.

 

W Elcapie czyli Krakowie. Może stąd Szczecin nic nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wjechał solar, bojler gazowo-elektryczny, a teraz na wyjeździe zamontowałem fajne płaskie gniazda USB. Nie wymagają wiercenia megadziury i mają podświetlenie. Żeby bez sensu nie świeciło zrobiłem wyłącznik. W najbliższym czasie chcę przerobić instalację odpływową, żeby były większe spadki, bo słabo woda spływa.post-20403-0-50213600-1509713190_thumb.jpegpost-20403-0-35414500-1509713226_thumb.jpegpost-20403-0-23487800-1509713377_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wjechał solar, bojler gazowo-elektryczny, a teraz na wyjeździe zamontowałem fajne płaskie gniazda USB. Nie wymagają wiercenia megadziury i mają podświetlenie. Żeby bez sensu nie świeciło zrobiłem wyłącznik. W najbliższym czasie chcę przerobić instalację odpływową, żeby były większe spadki, bo słabo woda spływa.attachicon.gif0DFC156E-9FBE-43E8-9CCD-6BCA58E293AB.jpegattachicon.gif7149151A-6A9C-4384-B2C5-8C425A41D544.jpegattachicon.gifB6542D11-CCB2-413F-BEF2-541DA38C13A7.jpeg

 

Jak będziesz przerabiał i chciał dyskutować o swym moedelu to możesz rozważyć założenie swego tematu w dziale sympatyków, a ten zostawić Markowi :) 

 

Gniazdo USB sam chętnie u siebie założę. Trochę przeraziła mnie cena, bo orygonalne Berkery chodzą po 160 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz przerabiał i chciał dyskutować o swym moedelu to możesz rozważyć założenie swego tematu w dziale sympatyków, a ten zostawić Markowi :) 

Gniazdo USB sam chętnie u siebie założę. Trochę przeraziła mnie cena, bo orygonalne Berkery chodzą po 160 zł :/

OK, nie pomyślałem Mam usunąć?

A tu masz link do gniazdek usb

http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-montazowa-2x-usb-5v-3-1a-i6921850405.html

A co się dzieje?

Zjada mi gumy nierównomiernie, najbardziej prawą po zewnętrznej stronie. Ciśnienie OK, buda nie przeładowywana (generalnie wszystko poza ciuchami staram suę wozić w samochodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.