Skocz do zawartości

Adria Altea 552 PK by mareec


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PLopaPL napisał:

Maarec wiadomo już coś z osią? 

Możesz napisać w temacie lub na pw, ile dałeś za klimę? Jakie są ogólne koszty montażu?

 

Klimę założysz sobie sam, klima podłogowa to koszt pewnie 5-7tyś zależy od modelu i wielkości przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę, że poniżej 6 tys kupię podłogową. Montaż chyba prostszy niż dachowej?

Kupisz już za około 5k 

 

Dometic

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6757702729

 

Truma

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6961311986

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 16.05.2017 o 23:44, maarec napisał:

Udało się zrobić kolejny krok do przodu. Rury rozprowadzone, zostało wykończyć. Podłoga powiercona i zabezpieczona 3 warstwami impregnatu V33. Klima opalona, działa solidnie. Upchnięta ale nie było problemów.

 

Najtrudniej było zdemontować 3 półki i listwę maskujacą bez uszkodzeń. Zrobili cwaniaki na 4 śruby i 4 drewniane kołki polki w rozmiarze ok 25x8 cm.

 

Klima chłodzi, nawet w trybie nocnym cichym wieje tak że czuć w drugim końcu przyczepy a zastosowałem 12m rury przy dopuszczalnych 15m. W trybie max chłodzenia trzeba ubrać się jak w środku zimy. Na razie same plusy.

post-8007-0-95239100-1494970602_thumb.jpg

post-8007-0-52110200-1494970615_thumb.jpg

post-8007-0-33048400-1494970631_thumb.jpg

post-8007-0-38368600-1494970648_thumb.jpg

post-8007-0-25170900-1494970896_thumb.jpg

post-8007-0-87604600-1494970913_thumb.jpg

Widzę że też używałeś tych czarnych rur sprawdzają się?  Muszę teraz zrobić rozprowadzenie powierza pod podłogą i chciałem użyć tych czarnych do zimnego powietrza i większej jako osłonowej pod przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Voku napisał:

One są papierowe tak jak te od ciepłego powietrza czy z zewnątrz aluminiowe?

Od ciepłego powietrza. te papierowe też są w środku aluminiowe.

EDIT. aaa Tobie chodzi o zewnątrz :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zrobiłem małą modyfikację klimy. Wkurzało mnie że temperatura otoczenia pokazywana na wyświetlaczu różni się od faktycznej o parę stopni. Okazało się że czujnik temperatury znajduje się w klimatyzacji a nie w czujniku podczerwieni a wiadomo że tam gdzie Klima jest zamontowana zawsze będzie chłodniej. Same miejsce chłodzi się szybciej przez same rury nawiewu. Wywaliłem czujnik z klimy i przeniosłem w inne miejsce i teraz temperatura otoczenia ma wyświetlaczu jest zgodna z rzeczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był zaraz za kratką wylotową powietrza doczepiony do tej (chłodnicy). Odciołem i dałem nowy dłuższy kabelek a czujnik dałem sobie przy odbiorniki podczerwieni. Teraz idealnie pokazuje temperaturę.

20180616_122225.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.