Skocz do zawartości

Czy gotujecie w swoich przyczepach?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie.

Wszystko gotujemy w budce ponieważ kuchenkę mamy na samym tyle przyczepy. Zarówno zapachy jak i ciepło przy otwartych drzwiach uciekają przez okno nad kuchenką. Z rozmysłem szukałem takiej przyczepy, bo np. szybkie sięgnięcie do lodówki :piwko: nie wiąze sie z wchodzeniem do budy :hehe:.

Nasz przedsionek robi za salon, więc nie wyobrażam sobie w nim graciarni z szafkami, kuchenkami i butlami włącznie (ale co kto lubi - jego sprawa).

W tropikach raczej nikt z ekipy nie ma ochoty na kiełbę z cebulą więc w budce nie pachnie obiadem do nocy lub dłużej...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasza kuchenka w przyczepie jest jeszcze nowa.

Poprzedni wlasciciele nie gotowali bo pani domu bala sie gazu (niemka) :lol2:

My mamy dwu stanowiskowa plyte indukcyja do gotowania na zewnatrz makaronu, ryzu i kielbasek a do smazenia i duszenia Cadac gril z kilkoma wymiennymi roznej formy patelniami.

sprawdza sie to w praktyce bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smażę, dusze, gotuje, blanszuje i ogólnie pichce w przyczepie. Trzy palniki czasem lecą na raz i jeszcze mi jednego brakuje. Zlew, blat roboczy, lodówka, kosz, noże, sztućce i gary. Wyciąg kuchenny wyciąga, okna uchylone, dach otwarty i jest komfortowo. Z zapachami w ogóle kłopotu nie ma. Tylko mi piekarnika brakuje to bym i co upiekł. Myślę, że skuteczny okap z kominem odprowadzającym zapachy/parę to podstawa wygodnego gotowania w ćepce, bez tego faktycznie może być niekomfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smażę, dusze, gotuje, blanszuje i ogólnie pichce w przyczepie. Trzy palniki czasem lecą na raz i jeszcze mi jednego brakuje. Zlew, blat roboczy, lodówka, kosz, noże, sztućce i gary. Wyciąg kuchenny wyciąga, okna uchylone, dach otwarty i jest komfortowo. Z zapachami w ogóle kłopotu nie ma. Tylko mi piekarnika brakuje to bym i co upiekł. Myślę, że skuteczny okap z kominem odprowadzającym zapachy/parę to podstawa wygodnego gotowania w ćepce, bez tego faktycznie może być niekomfortowo.

U nas jest tak samo. Pichcimy i nie zastanawiamy się nad zapachami, itp, bo ich po prostu nie ma :ok: Dobre przewietrzanie wystarczało bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My gotujemy w przyczepce. Ostatecznie nie jest to kilkugodzinne gotowanie bigosu, raczej podgrzewanie i krótkie gotowanie i smażenie. Sporo posiłków jemy w smażalniach, więc ryb raczej nie smażymy. Jeżeli już są świeże ryby to je grilujemy na zewnątrz.Okna ścienne i dachowe pootwierane, drzwi również. Płytę grzewczą mamy tak usytuowaną, że wszystkie, no prawie wszystkie opary i zapachy wydostają się na zewnątrz, ostatecznie są to zapachy przygotowywanych posiłków więc miłe dla noska. Jeżeli zapachy kulinarne komuś przeszkadzają to dlaczego jednak to później je. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gotowana kapusta śmierdzi a bigos z niej jest pyszny :slina:

Bigosik pychotka, jeszcze odgrzewany przez dwa lub trzy dni to jest już super pychotka. Ale dlatego,że przy gotowaniu pachnie jak pachnie, to na wyjazdach takich pyszności nie jadamy, chyba, że ktoś inny ugotuje i nas poczęstuje :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gotowaliście coś w budzie w dzień w Cro? Ja tak  i zwichrowało mi prowadnicę rolety / moskitiery okna przy kuchni  :-]

 

Nie raz i nie dwa i nigdy takiego problemu nie miałem. Generalnie tylko w budzie gotujemy. Po to jest, żeby używać :) Na zewnątrz grill oczywiście  :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.