Skocz do zawartości

Adria 5204 by Marek79


Fiacior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie tak było po odbiorze przyczepy od Andrewa. Kran był podniesiony i po podpięciu cepy do auta pompka zaczęła pracować. Na szczęście nic się nie stało

 

Ja właśnie będę chciał zrobić tak jak Ty. Też nie lubię niczego "niszczyć", czyli lubię jak wszystko jest oryginalnie zrobione :)

 

 

Powiedz jak wygląda całość po demontażu? Bo rozumiem, że klima była zamiast okienka dachowego prawda? Co z całą instalacją? W ogóle jak instalacja elektryczna wygląda, bo wg specki Adrii każda ich przyczepa jest niby przystosowana już do instalacji klimy dachowej - nazywa się to: "Preinstallation for air condition" cokolwiek to znaczy :) Czyli mam rozumieć, że wszystkie przewody są poprowadzone w dachu?

 

 

 

Czyli mówisz, że przez święta Adria przytyła? ;)

 

możliwe, że przytyła, teraz schudła o 24kg a później przybędzie 34kg (klima podłogowa).

 

Instalacja do klimy dachowej jest pociągnięta w szafie. Jest puszka elektryczna z zakończonym kablem 3x2.5mm. Ja wstawiłem tam bezpieczniki i podłączyłem klimę. W dachu jest wsadzone korytko na przewód, po demontażu okna i zaślepki w szafie w 2 sekundy mamy okablowanie gotowe.  U mnie okno dachowe w czwartek wraca na swoje miejsce, śladu po rocznym pobycie klimy na dachu nie ma i nie będzie. Klima nie odcisnęła się na dachu, nie zapadł się, nie wgniótł i nie popękał. Była bardzo mocno wklejona dobrym uszczelniaczem i był problem z demontażem, ale sposobem się udało. Klima podłogowa będzie miała 3 wyloty zimnego powietrza blisko sufitu, dwa z nich będą wiały prosto w okna dachowe, bo te mimo roletek bardzo się grzeją stojąc w słońcu. Kratki wylotowe będą regulowane (tak jak od ogrzewania), a cała instalacja będzie rozpuszczona w szafkach, gdzie są przejścia w oryginale. Kilka dziur będzie trzeba wywiercić, kilka półek zdemontować i zrobić na nowo. Aktualnie nie mam ani środków na klimę ani czasu na montaż, tak więc temat wraca w kwietniu.

Uwielbiać to jedno trzeba jeszcze to umieć  zrealizować :]

 

umieć to może coś tam umiem, ale z zapałem słabo. W roku ubiegłym większość modyfikacji zleciłem, a część moich zrealizowałem, część czeka (np podświetlenie schowka jak u kolegi wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu planuje odkrycie pokrowca umycie przyczepy i przyklejenie nowych naklejek . Na przyszły weekend pierwszy wyjazd :). Jak zrobię zdjęcia z zewnątrz to wrzucę tu kilka:) . Kurczę nie spodziewałem się aż takich pozytywnych opinii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Adrianna obudzona z zimowego snu ,pokrowiec zdjęty buda umyta i przyklejone nowe naklejki teraz wygląda ładnie:).

Mam pytanko czy ktoś zna jakiś sposób na skuteczne oczyszczenie wężyków z wody??? Kolega mi polecił rozpuszczenie jednej tabletki ze zmywarki w ciepłej wodzie i przepłukać całą instalację wodną. Czy ktoś zna jakiś inny ciekawy sposób czy może ten jest git??

post-20375-0-86326300-1489560203_thumb.jpg

post-20375-0-98847900-1489560250_thumb.jpg

post-20375-0-00010400-1489560270_thumb.jpg

post-20375-0-19605300-1489560292_thumb.jpg

Edytowane przez Marek79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.