Skocz do zawartości

Adria 5204 by Marek79


Fiacior

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj prace w Adrii posunęły się mocno do przodu ,nowe jasne forniry na wszystkich blatach,wentylatorki za lodówką,nowe obszyte gąbki zawitały w przyczepie . Nowe wlewy wody jeden na konewkę a drugi na szybko złącze ogrodowe plus syfon ,ze spłuczki zamontowany zbiorniku czystej wody. Cdn......

post-20375-0-28600900-1488869233_thumb.jpg

post-20375-0-59890300-1488869250_thumb.jpg

post-20375-0-64477400-1488869264_thumb.jpg

post-20375-0-17859200-1488869299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładny ten blat. Stół też zmieniłeś?

 

A podłogę masz w domu taką jak w poprzednich rocznikach w Adriach :-D Może Mareec ma podobny wzór u siebie :-D

 

eeee0d79-fe99-4036-9bff-5982296c6211.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale myślałem, że to fabryczne, bo na takie wygląda :D Przez chwilę się nawet zastanawiałem co to ;) 

PS. Chodziło mi o podłogę w Twoim domu - jest identyczna jak wzór Adrii z poprzednich lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten blat. Stół też zmieniłeś? A podłogę masz w domu taką jak w poprzednich rocznikach w Adriach :-D Może Mareec ma podobny wzór u siebie :-D eeee0d79-fe99-4036-9bff-5982296c6211.jpg

 

na fotce nawet mój układ wnętrza. Ale u mnie podłoga zupełnie inna, ciemna szara i w taki mały drobny wzór. Brzydka, ale bardzo wytrzymała, nie jest to zwykła wykładzina, tylko jakieś twarde tworzywo, brudu ma tym wcale nie widać.

post-8007-0-21995600-1488873008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale myślałem, że to fabryczne, bo na takie wygląda :D Przez chwilę się nawet zastanawiałem co to ;) 

PS. Chodziło mi o podłogę w Twoim domu - jest identyczna jak wzór Adrii z poprzednich lat :)

Aaaach hahaha dopiero teraz zatrybiłem z tą podłogą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o wymianie tych laminatów powiesz - gdzieś opisywałeś ?

Ja chyba pójdę po bandzie i wstawię lite drewno ale zaciekawił mnie ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z przebiegu prac zimowych

-Czujniki poziomu czystej wody

-kontroler

-Oświetlenie w bocznej bakiście

Zostało mi jeszcze przyklejenie nowych naklejek ale to dopiero jak się zrobi ciepło.

Cdn.....

post-20375-0-23113700-1488874987_thumb.jpg

post-20375-0-06558700-1488875005_thumb.jpg

post-20375-0-29729900-1488875032_thumb.jpg

post-20375-0-84830300-1488875061_thumb.jpg

post-20375-0-00650200-1488875084_thumb.jpg

post-20375-0-86776200-1488875172_thumb.jpg

Edytowane przez Marek79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czujnik ma przypisaną diodę na kontrolerze przy czym ostatnia dolna (niski poziom wody) czerwona jest sprzężona z przekaźnikiem który odcina napięcie do pompki. W zeszłym roku na Cro córka w poprzedniej przyczepie nie domknęła kranu(  już nie było wody) i pompka przez jakiś czas pracowała na sucho no  i się spaliła. Dlatego tak tutaj zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czujnik ma przypisaną diodę na kontrolerze przy czym ostatnia dolna (niski poziom wody) czerwona jest sprzężona z przekaźnikiem który odcina napięcie do pompki. W zeszłym roku na Cro córka w poprzedniej przyczepie nie domknęła kranu(  już nie było wody) i pompka przez jakiś czas pracowała na sucho no  i się spaliła. Dlatego tak tutaj zrobiłem.

 

też mam taki patent, tylko z lekkim uproszczeniem instalacji. Nie lubię wiercić w zbiorniku, więc przez dławik wpuściłem górą przewód do zbiornika - skrętkę komputerową, która służy za sondę. Odcinam pompkę, grzałki dodatkowe oraz sprawdzam poziom wody. Brawa za wykonaną robotę, ja powoli zabieram się za prace przy mojej Adrii.

 

w ostatnich dniach z dachu zniknęła klimatyzacja, sprzedała się w ciągu kilku godzin od wystawienia. Teraz jest plan montażu podłogowej, ale to prawdopodobnie dopiero w kwietniu. Planuję też wymienić zbiornik wody czystej na 70L. Waham się nad bojlerem gazowym, ale ostatnio ciężko o fajną używkę, szczególnie gazowo - elektryczną. Samą gazową miałem ofertę za 950zł, czyli bdb. ale jeszcze poczekam.

 

planuję też odwiedziny na wadze, dawno moja Adria się nie ważyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na Cro córka w poprzedniej przyczepie nie domknęła kranu(  już nie było wody) i pompka przez jakiś czas pracowała na sucho no  i się spaliła. Dlatego tak tutaj zrobiłem.

 

U mnie tak było po odbiorze przyczepy od Andrewa. Kran był podniesiony i po podpięciu cepy do auta pompka zaczęła pracować. Na szczęście nic się nie stało

też mam taki patent, tylko z lekkim uproszczeniem instalacji. Nie lubię wiercić w zbiorniku, więc przez dławik wpuściłem górą przewód do zbiornika - skrętkę komputerową, która służy za sondę. Odcinam pompkę, grzałki dodatkowe oraz sprawdzam poziom wody. Brawa za wykonaną robotę, ja powoli zabieram się za prace przy mojej Adrii.

 

Ja właśnie będę chciał zrobić tak jak Ty. Też nie lubię niczego "niszczyć", czyli lubię jak wszystko jest oryginalnie zrobione :)

 

 

w ostatnich dniach z dachu zniknęła klimatyzacja, sprzedała się w ciągu kilku godzin od wystawienia. 

 

Powiedz jak wygląda całość po demontażu? Bo rozumiem, że klima była zamiast okienka dachowego prawda? Co z całą instalacją? W ogóle jak instalacja elektryczna wygląda, bo wg specki Adrii każda ich przyczepa jest niby przystosowana już do instalacji klimy dachowej - nazywa się to: "Preinstallation for air condition" cokolwiek to znaczy :) Czyli mam rozumieć, że wszystkie przewody są poprowadzone w dachu?

 

 

 

planuję też odwiedziny na wadze, dawno moja Adria się nie ważyła  :)

 

Czyli mówisz, że przez święta Adria przytyła? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.