Skocz do zawartości

Wypożyczenie samochodu z hakiem w Poznaniu


inforek

Rekomendowane odpowiedzi

możesz też spróbować pogadać z jakimś taksówkarzem, który ma hak, żeby przeciągnął

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, super i pięknie że tak się garniecie do pomocy, ja też zawsze jak tylko mogę to pomagam. Ale zawsze martwi mnie jedna rzecz, co będzie jak coś się stanie, wystarczy pierdoła, jak tu http://forum.karawaning.pl/topic/24666-uszkodzony-naro%C5%BCnik-g%C3%B3rny-hobby/

Zachaczył lusterkiem, w tym wypadku był to przyjaciel który odkupił budke i sprawa się wyprostowała. Ale co wtedy jak holując komuś budke nam sie takie coś stanie? Kto za to odpowiada? Pomagający? W sumie z jakiej racji bo pomagał i to pewnie nieodpłatnie i sprcjalnie tego nie zrobił. Ten co mu się pomaga? W sumie też z jakiej racji? Przecież to nie on rozwalił sprzęt.

 

Łot taki filozoficzny problem, oby nikogo to nie spotkało

 

 

P.S. Z tego powodu nie biorę nikogo na stopa. Na yt w cyklu moto doradca waldek opowiadał o jakimś swoim koledze co wiózł swojego przyjaciela i mieli wypadek. Z przyjaźni zostało tyle że kierujący dostawał nowe wezwania z sądu o zapłatę...

 

P.P.S. Nie miałem ba celu zniechęcić nikogo do pomagania. Ale do ustalenia wcześniej kto odpowiada za ewentualne szkody, bo wypadki chodzą po ludziach

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Z tego powodu nie biorę nikogo na stopa. Na yt w cyklu moto doradca waldek opowiadał o jakimś swoim koledze co wiózł swojego przyjaciela i mieli wypadek. Z przyjaźni zostało tyle że kierujący dostawał nowe wezwania z sądu o zapłatę...

 

 

Dopóki nie brałeś pieniędzy za podwózkę to może Ci skoczyć. Co innego gdyby dał Ci choćby parę złotych - wtedy może Cię skarżyć z powództwa cywilnego jeśli odniósł obrażenia w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że masz rację.

Najprościej będzie jak kolega "potrzebuiący" będzie prowadził zestaw a "pomagający" jako pasażer. Ćwiczyłam takie rozwiązanie jak u córki w klubie brakowało auta z hakiem do ciągnięcia przyczepy z łodziami wioślarskimi -sam z racji małego doświadczenia nie podjąłem się ciągnięcia ogona długości kilkunastu metrów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, super i pięknie że tak się garniecie do pomocy, ja też zawsze jak tylko mogę to pomagam. Ale zawsze martwi mnie jedna rzecz, co będzie jak coś się stanie, wystarczy pierdoła, jak tu http://forum.karawaning.pl/topic/24666-uszkodzony-naro%C5%BCnik-g%C3%B3rny-hobby/

Zachaczył lusterkiem, w tym wypadku był to przyjaciel który odkupił budke i sprawa się wyprostowała. Ale co wtedy jak holując komuś budke nam sie takie coś stanie? Kto za to odpowiada? Pomagający? W sumie z jakiej racji bo pomagał i to pewnie nieodpłatnie i sprcjalnie tego nie zrobił. Ten co mu się pomaga? W sumie też z jakiej racji? Przecież to nie on rozwalił sprzęt.

 

Łot taki filozoficzny problem, oby nikogo to nie spotkało

 

 

P.S. Z tego powodu nie biorę nikogo na stopa. Na yt w cyklu moto doradca waldek opowiadał o jakimś swoim koledze co wiózł swojego przyjaciela i mieli wypadek. Z przyjaźni zostało tyle że kierujący dostawał nowe wezwania z sądu o zapłatę...

 

P.P.S. Nie miałem ba celu zniechęcić nikogo do pomagania. Ale do ustalenia wcześniej kto odpowiada za ewentualne szkody, bo wypadki chodzą po ludziach

 

Fakt to jest problem, ale jeżeli odległość nie duża, a i właściciel pojedzie za przyczepą to powiedzmy że szansa na wypadek taka jak zawszę.

Myśle że zaryzykowałbym pomoc w nie dużej odległości.

Może kolega uzna za mało odpowiedzialne, ale ja na przykład holowałem wiele aut swoją osobówką tylko dlatego że stały na poboczu i właściciele nie mieli perspektyw na pomoc bo byli z daleka na przykład i dzięki Panu Bogu i doświadczeniu zawszę dobrze się to kończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie przepisów, nie miałem kiedy się zagłębić, ale ponoć jest tak że biorąc kogoś na pokład jesteś za niego odpowiedzialny

 

Na jakimś szkoleniu był ten temat poruszany, paragrafami teraz operował nie będę bo ich nie znam ;) , ale sprowadzało się właśnie do tego, że wzięcie pieniędzy za podwózkę jest jakąś tam formą umowy cywilnoprawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to jest problem, ale jeżeli odległość nie duża, a i właściciel pojedzie za przyczepą to powiedzmy że szansa na wypadek taka jak zawszę.

Myśle że zaryzykowałbym pomoc w nie dużej odległości.

Może kolega uzna za mało odpowiedzialne, ale ja na przykład holowałem wiele aut swoją osobówką tylko dlatego że stały na poboczu i właściciele nie mieli perspektyw na pomoc bo byli z daleka na przykład i dzięki Panu Bogu i doświadczeniu zawszę dobrze się to kończyło.

Nie no pewnie, że w takiej sytuacji nie można kogoś zostawić.

 

Jedynie chciałem zwrócić uwagę na ten szczegół o którym zazwyczaj się nie myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie wypożyczają auta z hakiem

Moim zdaniem najłatwiej będzie wypożyczyć dostawczaka typu Ducato, Crafter itp. bo wówczas szansa na hak jest duża. Z osobówkami to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.