Skocz do zawartości

Holownik pod 1200dmc


darekgd

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w 158km Subaru też nie ma hydraulicznej regulacji zaworów i trzeba silnik wywalić i wymieniać szklanki. Plus za to, że były dwa rodzaje tych silników - te ż utwardzonymi gniazdami zaworowymi doskonale znoszą gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kryteria były jakieś podane. Ma być i na co dzień i nie za duży, nie za drogi w eksploatacji, na benzynę + gaz i dobrze holować przyczepę. Cena około 40 tys. zł.

 

Ja proponuję zerknąć co jest w ogóle osiągalne, aby nie wymyślić sobie modelu, który występuje raz na sto lat w ogłoszeniach:

https://allegro.pl/kategoria/samochody-osobowe-4029?uszkodzony=Nie&pojemnosc-silnika-cm3-od=2450&pojemnosc-silnika-cm3-do=3500&rok-produkcji-od=2008&kierownica-po-prawej-anglik=Nie&rodzaj-paliwa=Benzyna&rodzaj-paliwa=Benzyna%20%2B%20LPG&price_to=50000&liczba-drzwi=4%2F5&liczba-miejsc-od=4&skrzynia-biegow=Automatyczna%20hydrauliczna%20(klasyczna)&naped=4x4%20(dołączany%20automatycznie)&naped=4x4%20(stały)&nadwozie=Kombi&nadwozie=SUV&order=p

 

Na pewno nieźle jeździ:

Opel Insignia 2.8 turbo 4x4

Land Rover Freelander 3,2 (tutaj trzeba by poczytać co się lubi zepsuć i ile to kosztuje, ale raczej w tej konfiguracji Freelander nie będzie całkiem złym wyborem)

Sorento 3.3 (nie podobne Santa Fe z silnikiem 2.7, bo on nie ma dobrych opinii)

Suzuki Grand Vitara z silnikiem 2.7 i automatem.

Gdyby się trafił Ford Kuga z silnikiem 2.5 turbo benzyna to byłby świetny samochód. I do codziennej jazdy i do przyczepy i dobrze znosi lpg. Ale obawiam się, że musiałbyś dorzucić trochę do budżetu, bo za 40 tys. się nie kupi.

Jeep Cherokee KK na mnie zrobił bardzo pozytywne wrażenie i chętnie bym takim jeździł, możesz pomyśleć, bo auto rozmiarami akuratne, silnik sprawdzony 3.4 i nadający się do gazu, napęd bardzo przyzwoity.

Do tego dochodzi Opel Antara i Chevrolet Captiva z silnikami 3.2 dobrymi do gazu i uważanymi za mało awaryjne. Pytałem o te samochody znajomego mechanika i twierdził, że silnika 3.2 nie bał by się brać i mi polecał.

 

Niedawno też widziałem ładne BMW X3 z benzynowym silnikiem 3.0 i robiło dobre wrażenie. Też jeździ super, ale koszty będą adekwatne do marki.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.