Skocz do zawartości

Mikołajki


Janusz s

Rekomendowane odpowiedzi

........................................................... Jeżeli mnie śnieg nie zasypie :oslabiony:  to osobiście mogę troszku drzewa dostarczyć :skromny: .

A może zasypać nas wszystkich i solidnie wymrozić nawet do -10 st.

Prognoza nie jest zachęcająca ale może do piątku jeszcze się zmienić

Póki co to wygląda ona jak niżej

 

https://www.yr.no/sted/Polen/Lillepolen/Krak%C3%B3w/langtidsvarsel.html

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Minęła niedziela i mimo mojej prośby nie wszyscy potwierdzili swój udział w spotkaniu. Zostało 4 dni a dalej nie wiadomo co z ogniskiem. Była propozycja aby każdy przywiózł trochę drewna, lub jego kupna ale w dalszym ciągu nie wszyscy wypowiedzieli się w tym temacie. Jest jeszcze sprawa namiotu , ja z kolegą Jabulonem przywieziemy namiot ale do jego rozłożenia potrzeba co najmniej czterech osob. Według dzisiejszej prognozy z pogodą nie powinno być problemow, ma być około 1 stopnia ciepła i słonecznie. Gdyby tak było, proponuję wycieczkę na Kopiec Kosciuszi, przy słonecznej pogodzie wspaniały widok na panoramę Krakowa i okolicę. Na Rynku obecnie odbywa się jarmark świateczny, lub bliżej spacer do Tańca, klasztor, lub restauracja" Tarasy Tynieckie". Mam nsdzieje, że w najbliższym czasie wszyscy wypowiedzą się w tym temacie i bedziemy mogli mile wspominać nasze spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy planujemy przyjazd na spotkanie Mikołajkowe.

Powstrzymać nas może tylko śnieżyca lub sytuacja losowa w dniu wyjazdu.

 

Odnośnie drzewa, możemy po drodze zakupić na stacji ze dwie paczki drewna kominkowego.

Myślę, że powinno wystarczyć nawet na kiełbaski jak każdy tyle przywiezie.

Jakieś decyzję w tym temacie?

 

Do rozstawiona namiotu też się zapisuje.

Kiedy będziemy go stawiać? Czwartek, piątek, mniej więcej o której godzinie jest planowana ta atrakcją?

 

Ed, koniecznie weź zestaw zimowych strun aby Ci nie zesztywniał instrument na mrozie :-).

 

Pozdrawiamy

Mariola i Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy planujemy przyjazd na spotkanie Mikołajkowe.

Powstrzymać nas może tylko śnieżyca lub sytuacja losowa w dniu wyjazdu.

 

Odnośnie drzewa, możemy po drodze zakupić na stacji ze dwie paczki drewna kominkowego.

Myślę, że powinno wystarczyć nawet na kiełbaski jak każdy tyle przywiezie.

Jakieś decyzję w tym temacie?

 

Do rozstawiona namiotu też się zapisuje.

Kiedy będziemy go stawiać? Czwartek, piątek, mniej więcej o której godzinie jest planowana ta atrakcją?

 

Ed, koniecznie weź zestaw zimowych strun aby Ci nie zesztywniał instrument na mrozie :-).

 

Pozdrawiamy

Mariola i Andrzej

Myślę, że mróz ma raczej związek z wielkością niż ze sztywnością instrumentu, ale wezmę Twoją radę pod uwagę. A co do przyjazdu to podobnie jak początek Twojego posta. O drewnie już pisałem. Co do namiotu to jak co roku.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 90% będę sam :(

I w sobotę będę musiał uciekać do pracy, a w niedzielę nie wiem czy uda mi się jeszcze do Was zaglądnąć...

Drewno - też mogę jakieś tam przywieźć z Castoramy albo innego punktu (może będzie czas zaglądnąć do tartaku)...

Rozstawienie namiotu - piszcie kiedy i też raczej będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawa drewna nas trochę zdominowała ale mysle, że przy nawet lekko minusowych temperaturach, dłuższe siedzenie przy ognisku będzie mało atrakcyjne. Moim zdaniem powinniśmy się skupić nad ogrzewaniem namiotu w którym będzie można posiedzieć dłużej a i grać będzie można bez obawy odmrożenia palcow. Wezmę grila gazowego, który już nieraz się sprawdził. Może jeszcze jakieś farelki, lub inne gazowe grzałki. Jutro skontaktuję się z Tadkiem i napiszę jak wygląda sprawa z namiotem

Edytowane przez Janusz s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodą nie ma się co przejmować , jeśli w piątek rano będzie śniegu masa to odwołujemy spotkanie i tyle .

U mnie zmienia się załoga z 2+ 2 na 2 , a reszta tak jak większość będzie chciała .

Sprawa drzewa jest bez znaczenia , oby nie było tak jak kiedyś , że nie będzie miał kto rozpalić tak jak jednego roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z Tadeuszem, namiot przywiezie około godz. 13 w piątek więc mam prośbę, proszę podać orientacyjny czas przyjazdu, jak już wspominałem, potrzeba co najmniej 4 osoby do jego rozłożenia. Ja i myślę że Jabulon bedziemy, więc potrzeba jeszcze co najmniej 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodą nie ma się co przejmować , jeśli w piątek rano będzie śniegu masa to odwołujemy spotkanie i tyle .

Oj chyba trzeba się z nią liczyć i to bardzo. Jeżeli nie ma co się nią przejmować to po co odwoływać spotkanie? :miga:

Poniżej komunikat IHM

 

"Choć w ciągu najbliższych godzin prognozuje się wzrost temperatury do wartości dodatnich, to prognoza na najbliższe dni nie jest już tak optymistyczna. Zgodnie z przewidywaniami instytutu, z intensywnymi opadami śniegu lub/i gołoledzią będą musieli liczyć się mieszkańcy dziesięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Koledzy ale ze względu na telefoniczną rezygnację kilku załóg, będziemy musieli zrezygnować z tegorocznego spotkania. Nie ma sensu dla 3 lub 4 załóg całe zamieszanie z namioty a i cena przy tej ilości byłaby nie adekwatna do tego co w zamian otrzymujemy. Wyszła za to propozycja spotkania knajpowego jeszcze w tym roku, albo w karnawale. Kolega Jabulon podjął się znalezienie odpowiedniego lokalu, więc gdyby było zainteresowanie takim spotkaniem, chętnie się tym zajmiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.