Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa dla mondeo mk4


jarek87

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek87 -jak będziesz brał wiązka Westfalii (nawet dedykowana dla mondeo) to pamiętaj że w standardowym zestawie nie ma zasilania po zapłonie. No i wizyta w serwisie (lub u innego magika) żeby hak aktywować.

Mój mk4, co prawda 163KM i w automacie znakomicie spisywał się z przyczepą dmc1500.

A VIATOLL... nie taki diabeł straszny...

Edytowane przez Woytek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Musisz dokupić wiązkę elektryczna tutaj wrzuciłem tylko poglądowo jaki hak.

 

Tu masz w komplecie http://allegro.pl/hak-wypinany-westfalia-ford-mondeo-mk4-hb-modul-13-i6919298045.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem bosala, chyba takiego:

http://allegro.pl/bosal-hak-holowniczy-ford-mondeo-mk4-kombi-modul-i5745392631.html

 

Wiązka była uniwersalna ,nie wpinałem się we wtyczki tylko pod kable. Moduł bez obsługi czujników parkowania bo Mondziak ma możliwość wyłączenia ich. Jest jednak duży minus tego haka! Jest zdecydowanie za blisko zderzaka bo skręcając odległość od zaczepu że stabilizatorem nie przekracza 1cm a myślę ,że nawet bliżej 0,5cm. Przy zapinaniu przyczepy muszę bardzo uważać. Poskąpiłem przy jego wyborze ale teraz zrobiłbym to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Westfalie w Cytrynie i nie zaiwazylem jakiejś trudności w zapinaniu. Wkładasz i zapięte. Bardzo mi sie dobrze używało tego haka.

 

mam do czynienia z hakiem westfalia co kilka tygodni i dalej go nie trawię, nie budzi też mojego zaufania ale to już raczej sam przesadzam. Wiem, że wpinanie haka pod zderzakiem pionowo do góry, gdy nie widać gniazda, które jest całe brudne wiąże się z mokrymi i brudnymi kolanami itd.

 

u mnie z minusów widać samo gniazdo pod zderzakiem.

 

https://steelcar.com.pl/mondeo-hak-holowniczy/241-mondeo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo z tym silnikiem spokojnie pociągniesz 1500 kg. Ale kup lepiej 1200 kg to oszczędzisz na via toll i na winietach za granicą.

Proszę nie wprowadzać kolegi w błąd :nono: , nic bardziej mylnego z tymi opłatami w Polsce i za granicą, w stosunku do całych kosztów wyjazdu na wakacje te dodatkowe opłaty nic nie znaczą.

A na pewno nie są tak wysokie aby zrezygnować z fajnej przyczepki, oczywiście jak się da to lepiej lżejsza przyczepa, ale nie z powody opłat.

Zresztą kolega i tak robi stosowne uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi miałem Westfalię z takim zamknięciem i nie było problemów, teraz mam THULE i zamknięcie jest jeszcze lepsze (łatwiej utrzymać gniazdo w czystości)

 

oba mogę polecić ;)

:look: :look: :look:

Thulowski patent wpinania jest wg Ciebie lepszy?

 

Mam to teraz w cytrynie, w porównaniu do westfalii to niebo a ziemia. Bardzo pluję sobie w brodę że wsadziłem to badziewie zamiast westy

Marek a nie masz zaślepki do gniazda żeby sie nie brudziło jak nie ma w nim haka?

 

Thule mam w LR, tez dobre

Dokładnie, z zaślepką przejechałem z 200tyś i gniazdo w środku czyściutkie. Hak był na tyle genialny że przekładałem go do trzech kolejnych sharanów

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek a nie masz zaślepki do gniazda żeby sie nie brudziło jak nie ma w nim haka?

 

Thule mam w LR, tez dobre

Mam zaślepkę, ale cała okolica tam jest zapiaszczona (też jest napęd na 4 koła) i na pewno zdrowo nie będzie jak dotknę tam smarem z końcówki haka. Powiem szczerze, że ten hak jeździ wpięty prawie cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do czynienia z hakiem westfalia co kilka tygodni i dalej go nie trawię, nie budzi też mojego zaufania ale to już raczej sam przesadzam. Wiem, że wpinanie haka pod zderzakiem pionowo do góry, gdy nie widać gniazda, które jest całe brudne wiąże się z mokrymi i brudnymi kolanami itd.

 

u mnie z minusów widać samo gniazdo pod zderzakiem.

 

https://steelcar.com.pl/mondeo-hak-holowniczy/241-mondeo.html

Chyba rzeczywiście trochę przesadzasz. Najlepiej zamontować taki na stałe i nie zdejmować :D

Westfalia zła nie jest szybko się montuje i dementuje i można to zrobić bez klękania:D

A jak już nie chcesz się pobrudzić klękać czy co tam jeszcze to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wprowadzać kolegi w błąd :nono: , nic bardziej mylnego z tymi opłatami w Polsce i za granicą, w stosunku do całych kosztów wyjazdu na wakacje te dodatkowe opłaty nic nie znaczą.

A na pewno nie są tak wysokie aby zrezygnować z fajnej przyczepki, oczywiście jak się da to lepiej lżejsza przyczepa, ale nie z powody opłat.

Zresztą kolega i tak robi stosowne uprawnienia.

 

Zgadzam się, szczególnie, że mamy tu euro 4 lub 5. Pytanie jakim składem rodzinki kolega dysponuje bo chyba nie pisał. Dla dwójki bez dzieci faktycznie pokusiłbym się o mniejszą przyczepę, ze względu na wygodę parkowania. Jednak z drugiej strony jadąc jak kolega planuje na kilka miesięcy to szukałbym i szerokiej i długiej cepy dla komfortu mieszkania, bo pewnie przemieszczać nie będzie się na wyścigi ?

 

Dla diesla 2.0 tdci na spokojnie te 1400kg a i 1500 będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.