Skocz do zawartości

czy ktoś by mógł obejrzeć


misio72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego Cezarr cena na 100 procent nie adekwatna do rocznika modelu itp. Dla mnie wystarczy.

Zapytałem bo tez tak kiedyś sprzedawałem przyczepę dużej poniżej jej wartości i również byłem

mierzony tak jak Ty to robisz, ja oczywiście nie twierdze że ta to ideał, ale jeżeli nie widać na zdjęciach

żadnych poważnych uszkodzeń to wstrzymał bym się z taką oceną. Mam tak że dopóki nie zobaczę na oczy to nie oceniam i

właśnie dlatego staram się nie wypowiadać na temat przyczep w tym temacie, no chyba że mam możliwość jej zobaczenia bo

porostu można kogoś wprowadzić w błąd. Ale jest też tak że na pewno brakuje mi jeszcze wiedzy którą Ty posiadasz, ja z pewnością

też skorzystał  bym z pomocy forumowiczów przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam nikogo kto sprzedawałby pełnowartościowy towar grubo poniżej ceny rynkowej , no chyba że ma coś do ukrycia i szuka frajera. Jeżeli rzeczywiście jest jakaś super okazja ,  jedna na tysiąc przysłowiowy to rozchodzi się wśród tgz swoich , a nie wisi na ogłoszeniu . Wyraziłem swoje zdanie i nie odradzam nikomu kręcenia kilometrów , w końcu w totka też zdarza się wygrać. Oczywiście rozważamy kwestie sensu jazdy ileś tak km, jeżeli bym ją miał pod nosem to pewnie bym się pofatygował z ciekawości .

Edytowane przez Arturo43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego decyzja ostateczna należy do kupującego, ale po zdjęciach nie zawsze można wszystko zobaczyć :hmm:

Jak powiedziałem moja wiedza jest znikoma, dlatego muszę towar zobaczyć, wcześniej nie doradzam ani na tak ani na nie.

Oczywiście że tak . Wszystko jest ok jak towar jest na miejscu . Dla mnie osobiście nierealna cena budę skreśla , ale to jest moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat zaczął żyć swoim życiem

a konkretów brak :oslabiony:

 

Na ogólną ocenę jakiejś oferty, wpływ ma mnóstwo różnych czynników, które wprawnej osobie, już na wstępie pozwalają na podjęcie decyzji, czy ta oferta warta jest zainteresowania i ewentualnego sprawdzenia. Oczywiście cena jest jednym z takich czynników, ale nie jedynym.

Jeśli jednak  już na wstępie cena wskazuje na "okazję", to należy baczniej przyjrzeć się pozostałym elementom m.in. (rzetelność i sposób opisu, ilość, jakość zdjęć i sposób kadrowania, typ oferty [prywatna/handlarz/komis/firma], a czasem nawet jej lokalizacja, zgodność opisu ze stanem faktycznym, wstępna ocena na podstawie dostępnych zdjęć, a w następnej kolejności tych, o które poprosimy, reakcja sprzedającego na nasze pytania i sposób odpowiedzi, porównanie istotnych cech danej przyczepy z innymi będącymi na rynku [ten sam model i rocznik] itd.

To tylko część kryteriów, które często biorę pod uwagę, ale każdy na podstawie swoich doświadczeń może mieć przecież własne.

Właśnie ten sposób oceny podpowiada mi to, o czym napisałem we wcześniejszym poscie, a w czym nie byłem odosobniony, jeśli spojrzeć na wpisy innych Kolegów.

Jeśli dalej uważasz, że brak konkretów, to jedźcie na oględziny, aby się przekonać, jaka jest rzeczywistość - innej metody nie ma.

 

post-8228-0-54664100-1508697146_thumb.jpg

post-8228-0-61963600-1508697147_thumb.jpg

post-8228-0-26367400-1508697149_thumb.jpg

post-8228-0-27552500-1508697150_thumb.jpg

post-8228-0-27057200-1508697151_thumb.jpg

post-8228-0-47724800-1508697191_thumb.jpg

post-8228-0-11518700-1508697192_thumb.jpg

post-8228-0-58837200-1508697192_thumb.jpg

post-8228-0-39755100-1508697193_thumb.jpg

post-8228-0-33367900-1508697194_thumb.jpg

post-8228-0-58599100-1508697195_thumb.jpg

post-8228-0-32619100-1508697196_thumb.jpg

 

Weź pod uwagę fakt, że tego typu pomoc i ocena na forum, ma na celu jedynie pokazać nasze zdanie i wskazać ew. wątpliwości, wady lub zalety, natomiast wszelkie decyzje typu, czy warto jechać, a tym bardziej, czy warto kupić, leżą już po stronie pytającego.

Skoro nie jesteś do końca usatysfakcjonowany wpisami w tym temacie, to dlaczego nie dałeś na forum możliwości lepszej oceny, np. poprzez zamieszczenie szczegółowych zdjęć otrzymanych od sprzedającego, choćby lewej ściany, której na istniejących fotkach zupełnie nie pokazano (pewnie jakiś powód istnieje).

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt stanowczo nie odradza, raczej uwagę zwraca by nie pominąć przy oględzinach i ocenić wskazane wątpliwości.

.

Wady trzeba we własnej głowie ocenić pod kątem ew. napraw we własnym zakresie - kwestia zdolności, możliwości, zaplecza, kosztów.

Bezwadnych egzemplarzy wtórnego obiegu chyba nie ma w rynkowej ofercie.

.

A Krzyśkowi to bym 100lat (bycia na forum) zaśpiewał nawet po pijanemu :skromny:

Nie ujmując metodyki oceniania i wskazywania, kiedyś na forum regularnie robił to Grzesiu , Gfizyk też ze szlachetnego miasta.

Suchej nitki nie było na okazjonalnych ofertach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo......... Cezarr.......

Pierwsze widzę ten nick z takim stażem. Ja tu nowy nie jestem, na bank się znamy choćby wirtualnie, tylko... ktoś ty ? :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.