Skocz do zawartości

Okno dachowe 48x48 CM


smoczaki

Rekomendowane odpowiedzi

witam przymierzam się do wymiany okna mój Wymiar wycięcia: 48 x 48 cm, A moje pytanko czy spotkaliście się

z takim oknem chodzi o szybę przezroczystą takie by mi pasowało :] ale wymiar nie ten

http://center-camp.pl/pl/p/Okno-dachowe-wlaz-dachowy-Vision-Star-M-Pro-NOWOSC-/1682

i jeszcze otwierane na 90 stopni szukam szukam i nic czy spotkaliście się z takim oknem jak wiecie was siła :blagac:

czy po prostu zmienić otwór w przyczepie na inny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki za odp.ja znalazłem taką http://allegro.pl/pokrywa-oslona-daszka-okna-480x480-hartal-510mm-i6939738852.html

gdzie kupowałeś przezroczystą w pl.czy de.

W Pl, dokładnie pod adresem, który podlinkowaleś. Wpisz sobie hartal klar, to ci wyskoczy. Ja jestem zadowolony, bo zrobiło się duuużo jaśniej w kamperze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jak w poscie pierwszym, nawet od tego sprzedawcy.

Zmiana z mlecznych na takie "dymione" znacznie poprawila jasność w cepce. A mam male okienko a nie jakieś 70x120 czy cos.

 

W kibelku też zmienilem na takie dymione (dachowe). Jest rewelka.

 

Poza jasnoscią, znacznie poprawila się sprawa wentylacji (wcześniej mialem takie unoszone jak właz w autobusie), to po otworzeniu wyraźnie pozwala na wyjscie ciepłego powietrza z cepki.

Dodatkowo latem w nocy, świetna sprawa, zamykasz okna boczne, otwierasz to i śpisz w komfortowych warunkach.

 

 

Aaaaa, ważna sprawa, pamiętaj aby okno poza moskitierą miało też roletę zaciemniającą. Przydaje się gdy spiś a o 4:23 słońce wali ci przez takie okno prosto w oczy ;).

Piszę o tym bo są czasem okna tylko z moskitierą ale bez rolety (w WC mam własnie takie - Fiama Vent bo tam mi roleta nie potrzebna).

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie dlatego chcę zmienić na przeźroczyste tylko ja mam otwór 48x48 a te okienko w poście pierwszym ma 40x40 i nie wiem czy znajdę takie otwierane do 90 stopni ale będę szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja wypowiedziałem się tylko co do kwesti czy warto itd oraz użytkowej. Rozmiaru szukaj, 48x48 nie jest jakis nietypowy a moze 50x50 podejdzie? Pomierz dokładnie otwór i szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat,muszę wymienić same daszki na zewnątrz (te czapki) moje już są połamane.Pytanie brzmi jak te nowe okna są mocowane w dachu.U mnie mocowane całego wywietrznika jest przykrecone wewnątrz przyczepy na 6 wkrety poziomo do dachu.W wakacje szukałem samych daszków lecz znalazłem tylko 1 ogloszenie a reszta to kpl. Nie chce brać calych bo moje są OK.tylko na zewnątrz polamane spalone słońcem. Otwor u mnie to 40x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat,muszę wymienić same daszki na zewnątrz (te czapki) moje już są połamane.Pytanie brzmi jak te nowe okna są mocowane w dachu.U mnie mocowane całego wywietrznika jest przykrecone wewnątrz przyczepy na 6 wkrety poziomo do dachu.W wakacje szukałem samych daszków lecz znalazłem tylko 1 ogloszenie a reszta to kpl. Nie chce brać calych bo moje są OK.tylko na zewnątrz polamane spalone słońcem. Otwor u mnie to 40x40.

40x40 dostaniesz typowe okna tak samo mocowane albo same "daszki" abyś nie musiał pruć. Musisz jednak określić producenta i typ twoich okien. Jak mawia miejscowy Kris "za mało danych" nawet, żeby wróżyć z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.