Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Okno dachowe 48x48 CM

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 smoczaki

smoczaki

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:TABBERT R440TN
  • Holownik:OPEL ASTRA H 1.9 CDTI

Napisano 19 październik 2017 - 16:39

witam przymierzam się do wymiany okna mój Wymiar wycięcia: 48 x 48 cm, A moje pytanko czy spotkaliście się

z takim oknem chodzi o szybę przezroczystą takie by mi pasowało :] ale wymiar nie ten

http://center-camp.p...ro-NOWOSC-/1682

i jeszcze otwierane na 90 stopni szukam szukam i nic czy spotkaliście się z takim oknem jak wiecie was siła :blagac:

czy po prostu zmienić otwór w przyczepie na inny :]

#2 Mik media

Mik media

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 167 postów
  • Telefon:602601243
  • SkądNowy Tomyśl
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Karmann Ford Transit

Napisano 19 październik 2017 - 18:12

Ja mam takie okna w zabudowie Karmanna. Wymieniałem ostatnio z mlecznych na przezroczyste. Szukaj po haśle „Hartal 48 klar”
Nawet sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty.

#3 smoczaki

smoczaki

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 październik 2017 - 19:30

hej dzięki za odp.ja znalazłem taką http://allegro.pl/po...6939738852.html

gdzie kupowałeś przezroczystą w pl.czy de.

#4 Mik media

Mik media

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 167 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 19 październik 2017 - 21:52

hej dzięki za odp.ja znalazłem taką http://allegro.pl/po...6939738852.html
gdzie kupowałeś przezroczystą w pl.czy de.

W Pl, dokładnie pod adresem, który podlinkowaleś. Wpisz sobie hartal klar, to ci wyskoczy. Ja jestem zadowolony, bo zrobiło się duuużo jaśniej w kamperze.

#5 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3500 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 20 październik 2017 - 09:04

Ja mam takie jak w poscie pierwszym, nawet od tego sprzedawcy. Zmiana z mlecznych na takie "dymione" znacznie poprawila jasność w cepce. A mam male okienko a nie jakieś 70x120 czy cos. W kibelku też zmienilem na takie dymione (dachowe). Jest rewelka. Poza jasnoscią, znacznie poprawila się sprawa wentylacji (wcześniej mialem takie unoszone jak właz w autobusie), to po otworzeniu wyraźnie pozwala na wyjscie ciepłego powietrza z cepki. Dodatkowo latem w nocy, świetna sprawa, zamykasz okna boczne, otwierasz to i śpisz w komfortowych warunkach. Aaaaa, ważna sprawa, pamiętaj aby okno poza moskitierą miało też roletę zaciemniającą. Przydaje się gdy spiś a o 4:23 słońce wali ci przez takie okno prosto w oczy ;). Piszę o tym bo są czasem okna tylko z moskitierą ale bez rolety (w WC mam własnie takie - Fiama Vent bo tam mi roleta nie potrzebna).

Użytkownik strus251 edytował ten post 20 październik 2017 - 09:07

#6 smoczaki

smoczaki

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 październik 2017 - 10:14

Dzięki właśnie dlatego chcę zmienić na przeźroczyste tylko ja mam otwór 48x48 a te okienko w poście pierwszym ma 40x40 i nie wiem czy znajdę takie otwierane do 90 stopni ale będę szukał

#7 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3500 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 20 październik 2017 - 14:59

Jasne, ja wypowiedziałem się tylko co do kwesti czy warto itd oraz użytkowej. Rozmiaru szukaj, 48x48 nie jest jakis nietypowy a moze 50x50 podejdzie? Pomierz dokładnie otwór i szukaj.

#8 Janusz110

Janusz110

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 85 postów
  • SkądLublin
  • Model:Tabbert 51 Auf
  • Holownik:Renault Grand Espace -170KM

Napisano 21 październik 2017 - 12:13

Podepne się pod temat,muszę wymienić same daszki na zewnątrz (te czapki) moje już są połamane.Pytanie brzmi jak te nowe okna są mocowane w dachu.U mnie mocowane całego wywietrznika jest przykrecone wewnątrz przyczepy na 6 wkrety poziomo do dachu.W wakacje szukałem samych daszków lecz znalazłem tylko 1 ogloszenie a reszta to kpl. Nie chce brać calych bo moje są OK.tylko na zewnątrz polamane spalone słońcem. Otwor u mnie to 40x40.

#9 Mik media

Mik media

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 167 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 25 październik 2017 - 12:17

Podepne się pod temat,muszę wymienić same daszki na zewnątrz (te czapki) moje już są połamane.Pytanie brzmi jak te nowe okna są mocowane w dachu.U mnie mocowane całego wywietrznika jest przykrecone wewnątrz przyczepy na 6 wkrety poziomo do dachu.W wakacje szukałem samych daszków lecz znalazłem tylko 1 ogloszenie a reszta to kpl. Nie chce brać calych bo moje są OK.tylko na zewnątrz polamane spalone słońcem. Otwor u mnie to 40x40.

40x40 dostaniesz typowe okna tak samo mocowane albo same "daszki" abyś nie musiał pruć. Musisz jednak określić producenta i typ twoich okien. Jak mawia miejscowy Kris "za mało danych" nawet, żeby wróżyć z fusów ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych