Skocz do zawartości

Jaka latarka czołowa?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno ledy XM-L2 są nowsze i lepsze niż XML-T6 i warto zwrócić na to uwagę

świecą mocniej o około 20% i maja mniejsze zużycie prądu bo emitują mniej ciepła

wiec latarka z taką dioda powinna być lepsza. 

Moim zdaniem lepiej może się sprawdzić latarka ze standardowymi paluszkami li-ion bo można je zawsze kupić nowe lub na zapas. Innych aku trzeba będzie szukać u chińczyka ale to też nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

https://outdoorpro.pl/produkty/oswietlenie/376/black_diamond_spot_iv_uniwersalna_czolowka_200_lm/6752.html

Krótko bo z telefonu. Ze względu na pracę i pasję, kopalnia góry i wspinaczka :-) mam kilkanaście czolowek, jakieś syfy po kilkadziesiąt zł i parę lepszych petzl-i jednak polecam black daymond w tym bbudżecie. Akurat masz promocj. U mnie lracuje non stop przez kilka godzin dziennie w 7°C i 98% wilgotności, generalnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petzl Tikka nie do zdarcia, 3 baterie aaa w obudowie a nie gdzieś z tyłu głowy (lekka), I naprawdę długo świeci. I cena ok 100 zł :yes:

Edytowane przez michal_k (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie urwanie głowy że zapomniałem o temacie. Zamówie tą https://www.sklep-presto.pl/product-pol-62962-Latarka-czolowa-Spot-Black-Diamond.html

 

Jak to jest z ładowarkami na akumulatorki? Bo np tak co wybrałem jest na 3szt aaa. Można ładować trzy sztuki czy tylko parami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ładowarki. Te prostsze muszą mieć załadowaną parę (2) akumulatorków inne ładują każdy akumulator niezależnie.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne tzn jakie? Wrzuć jak możesz link jakiejść taniej co ładuje osobno. Jestem ciemna masa w temacie :/

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od ładowarek, mam dwie, jedna fajna bardziej zaawansowana, druga prosta:

post-17565-0-69940500-1508956072_thumb.jpg

 

Ta po lewej - Technoline BC700 ładuje każdy kanał osobno, gdy skończy ładować, automatycznie odłącza prąd ładowania i utrzymuje tylko prąd podtrzymujący, żeby akumulatorek po wyjęciu z ładowarki miał 100% swojej rzeczywistej pojemności. Dodatkowodla każdego akumulatorka wyświetla jaką pojemność naładował, prąd ładowania, aktualne napięcie i ma opcje kontrolowanego rozładowania akumulatorka oraz odświeżania, łagodzącego efekt pamięci. Ma też 3 prądy ładowania: 200, 500 i 700 mA. Wybierasz w zależności czy Ci się śpieszy. 200 mA jest zdrowe dla akumulatorków ale trzeba kilkanaście godzin, 700mA jest szybkie, ale przyśpiesza śmierć akumulatorka, ale czasem nie ma czasu ;)

 

Ta po prawej - EVERFAST EF210014 tylko ładuje i tylko parami. W zasadzie nawet nie wiadomo, kiedy skończyła ładować, bo nie jest to w żaden sposób sygnalizowane.

Obie są na AA i AAA


https://www.morele.net/ladowarka-technotrade-technoline-bc-700-417654/


tu przegląd różnych modeli, na pewno się coś znajdzie: https://www.morele.net/wyszukiwarka/0/0/,,,,,,,,,,/1/?q=%C5%82adowarki+aaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.