Skocz do zawartości

Wady Knausa


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pewnie trzeba by zajrzeć do salonu jak to jest robione dziś w nowych przyczepach, jeśli inaczej to byłby znak że był z tym problem ogólny. Ale tak jak pisałem jest to w sumie drobiazg.

Nadal tak robią, bo prosto i tanio, prawie wszyscy producenci. To prawdziwa zmora łóżko tak podparte, trzeba sobie zmodyfikować żeby było dobrze i na długo bez problemu.

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zwłaszcza jak się jeździ z dzieciakami - wtedy stolik codziennie wędruje góra-dół...

Na szczęście mam sąsiada, który ma na koncie już jednego bus-kampera od podstaw, a obecną przyczepę przerobił w mniej więcej 50%, więc takie bolączki nie są mi straszne;-)

Czy ktoś coś jeszcze dorzuci, czy to jedyna wada (poza ceną oczywiście)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna wada moim zadaniem. Przez 5 lat tułaczki z dziećmi tylko 2 dni korzystaliśmy że stolika w przyczepie z uwagi na wstrętna pogodę. A tak stolik mam cały czas rozłożony do spania.

Pod to mocowanie na ścianie podklej taśmę dwustronną taką na piance. Tylko dobrej jakości. Załatwi to sprawę tak jak załatwiło to u mnie.

Co do ceny to 50 tysi to bardzo dobra cena. Przyczepy nie tracą tak na wartości jak samochody.

To czy ma jakieś inne wady jest drugorzędne bo ma kilka zalet podstawowych.

1. Z pewnych rąk.

2. Zadbana i garażowana.

3. Bezwypadkowa.

4. Prawie nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Oczywiście cena jak za taką "igłę" jest jak najbardziej rozsądna (jeśli rzeczywiście byłoby to w granicach 50 tys.).

Wprawdzie za podobną cenę jest nowy Wainsberg (czyli Knaus dla "ubogich"), który na przyszły rok wprowadził układ 420 QD identyczny jak Knaus (wcześniej był inny) ale kompletny golas, więc wiadomo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Oczywiście cena jak za taką "igłę" jest jak najbardziej rozsądna (jeśli rzeczywiście byłoby to w granicach 50 tys.).

Wprawdzie za podobną cenę jest nowy Wainsberg (czyli Knaus dla "ubogich"), który na przyszły rok wprowadził układ 420 QD identyczny jak Knaus (wcześniej był inny) ale kompletny golas, więc wiadomo o co chodzi...

 

Nadal na Twoim miejscu zrobiłbym rozeznanie wśród dealerów. Tak żebyś miał porównanie. Popytaj tu i tam o ceny z wyposażeniem jakie Cię interesuje. Zrób sobie tabelkę w excelu i będziesz mieć czarno na białym. Do Knausa doliczyłbym jeszcze cenę za czas oczekiwania - czyli dolicz do ceny zakupu tego Knausa cenę wypożyczenia przyczepy za czas kiedy mając przyczepę mógłbyś już z niej korzystać.

 

Poza tym sam piszesz, że sprzedający nie jest chętny do sprzedaży. Chce przyczepą pojeździć kolejny sezon, więc przyczepa nie będzie mieć już 3 lat a 4. Teraz nawet nie wiesz za ile on tą przyczepę chce sprzedać. Bazujesz jedynie na wycenach na podstawie mobile.de. A brałeś pod uwagę, że w przyszłym roku mu się odwidzi i postanowi przejeździć jeszcze kolejny sezon? Tak można czekać w nieskończoność. Ja bym nie czekał, bo w taki sposób swoją przyczepę będziesz mieć dopiero najwcześniej w sezonie 2019, a już szukasz, o ile się nie mylę od zeszłego sezonu? Chciałeś mieć coś na ten sezon, a nie będziesz mieć nawet na przyszły. Bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już szukasz, o ile się nie mylę od zeszłego sezonu? Chciałeś mieć coś na ten sezon, a nie będziesz mieć nawet na przyszły. Bez sensu

Nie mylisz się - zakochałem się w Adrii Altei 402 PH, ale jednak cena nowej przekracza znacznie 60 tys.

Plan był (i wciąż jest) najchętniej na nową, ale ponieważ mój budżet i tak już naciągnięty do granic możliwości nie jest w stanie przekroczyć 50 tys. to pole manewru w zakresie nowych ogranicza się np. do najmniejszych Weinsbergów (golasów oczywiście).

Jestem zorganizowany i jeżdżę od kilku lat z całkiem wygodnym namiotem, więc nie przeraża mnie wizja poczekania może jeszcze kolejnego roku, ale na taką cepkę, z której będę zadowolony na wiele lat.

Poza tym nie udało mi się w tym roku jeszcze wykończyć wiaty, a przecież księżniczkę trzeba trzymać w zamku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze po niemieckich dealerach. Tam czasem trafiają się perełki, takie demo czy po wystawowe albo z wypożyczenia ale takie 1-2 letnie. Często wyposażenie jest bogate a ceny znacznie przystępniejsze niż nowych.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy  nowego Knausa (1,5 rocznego) z wad?? hmmmm denerwuje mnie podnoszenie klapy od bakistry. Zawsze miałem podnoszoną równolegle do przedniej ściany, każdy buerstner a teraz myślałem że to nie problem aczkolwiek mnie to wq...wia. ale za to wymiana butli i pakowanie to fajna sprawa. 

To jest moje odczucie.. wnerw kiedy mam ja otwierać... 

Brak listewna oknami gdzie mogę wpuścić kedrę i zasłonkę przeciwsłoneczną na zewnątrz. 

Dzielone drzwi skoro moskitiera jest na całe wejście.

 

AAAA dla mnie niedogodność nie porażka jeden zbiornik na wodę w kranach i do kibelka.. lubie zapach spłuczki czego tu nie mam..

Jak bedziesz zamawiał nową zamów z dodatkowym zbiornikiem w kibelku. Jak bym wiedział to bym zamówił... teraz to po ptokach.

W nowych Knausach nie ma przykrycia zlewu ale można dorobić z Plexy. :)

Pytałem żony czy ją coś wpienia??? (wypoczynkowy sen męża chrapiącego) hihihi 

Ja na Twoim miejscu bym z francuzem szukał.. wygodniejszy w spaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo - i to konkretny konkret!

Teraz zacznę zwracać uwagę na niuanse - pierwszy wyjazd na wiosnę uprzykrzę kumplowi, bo będę mu rozbierał przyczepę na czynniki pierwsze i kręcił mu się po niej i wokół jak smród po gaciach;-)

Nie no - oczywistym jest to, że co by nie kupić, to zawsze znajdzie się coś co denerwuje, coś niedopracowanego, ale dopóki są to pierdułki to jest ok.

O dodatkowy zbiornik zapytam, ale jeśli nie ma go w tym dodatkowym wyposażeniu jaki dodają na Polskę, to pewnie nie ma.

W 420 QD akurat brak przykrycia zlewu nie jest problemem, bo ma gigantyczną połać blatu kuchennego, ale faktycznie można dorobić albo z pleksy, albo z drewna - jako deska do krojenia, albo podstawka pod pizzę, czy na sery (jeśli zajedziesz do Francji;-)

Apropopos Francji - Francuz owszem jest wygodniejszy (choć wolałbym francuzkę;-), ale po pierwsze primo na tapecie jest 420 QD, a po drugie francuz to już raczej większy rozmiar, a ten póki co dla mnie jest max...

Chcę kompaktową, choć w miarę wygodną przyczepę, a następny krok - jak już mi córki powiedzą, że z wapnem nigdzie nie jadą - bus-kamper (tudzież kamper-van), co będzie jeszcze mniejsze...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 tygodni jestem posiadaczem Knausa Sport 500 QDK więc tak na prawdę sprawdzenie przyczepy w boju będzie miało miejsce w przyszłym roku, ale jedno co wiem przyczepa solidnie wykonana, moja jest używana z 2015 roku ale w naprawdę bdb stanie, wszytsko działa, nic nie odpada itp. Pytanie mam jednak właśnie do tego środkowego łóżka składanego ze stolika, czy ja do tego powinienem posiadać jakieś dodatkowe materace? bo z oparć nijak nie mogę tego złożyć...i wydaje mi się że też brakuje drewnianych płyt pod siedziskiem, wiecie może jak być powinno?

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................. tego środkowego łóżka składanego ze stolika, czy ja do tego powinienem posiadać jakieś dodatkowe materace? bo z oparć nijak nie mogę tego złożyć...i wydaje mi się że też brakuje drewnianych płyt pod siedziskiem, wiecie może jak być powinno?

 

opuszczasz stolik na poziom siedzisk i rozkładasz materace - oparcia i siedziska na płasko obok siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to muszę iść pokombinować, bo wg mnie tak jak oparcia mogę spokojnie wyjąć, tak siedziska są na stanłe jakos przyczepione od dołu i mogę je tylko unieść żeby się dostać do komory pod spodem, ale za chiny nie mogę całkowicie wyjąć siedzisk... a na filmiku

 

widać w 1.05 minucie jak otwiera szafę że są tam jakieś materace...

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

AAAA dla mnie niedogodność nie porażka jeden zbiornik na wodę w kranach i do kibelka.. lubie zapach spłuczki czego tu nie mam..

Jak bedziesz zamawiał nową zamów z dodatkowym zbiornikiem w kibelku. Jak bym wiedział to bym zamówił... teraz to po ptokach.

(...)

zgadzam się w 100% w zasadzie to dla mnie jedyna wada mojej przyczepy , nawet zastanawiam się czy nie przerobić na dodatkowy zbiornik żeby móc dolewać różowy płyn, samą wodą dużo gorzej się spłukuje co w rezultacie wpływa na jej większe zużycie, jednak co dla jednego jest wadą dla innego może być zaletą jednemu z moich kolegów podoba się to rozwiązanie (nie trzeba napełniać osobno dwóch zbiorników)

 

Witam, od 2 tygodni jestem posiadaczem Knausa Sport 500 QDK więc tak na prawdę sprawdzenie przyczepy w boju będzie miało miejsce w przyszłym roku, ale jedno co wiem przyczepa solidnie wykonana, moja jest używana z 2015 roku ale w naprawdę bdb stanie, wszytsko działa, nic nie odpada itp. Pytanie mam jednak właśnie do tego środkowego łóżka składanego ze stolika, czy ja do tego powinienem posiadać jakieś dodatkowe materace? bo z oparć nijak nie mogę tego złożyć...i wydaje mi się że też brakuje drewnianych płyt pod siedziskiem, wiecie może jak być powinno?

 

kolega chris_66 nie ma racji, oparcia są wyjmowane ale nie pasują pomiędzy siedziskami a siedziska są na stałe przykręcone więc u Ciebie wszystko jest tak jak powinno być, po prostu brakuje Ci dodatkowych materacy które powinny być w komplecie ( dwóch lub czterech, w zależności od tego czy masz wersję 5 czy 6 osobową) ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chris_66 nie ma racji, oparcia są wyjmowane ale nie pasują pomiędzy siedziskami a siedziska są na stałe przykręcone więc u Ciebie wszystko jest tak jak powinno być, po prostu brakuje Ci dodatkowych materacy które powinny być w komplecie ( dwóch lub czterech, w zależności od tego czy masz wersję 5 czy 6 osobową) ;)

 

a czym wyrównasz różnicę poziomów stolika złożonego i siedzisk ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.