Skocz do zawartości

Wady Knausa


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


faktycznie masz rację , pomyliło mi się rocznikowo , starsze miały klasyczne rozwiązanie ze wszystkimi ruchomymi
 
a swoją droga to jak trzeba mieć narąbane w głowie żeby zaprojektować taki system dwóch prawie identycznych materacy do praktycznie tego samego zastosowania

 
też nie wiem co kierowało projektantem żeby tak zrobić :hmm:
 
w poprzednie miałem rozwiązanie o którym piszesz i w niczym nie przeszkadzało.
 
wracając do wad to chyba jakiś dużych wpadek nie było, seria SPORT od 2014r jest w dalszym ciągu produkowana w praktycznie niezmienionej formie a od 2018 Knaus daje 10 lat gwarancji na szczelność (najwięcej ze wszystkich producentów) więc o przeciekanie chyba nie mamy się co martwić ,

z drobnych wad to jeszcze wymienię :

- umiejscowienie włącznika bojlera na łóżku

- roleta drzwi przesuwana od boku (nie da się jej wykorzystać jak są zamknięte drzwi w dolnej części, gdyby zrobili odsuwaną od góry było by to możliwe)

- w modelu SPORT 500KD otwarcie drzwi koliduje z oknem i klapą schowka, więc istnieje możliwość uszkodzenia okna przy otwieraniu drzwi   (jakby okno było uchylone)

- w modelach SPORT z piętrusami brak siłowników ani jakiegokolwiek podparcia ramy dolnego łóżka , trzeba trzymać ręką jak chcemy skorzystać ze schowka  w przednim łóżku są siłowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

też nie wiem co kierowało projektantem żeby tak zrobić :hmm:

 

w poprzednie miałem rozwiązanie o którym piszesz i w niczym nie przeszkadzało.

 

wracając do wad to chyba jakiś dużych wpadek nie było, seria SPORT od 2014r jest w dalszym ciągu produkowana w praktycznie niezmienionej formie a od 2018 Knaus daje 10 lat gwarancji na szczelność (najwięcej ze wszystkich producentów) więc o przeciekanie chyba nie mamy się co martwić ,

z drobnych wad to jeszcze wymienię :

- umiejscowienie włącznika bojlera na łóżku

- roleta drzwi przesuwana od boku (nie da się jej wykorzystać jak są zamknięte drzwi w dolnej części, gdyby zrobili odsuwaną od góry było by to możliwe)

- w modelu SPORT 500KD otwarcie drzwi koliduje z oknem i klapą schowka, więc istnieje możliwość uszkodzenia okna przy otwieraniu drzwi (jakby okno było uchylone)

- w modelach SPORT z piętrusami brak siłowników ani jakiegokolwiek podparcia ramy dolnego łóżka , trzeba trzymać ręką jak chcemy skorzystać ze schowka w przednim łóżku są siłowniki

A z tą roleta nie jest tak, że ta na całe drzwi jazdy jako akcesorium? Tak było u mnie. W standardzie taka do połowy drzwi. Ja w zamian zamówiłem właśnie taką na całe drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą roleta nie jest tak, że ta na całe drzwi jazdy jako akcesorium? Tak było u mnie. W standardzie taka do połowy drzwi. Ja w zamian zamówiłem właśnie taką na całe drzwi.

W cenniku to się nazywa pakiet Plus: moskitiera, wzmocnione nogi wsporcze oraz okno Heli II. Z tego co widziałem jak szukałem dla nas przyczepy, chyba każda miała taki pakiet już zamontowany.

 

Powiedzcie jak z tymi felgami kilka postów wyzej, podejdą? Jeśli nie to i tak muszę kupić jakiś zapas i lewarek, tego nie mam. Wtedy pewnie najlepiej szukać nowej?

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tą suwaną na bok moskitierą, zawsze dawała się używać na połowie drzwi. Ale ja się nie znam :o Wysłane z mojego Tapatalka

 

Nie wiem czy się dawało i z jakimi drzwiami. Ale w obecnej Adrii mam drzwi dość grube i jeszcze ze śmietniczkiem, tak więc nie da się zamknąć drzwi przy zasłoniętej moskitierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dawało i z jakimi drzwiami. Ale w obecnej Adrii mam drzwi dość grube i jeszcze ze śmietniczkiem, tak więc nie da się zamknąć drzwi przy zasłoniętej moskitierze.

Śmietnik i półki psują cały plan :o

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba u mnie siłownik w dolnym łóżku jest :)

 

może masz bardziej wypasioną wersję :miga:  u mnie i u Zielonego nie ma

 

A z tą roleta nie jest tak, że ta na całe drzwi jazdy jako akcesorium? Tak było u mnie. W standardzie taka do połowy drzwi. Ja w zamian zamówiłem właśnie taką na całe drzwi.

 

nie, jest albo duża albo wcale (tzn katalogowo bo w rzeczywistości nie spotkałem żadnej przyczepy bez rolety drzwi, tak jak pisał kolega borek6 , chyba wszystkie przyczepy mają ten pakiet)

 

W cenniku to się nazywa pakiet Plus: moskitiera, wzmocnione nogi wsporcze oraz okno Heli II. Z tego co widziałem jak szukałem dla nas przyczepy, chyba każda miała taki pakiet już zamontowany.

 

Powiedzcie jak z tymi felgami kilka postów wyzej, podejdą? Jeśli nie to i tak muszę kupić jakiś zapas i lewarek, tego nie mam. Wtedy pewnie najlepiej szukać nowej?

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

ja bym odpuścił te felgi. inne ET, inny rozmiar  jeśli byś chciał zachować oryginalną wysokość koła musiał byś zastosować opony o niższym profilu niż obecnie

 

szukaj felgi na zapas w oryginalnym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz bardziej wypasioną wersję :miga: u mnie i u Zielonego nie ma

 

 

nie, jest albo duża albo wcale (tzn katalogowo bo w rzeczywistości nie spotkałem żadnej przyczepy bez rolety drzwi, tak jak pisał kolega borek6 , chyba wszystkie przyczepy mają ten pakiet)

 

 

ja bym odpuścił te felgi. inne ET, inny rozmiar jeśli byś chciał zachować oryginalną wysokość koła musiał byś zastosować opony o niższym profilu niż obecnie

 

szukaj felgi na zapas w oryginalnym rozmiarze

Ok, w sumie może trochę na siłę chciałem mieć alu... W takim układzie musze poszukać zapasu.

 

Macie i siebie TV? Jeśli tak to z anteną na dachu? Wiem że mam kabel antenowy w szafce nad lodówka, i tam też pewnie jest miejsce na wysuwany uchwyt... A w dużej szafie widzę naklejkę gdzie należy wiercić w razie zakładania tego masztu antenowego

 

I zmieńmy może temat na "o Knausie..." Bo czy ona ma wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zmieńmy może temat na "o Knausie..." Bo czy ona ma wady?

Absolutnie wykluczone - nie zgadzam się!

Założyłem wątek i mam do niego prawa autorskie!;-)

Chociaż mi pewnie zaraz jakiś moderator prawa autorskie wybije z głowy i na złość zmieni tytuł wątku...:-(

Na szczęście mam prawnika w bliskiej rodzinie;-)

Zaskoczyła mnie aktywność wątku - na chwilę zostawić Was samych i już się dzieje;-)

 

Tak na poważnie to myślę, że właśnie przewrotny temat wątku się sprawdza.

Wspólnie znaleźliśmy kilka wad - choć należałoby powiedzieć "wadeczek", które w żadnym razie nie mogą zniechęcić do zakupu Knausa.

"Urzekła mnie" jeszcze jedna zaleta układu Sport 420 QD. W zasadzie wszystko co najcięższe - czyli z jednej strony ubikacja, a z drugiej kuchnia z lodówką - są umieszczone na osi, co chyba jest oczywistą zaletą pod kątem stabilności jazdy. Jak jeszcze dociążę ją napędami, to myślę, że stabilność będzie wzorowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie wykluczone - nie zgadzam się!

Założyłem wątek i mam do niego prawa autorskie!;-)

Chociaż mi pewnie zaraz jakiś moderator prawa autorskie wybije z głowy i na złość zmieni tytuł wątku...:-(

Na szczęście mam prawnika w bliskiej rodzinie;-)

Zaskoczyła mnie aktywność wątku - na chwilę zostawić Was samych i już się dzieje;-)

 

Tak na poważnie to myślę, że właśnie przewrotny temat wątku się sprawdza.

Wspólnie znaleźliśmy kilka wad - choć należałoby powiedzieć "wadeczek", które w żadnym razie nie mogą zniechęcić do zakupu Knausa.

"Urzekła mnie" jeszcze jedna zaleta układu Sport 420 QD. W zasadzie wszystko co najcięższe - czyli z jednej strony ubikacja, a z drugiej kuchnia z lodówką - są umieszczone na osi, co chyba jest oczywistą zaletą pod kątem stabilności jazdy. Jak jeszcze dociążę ją napędami, to myślę, że stabilność będzie wzorowa...

Mi spodobało się bardzo wykonanie. Wcześniej oglądałem używanego Tabberta u Mańczaka, niby fajny ale nie szło się dogadać co do ceny, Knaus to ten sam producent wiec mniej więcej wykonanie i układ podobne, Hobby tak sobie, na resztę nawet nie patrzyłem, więc fajnie że udało się trafić Sporta. Chciałoby się Sundwinda ale koszty i DMC zrobiły swoje ;)

 

Aaa, podajcie mi proszę te wymiary dodatkowych materacy, były właściciel twierdzi że ich nie ma, również w drugim Knausie który posiada, i że generalnie ich nie zamawiał podczas kupna nowej cepy

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi spodobało się bardzo wykonanie. Wcześniej oglądałem używanego Tabberta u Mańczaka, niby fajny ale nie szło się dogadać co do ceny, Knaus to ten sam producent wiec mniej więcej wykonanie i układ podobne, Hobby tak sobie, na resztę nawet nie patrzyłem, więc fajnie że udało się trafić Sporta. Chciałoby się Sundwinda ale koszty i DMC zrobiły swoje ;)

 

Aaa, podajcie mi proszę te wymiary dodatkowych materacy, były właściciel twierdzi że ich nie ma, również w drugim Knausie który posiada, i że generalnie ich nie zamawiał podczas kupna nowej cepy

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

jutro zmierzę i Ci podam wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za wymiary, pojadę w tygodniu zamówić materac i wezmę od razu poduszę żeby obicie dobrać :yes:

Siedziska też są demontowalne, jeśli będziesz chciał je np. wyprać wystarczy odkręcić od spodu dwa wkręty ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.