Skocz do zawartości

Wady Knausa


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Napisałem meila do poprzedniego właściciela w Niemczech, osobiscie ją tam kupowałem więć mam kontakt. A teraz inne pytanie, czy felgi z tego ogłoszenia (naszej giełdy) http://forum.karawaning.pl/topic/24908-s-felgi-aluminiowe-15-2-sztuki/ podejdą do mojej przyczepy? W papierach i na feldze mam: 195/70R14  5,5Jx14H2 ET30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. bo oryginalne bębny są 5x112 ET30 (14'' 15'') w zależności od wielkości budki.

Co do puf to zobacz czy przy siedziskach w jadalni masz podnoszone z boku podesty. Jeżeli tak to powinieneś mieć 4 pufy i tam spokojnie dwie osoby się wyśpią. Jeżeli nie ma tych podestów i deski łączącej tzn że tylko dwie pufki będą potrzebne.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I które wozi się w szafie?

Wozi się pomiędzy siedziskami żeby złożony stolik nie podskakiwał na wybojach, a jak się nie używa to się chowa do schowka pod siedziskiem ;)Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to ja mam 4 szpilki czyli 4x100 a nie mam zapasu, więc pomyślałem że te będą ok a obecne zaadoptuje jako zapas.

 

Jeżeli natomiast chodzi o pufy, wszystko jasne i tych mi właśnie brakuje, dwóch bo przyczepa jest 5 osobowa. Dzięki za rozjaśnienie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. bo oryginalne bębny są 5x112 ET30 (14'' 15'') w zależności od wielkości budki.

Co do puf to zobacz czy przy siedziskach w jadalni masz podnoszone z boku podesty. Jeżeli tak to powinieneś mieć 4 pufy i tam spokojnie dwie osoby się wyśpią. Jeżeli nie ma tych podestów i deski łączącej tzn że tylko dwie pufki będą potrzebne.

 

a to dziwne :hmm:  jakie masz DMC ? może masz oś o zwiększonej ładowności ?

 

mamy z kolegą dwie takie same budy (500QDK i 500FDK)  w obu osie ALKO i rozstaw szpilek to 4x100

oryginalne felgi to 14"   szer 5,5" ET 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to muszę iść pokombinować, bo wg mnie tak jak oparcia mogę spokojnie wyjąć, tak siedziska są na stanłe jakos przyczepione od dołu i mogę je tylko unieść żeby się dostać do komory pod spodem, ale za chiny nie mogę całkowicie wyjąć siedzisk... a na filmiku

 

Siedzisko, siedziskiem. Łomem możesz podważyć i oderwać poduchy.

Ale dla mnie porażką jest klapa bakisty, a w zasadzie sposób jej otwierania. Nie wyobrażam sobie by podnosić ją mokrą, wszystka woda z niej spłynie do bakisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ale dla mnie porażką jest klapa bakisty, a w zasadzie sposób jej otwierania. Nie wyobrażam sobie by podnosić ją mokrą, wszystka woda z niej spłynie do bakisty.

 

Sprawdzałeś w praktyce czy piszesz na podstawie obejrzanych materiałów dostępnych  w internetach  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne :hmm:  jakie masz DMC ? może masz oś o zwiększonej ładowności ?

 

mamy z kolegą dwie takie same budy (500QDK i 500FDK)  w obu osie ALKO i rozstaw szpilek to 4x100

oryginalne felgi to 14"   szer 5,5" ET 30

Tak ciut zwiększałem... Mam ośke 1500kg a dmc budy 1400dmc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materacy, sprzedawca twierdzi że ich nie ma ale jeszcze raz sprawdzi...dziwne skoro są na wyposażeniu standardowym. Tak sobie myślę że zawsze mogę dokupić w podobnych rozmiarach...

 

Skoro już tu rozmawiamy, temat jest teoretycznie o wadach Knausa ale czy ta przyczepa ma jakieś wady? :P powiedzcie mi proszę, gdzybym chciał mieć prysznic to tylko kwestia wymiany baterii i zawieszenia jakiejs kotary? mam wersje bez prysznica ale oczywiście z brodzikiem.

 

I jak używacie tej toalety, wiem że nie ma drugiego zbiornika na wodę do toalety, to jak używacie tych tabletek / detergentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do materacy to żaden problem, jeśli się nie znajdą mogę podać Ci wymiary i dorobisz sobie u tapicera

jeśli chodzi o prysznic to w wersji z prysznicem bateria ma wyciąganą wylewkę (jak w niektórych domowych bateriach kuchennych) i na suficie zamontowane jest mocowanie tej wylewki i szyna po której rozciąga się kotarę.

Myślę że wymiana baterii i dołożenie tej szyny nie będzie problemem.

do toalety to mamy dwa rodzaje chemii: niebieską lub zieloną którą lejemy do kasety i różową do zbiornika do spłukiwania (jeśli jest osobny zbiornik) w przypadku jak nie ma osobnego zbiornika na wodę do spłukiwania , stosujemy wówczas tylko chemię do kasety (płyn lub tabletki) , różową możemy aplikować przy pomocy atomizera bezpośrednio na muszlę np.

post-24024-0-95589600-1508788211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozi się pomiędzy siedziskami żeby złożony stolik nie podskakiwał na wybojach, a jak się nie używa to się chowa do schowka pod siedziskiem ;)5d4f3439d35e0321895e1200c9e7af15.jpg902952b5a197b90f02eed357fd927be5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

faktycznie masz rację , pomyliło mi się rocznikowo , starsze miały klasyczne rozwiązanie ze wszystkimi ruchomymi 

 

a swoją droga to jak trzeba mieć narąbane w głowie żeby zaprojektować taki system dwóch prawie identycznych materacy do praktycznie tego samego zastosowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej cepie też mam tylko jeden zbiornik, mam ją niedługo bo dopiero pod koniec sezonu kupiłem i wg mnie takie rozwiązanie jest ok.

Przy zakupie przyczepy sprzedawca namówił mnie na tabletki jak z linka i jestem z nich bardzo zadowolony.

 

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Zelowe-tabsy-do-toalety-16-szt.-Nie-Plyn-Tabletki-Dometic/4844

 

Wodę uzupełniam tylko w jednym zbiorniku. Po wypłukaniu kasety zostawiam w niej około 2 litry wody, montuję w cepie, wrzucam tabletkę i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.