Skocz do zawartości
maveric

zasypany piachem zaczep dyszla

Rekomendowane odpowiedzi

maveric

Witam,

Budowlańcy z budowy, zasypali mi piachem, cały zaczep. (Przyczepa stoi normalnie na parkingu miejskim, nie na teranie wewnętrznym)

Zasypany jest cały zaczep i ten tłok.

Czy to się da wyczyścić ? Czy konieczna będzie wymiana na nowy ?

Co z tym teraz zrobić ?

Czy iść do nich, niech zapłacą za wymianę na nowy ?

Nie mam jak zdemontować tego i wymyć, zresztą nawet, to mi się nie chce.

Czy to zgłosić na policję jako szkodę ?

Coś możecie doradzić ?

Pozdrowienia

maveric

post-16363-0-79005700-1508059286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Przede wszystkim widać że dyszel leży na ziemi. Czemu nie jest podparty kołem podporowym ? Druga rzecz tłok czyli suwadło jest osłonięte mieszkiem gumowym. Trzecia rzecz nie wygląda to tak tragicznie, wystarczy zmiotka i po sprawie. Ale skoro Tobie i tego się nie chce to czemu komuś ma się chcieć Tobie doradzać na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maveric

Przede wszystkim widać że dyszel leży na ziemi. Czemu nie jest podparty kołem podporowym ? Druga rzecz tłok czyli suwadło jest osłonięte mieszkiem gumowym. Trzecia rzecz nie wygląda to tak tragicznie, wystarczy zmiotka i po sprawie. Ale skoro Tobie i tego się nie chce to czemu komuś ma się chcieć Tobie doradzać na forum

Skąd stwierdzenie, że dyszel lezy na ziemi ?? Otóż, od ziemi ma 60 cm. I jest(był) podparty, chociaż nie widzę żadnego uzasadnienia w podpieraniu dyszla, jak stoi na kółku i na na nóżkach.

Do tego, aby dyszel był wyżej, przyczepa stoi pochylona dyszlem ku górze.

Dodatkowo, była zabezpieczona workiem, który zniknął.

Suwadło jest owszem osłonięte, ale całe kalamitki i tłoczystko jest całkowicie zapiaszczone. Blokada nie działa, zgrzyta od piachu nie pracuje poprawnie.

Niestety zmiotka nie wystarczy, całość była dobrze zabezpieczona smarem, i zmiotka tu nie wystarczy.

Nie wspomnę już o całkowicie zapiaszczonej blokadzie kuli.

Nie da się też ruszyć amortyzatorem, gdzie wcześniej działał poprawnie.

I nie widzę żadnego powodu aby chciało mi się czyścić, nawet jak miałbym to tylko pozamiatać.

Niech posprząta ten, kto nabałaganił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
junior

Wydaje mi się że zanim będziesz "szedł na noże" i zgłaszał na policję to warto spróbować się z nimi dogadać. Na policję zawsze zdążysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maveric

Zgłoszenie na policję to ostateczność, i będzie zależała od wartości naprawy, i nie jest to główny powód założenia wątku.

Pytanie dotyczy samego dyszla.

Czy po takim zapiaszczeniu tłok i uchwyt będą pracowały poprawnie ? Nawet jak to wymyję, chociaż jak popatrzyłem jak to wygląda, to są marne szanse na szybkie wymycie.

Czy będę musiał wymieniać cały zestaw ? pytanie dotyczy tego tłoka.

Zauważyłem ,że teraz przestał się samoczynnie wysuwać tłok, a wcześniej działał poprawnie.

No i sam zaczep nie daje się płynnie ruszać.

Cały zestaw, to kwota ok 2000 zł, więc nie sądzę, aby chcieli się dogadać, ale kto wie.

Sam tego też nie zamierzam robić, pojedzie całość na serwis na naprawę.

Nie podejrzewam, aby czyszczenie i (lub) naprawa kosztowało mniej niż 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Ostatnio czyściłem swój najazd. Wykręciłem i na myjnie na Karcher. Wszystko ładnie się zmyło. Idź pogadaj z budowlańcami niech się określą. Jeśli będą Cię zbywać dzwonił bym na pały bez zająknięcia. Koszty spokojnie przekraczają kwotę do której gliniarze nic nie robią

Najlepiej jakbyś jeszcze miał fotki jak to było zabezpieczone wcześniej. Nie wydaje mi się by budowlańcy zerwali Ci worek

Na fotce dyszel wygląda jakby nie był podparty tylko leżał swobodnie na ziemi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

Skoro tak pesymistycznie podchodzisz do tego co sie stało , i nie masz ani ochoty ani chęci zabrać się za wyczyszczenie zaczepu . Proponuje zgłosić na policję po czym udać sie do serwisu w celu ustalenia daty tej naprawy ,przyczym proponuje uprzedzić serwis ze po przyczepe trzeba podjechać lawetą, ponieważ ma zasypany zaczep:)

A swoją drogą co ci budowlańcy robili ze usypali ci kupe piachu na zaczepie przyczepy i dlaczego zdjeli worek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Witaj.

Do odkręcenia masz 4 śruby...czy to dużo?

Nowy najazd 600. Aks 600. Razem 1300 z montażem.

Spróbowałbym to umyć gorąca myjką, wysuszyć i znów nasmarować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Jak się nie  chce to trzeba płacić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maveric

Skoro tak pesymistycznie podchodzisz do tego co sie stało , i nie masz ani ochoty ani chęci zabrać się za wyczyszczenie zaczepu . Proponuje zgłosić na policję po czym udać sie do serwisu w celu ustalenia daty tej naprawy ,przyczym proponuje uprzedzić serwis ze po przyczepe trzeba podjechać lawetą, ponieważ ma zasypany zaczep:)

A swoją drogą co ci budowlańcy robili ze usypali ci kupe piachu na zaczepie przyczepy i dlaczego zdjeli worek

Wzdłuż parkinu  jest budowa osiedla, i wzdłuż całego parkingu ,wykopali rów (chyba pod jakieś kable). Mogli sypnąć ten piach obok, ale jak widać przekraczało to ich możliwości i nasypali na dyszel.

Niestety miejsca parkingowe są jakie są, i nie da się inaczej postawić przyczepy, zresztą stoi, tak, że nikomu nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Pokrowiec na zaczep kosztuje naprawdę nie dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maveric

Ale wątek nie idzie w kierunku mojego zasadniczego pytania.

O działanie tłoczyska i uchwytu. Z tego co słyszałem, to zapiaszczenie tłoka powoduje jego nieodraczalne uszkodzenie.

Zresztą do uchwytu, też nie może się dostać brud.

A co do mycia - nie mam możliwości rozkręcenia i umycia tego. Jak ktoś uważa, że to tylko kilka śrub i chwilę czasu, to zapraszam, nie to zrobi.

Ja nie mam na to czasu, ani możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

Pogadaj z kierownikiem budowy lub wykonawcą jeśli sprawa wygląda naprawde źle ządaj odszkodowania firma jest raczaj ubezpieczona ale wcześniej zorientuj aie czy nie powinienes mieć pozwolenia zgody od wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej . Mogą ci zarzucić postój w miejscu nie do tego przeznaczonym . Koniecznie na piśmie.

Edytowane przez sebka34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Ale wątek nie idzie w kierunku mojego zasadniczego pytania.

O działanie tłoczyska i uchwytu. Z tego co słyszałem, to zapiaszczenie tłoka powoduje jego nieodraczalne uszkodzenie.

Zresztą do uchwytu, też nie może się dostać brud.

A co do mycia - nie mam możliwości rozkręcenia i umycia tego. Jak ktoś uważa, że to tylko kilka śrub i chwilę czasu, to zapraszam, nie to zrobi.

Ja nie mam na to czasu, ani możliwości.

To jest proste ja budowa cepa,  miałem awarie słownika w  Budapeszcie i po oczekiwaniu na nowy element wymienilem go  bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Ja powiedziałem, że to tylko 4 śruby. Te główne od dyszla.

Jeśli urządzenie zapiaszczone nie pracowało to nie mogło się uszkodzić i mycie powinno pomóc. Jeśli nie chcesz rad to nie zakładaj tematu o pomoc.

I umówmy się... Ty nie bądź niegrzeczny, a ja nigdzie nie będę musiał jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi