Skocz do zawartości

Primus 2480


Nowy21

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadaj z Jackiem (California), ma te piece rozpracowane ale z tego co pamiętam to ani zamienniki (w sensie czym) ani tanio z nimi nie ma. Natomiast komfort używania jest wart tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK. Problem z elektroda mam ogarnięty. Tyle teraz ze jak włączam pięć ta kropelka to włącza się awaria ten trójkącie z czerwoną dioda. A jaj resetuje przy piecu przycidzie załącza się pompa i pochwie ja rozlacza. Elektrozawory się wogole nie odzywają. Pomocy:)

OK. Problem z elektroda mam ogarnięty. Tyle teraz ze jak włączam pięć ta kropelka to włącza się awaria ten trójkącie z czerwoną dioda. A jaj resetuje przy piecu przyciskiem załącza się pompa i pochwili ja rozlacza. Elektrozawory się wogole nie odzywają. Pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, radzisz sobie z wszelkimi problemami a tekstu napisanego szyfrem nie rozumiesz? ;) No ja nie pomogę :niewiem: Jedynie mogę poprosić Nowego o napisanie postu ponownie. 

 

Nowy21 - proszę :) Pewnie pisałeś ze słownikiem w telefonie i wyszedł mały cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale w drugim, czy czwartym akapicie? ;) Mnie już reset jaj wystraszył ;)

 

Dobrze, jak nasz Nowy Kolega poprawi tekst wyczyszczę pogaduszki i będzie tylko merytorycznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z umiarem, to odrobina humoru w żadnym temacie nie zaszkodzi. Myślę, że nie przekroczyliśmy tej granicy.

Gdy post zostanie poprawiony (oby), to może odczyta temat Jacek "California".

Jest bardzo dobrze zorientowany w obsłudze i eksploatacji tego pieca, a wspominał już o tym Piotrek (post #2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory jestem tu nowy a ten primus mnie wykańcza i nie wiem dlaczego podwójny tekst się wkleil. Ok:)

Zaczynam od nowa. Otóż problem jest gdzieś w elektronice. Kupiłem w nl za 150 euro używany sterownik i ta elektrode jak wyżej. Po podłączeniu wszystkiego jak załączam pięć wyskakuje błąd (czerwona dioda w trokącie) po resecie na chwilkę załącza się pompa I rozlacza,a jak wypne czerwone kable od termostatu przy piecu pompa chodzi i tylko pompa a zawory się nie odzywają. Na krótko dzialaja.

I dokładnie pisałem z telefonu :)Przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok:  No, teraz jest już po polsku i chyba wiadomo, o co pytasz ;)

Napisz na PW do Kolegi "California" z prośbą, aby spojrzał w wolnej chwili na Twój temat.

Ma chyba nawet w swojej przyczepie ten typ pieca i bardzo dobrze się orientuje w całokształcie zagadnień z nim związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec pracuje na ciśnieniu 250-500mbar. Jeśli jest podłączony pod 30mbar to będzie się wyłączał. Na 50mbar jego praca już jest ciągła. Termostat od tego pieca jest na zewnątrz w przyczepie lub w boilerze, zalerzy co grzejesz. Nie wiem o którym sterowniku piszesz ale piec można odpalić na krótko. Swój mam aktualnie pod stertą gratów, wrzuć zdjęcie spod obudowy pieca to powiem ci co i jak, czyli które kabelki i elementy do czego są

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi mi o sterownik który jest przy piecu (primus 2480). Jak podlacze zasilanie i naciśne reset błąd znika , jak próbuje włączyć piec zapala się błąd i rozlacza. Elektrozawory wogole się nie odzywają. A jeśli masz na sprzedaż taki sterownik zchcecia kupie:)

Termostat przy piecu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoim zdjęciem było by łatwiej. W swoim piecu po przeróbkach mam inaczej rozwiązaną elektrykę i nie może służyć jako przykład. Sprawdź rezystancję na termoparze. Na zimnej powinno być zero ohm, po rozgrzaniu termopara odcina prąd prze nią przepływający i wyłącza świecę żarową oraz uzwojenie załączające elektrozawór. Powinna ona mieć regulację śrubką, najlepiej regulować nad kuchenką.

Przed demontarzem możesz jej styki zewrzeć i zobaczyć czy piec pali. Nie zwieraj dłużej niż na kilkadziesiąt sekund, bo wtedy cały czas grzeje świeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.