Skocz do zawartości
Arturo43

Przyczepa a silny wiatr

Rekomendowane odpowiedzi

chris_66

Właśnie myślałem o takim stuningowaniu tych klinów, akurat wczoraj byłem i mogłem poprawić, ake jakby mnie nie było to buda migłaby do płotu dojechać :)

Bardziej myślałem żeby nie robić haczyka o felge, a w klinach od boku dziure i jakąś gumą złapać je do siebie. Bo ja mam takie http://allegro.pl/klin-pod-kolo-samochodowe-zabezpieczenie-blokada-i6933386726.html

Jedne z droższych jakie były na alledrogo :bzik:

Guma jedna z haczykami, dwie dziury w klinach I spinasz razem z przodu, znaczy boku, też dobry pomysł ^_^

Wysłane z telefonu

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Zastanawiam się jak zabezpieczyć przyczepę w przypadku silnego wiatru. Koła i podpory , czy tylko na samych kółkach . Pod plandeką czy bez. Pytam pod kątem kiedy buda stoi na wolnym powietrzu bez wiaty.

Przed napisaniem nowego tematu, warto czytać forum, bo tego typu dylematy nie są nowością ;)

Zajrzyj np. tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/19963-przyczepa-po-dzisiejszej-trąbie-prośba-o-opinie/?p=433681

http://forum.karawaning.pl/topic/9811-burza-na-kempingu-jakie-zabezpieczenia/?p=232033

A co to jest "przeszczeń" :hmm:

Znalazłem w Necie :] :

http://www.wiocha.pl/579315,Przeszczen

Może na piance montażowej byłoby lepiej je osadzić... hihi

Jacku, można jeszcze prościej: trysnąć "placki" z pianki i najechać na nie kołami - kliny w ogóle nie będą potrzebne :jump:

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Guma jedna z haczykami, dwie dziury w klinach I spinasz razem z przodu, znaczy boku, też dobry pomysł ^_^ Wysłane z telefonu

Tak będę musiał zrobić, wczoraj pierwsze co dzieciaki dostały po uszach że mi grzebały przy budzie :P

W tych klinach te wypustki co są na dole to fajnie klinują jak je się wbije pod koło, a bez wbicia to leżą luźno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

Oglądając  http://forum.karawaning.pl/topic/19963-przyczepa-po-dzisiejszej-tr%C4%85bie-pro%C5%9Bba-o-opinie/?p=433681utwierdziłem się w przekonaniu że moje obawy były słuszne. 

A tak z ciekawości- wie ktoś jak się zakończyła historia cepki kolegi Bertsona? Reanimacja czy na części?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

wiesz , pisałem w pośpiechu z tel. ale widać, niektórzy mają " czepialstwo" w genach , zamiast rzeczowej rozmowy ,,,,, może w domu nie może  :] .Forum to według mnie skarbnica wiedzy i zawsze wysoki poziom wypowiedzi, szkoda że niektórzy nie dorośli do tego poziomu :oslabiony:

Ludziska, trochę dystansu ... Chyba nikt i nikogo tu nie obrażał, a trochę humoru od czasu do czasu, może się przydać w każdym temacie, zwłaszcza przy takiej pogodzie, jaka jest obecnie za oknami ;)

Wracając do myśli przewodniej tematu: na huraganowe wiatry, to nie pomoże ani klejenie przyczepy do ziemi, ani kliny, ani kotwica na dyszlu. No, może fundament  :D  wokół przyczepy, głęboki na trzy metry, wmurowane co 0,5 m uchwyty po jego obydwu stronach i przeciągnięte przez całą przyczepę "łańcuchy" zamocowane do tych uchwytów.

Wszystko będzie OK, dopóki huragan nie zamieni się w trąbę powietrzną, bo wtedy przyczepa odfrunie razem z fundamentem

W takich sytuacjach, ratuje chyba tylko odpowiednie ubezpieczenie :ok:

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Krzysiu, pogoda jest super, 24 stopnie, a pisanie z błędami i głupie tłumaczenie się nie jest na miejscu

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Ja dałem łapy w dół i ręczny i wystarczyło. Może jak ktoś boi się to może auto pod czepić auto większą masa do ruszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Krzysiu, pogoda jest super, 24 stopnie [...]

Coś kojarzę z innego tematu, że jesteś teraz gdzieś w "egzotycznym" miejscu i tych 24 st. Ci troszeczkę zazdroszczę.

Miałem na myśli pogodę, którą sam obserwuję za oknem i która teraz dominuje w Polsce, a jej przygnębiające działanie na ludzi można czasem dostrzec ...

W nocy wiatr był taki, że bardziej myślałem o "talerzach" na dachu, :look:  niż o tym, co może się dziać tuż przy ziemi.

Z wiadomości wynika, że w innych regionach Polski dmuchało znacznie lepiej, więc generalnie nie dziwię się obawom, o nasze sprzęty karawaningowe.

Zbawieniem byłby solidny, murowany "garaż" na przyczepę i to z równie solidnie wykonanym dachem, ale to rzadkość. Myślę, że też do czasu, bo z każdym rokiem te wiatry, huragany, orkany itd. są u nas coraz silniejsze, więc wcześniej, czy później pojawić się może i tornado. W zasadzie nie będzie to przecież u nas nowością, bo wiało już w tej skali w roku 1866, 1931, a nawet 2007 i 2012.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Ja dałem łapy w dół i ręczny i wystarczyło. Może jak ktoś boi się to może auto pod czepić auto większą masa do ruszenia.

... a jak auto odfrunie z przyczepą, a w najlepszym razie, przyczepa go poobija, to tyle będzie tych korzyści :hmm:

Można jeszcze w taką pogodę wrzucić do budki 30 worków cementu, albo urządzić przyjęcie na 10 osób :]

Każde zabezpieczenie będzie dobre tylko do czasu, ale oczywiście warto próbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

U nas trochę wiało, ale większych szkód nie zauważyłem w okolicy. Ale i tak się cieszę, że babinka stoi w garażu :) Ani na główkę nie leje, ani żaden konar na nią nie poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69

Zdjęcie  załączone przez kolegę Zbyszka jest zatrważające.... :look:

Wracałem wczoraj i dzisiaj z rejonu Danii i północnych Niemiec. Widoki były nie za ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

W Niemczech szkody są dużo większe jak u nas. Z tego co w telewizji pokazują to nie wygląda tam najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi