Skocz do zawartości

Caravelair 740kg - tabliczka znamionowa


darekpiano

Rekomendowane odpowiedzi

Co do linków które podałeś nie szukaj budek z takim układem. Łóżka naprzeciw wejścia to porażka. Te krótsze rozsuwa się do wymiarów drugiej połówki i miejsca praktycznie wcale. Nawet by lodówkę otworzyć. Miałem ten układ i za żadne skarby bym do niego nie wrócił

a ten model, czy ktoś coś doradzi lub może zobaczyć na miejscu?

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-430-przystawka-950-dmc-ID6z9cJn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja też jeżdżę starym galaxy a moja załoga to 2+4. Moja przyczepa ma 5m długości mieszkalnej którą  przerobiłem . W  miejsce podkowy która znajduje się na tyle przyczepy wstawiłem 2 x piętrowe łóżka, a na przodzie jest spanie dla 2 osób. Przejeżdżam z przyczepą około 3 tys km a koszt viatolla to 150-200zł.  Zdięcia jak to u mnie wygląda znajdziesz w moim profilu  w galerii. Może i Ty coś poprzerabiasz i jakoś się pomieścicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę starym galaxy a moja załoga to 2+4. Moja przyczepa ma 5m długości mieszkalnej którą  przerobiłem . W  miejsce podkowy która znajduje się na tyle przyczepy wstawiłem 2 x piętrowe łóżka, a na przodzie jest spanie dla 2 osób. Przejeżdżam z przyczepą około 3 tys km a koszt viatolla to 150-200zł.  Zdięcia jak to u mnie wygląda znajdziesz w moim profilu  w galerii. Może i Ty coś poprzerabiasz i jakoś się pomieścicie

:)) - dziękuje za komentarz, tak robie sporo łóżek naziemnych, także na kółkach też mogę zrobić :) juz oglądam...

ps

jednak nie wiem gdzie znaleźć zdjęcia...

Edytowane przez Ldarko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się....

Jestem zobowiązany opisać krótko zakupy, ponieważ wasze rady dot. poszukiwań bardzo się przydały.

Pojechałem w trasę (w sumie 1400km), po drodze 4szt do oceny: checklista, wydruki dot. każdej z osobna, latarki, drabina, szmaty pod przyczepę, itd

 

Zakupiłem: Burstner Holiday 480, DMC=1100kg, G=263kg, 4,7m po podłodze, 92r

 

Pozdrawiam właścicieli ze Szczecina. Być może pomogło, że właściciel jest mechanikiem, przyczepa bardzo zadbana, sucha (wyciągnąłem z niej wszystko co się dało), nie poobijana, urządzenia wszystkie sprawne i zaprezentowane, ogromny (głębokość 3m) przedsionek.

ciekawostka: właściciele musieli wyjechać, i nie było ich przy oględzinach :) zakupiłem ją bez nich, prosiłem wcześniej przygotować umowę...

Jest na tyle duża i ładowna, że mam gdzie zabudować łóżka piętrowe (o tym może na wiosnę, jak Pan Bóg da :)

Oczywiście kupiłem ją w zakładanym budzecie ok 11tys.

Jestem przekonany, że rzeczywiście w tej cenie są zadbane przyczepy :)

 

Bardzo dziękuję za wszystkie porady, teraz pozostaje przerobić kawałek podwórka i poćwiczyć wjazd na posesję :)

 

ps 

- żałuje, że przy jednej z przyczep (która także miała być "idealna") Dethleffs Beduin L, nie zrobiłem zdjęć z ładnymi ślimakami w środku :), musiało się długo wentylować...

- oglądałem także jedną Hobby 430, b. ładna, zadbana, ale dzięki forum, wiedziałem, że każdy narożnik do zrobienia (ubytki sklejki) podłoga i może przednia ściana za jakiś czas

- przy okazji mogę polecić do obejrzenia Burstnera Holiday 480 ze Szczercowa, naprawdę b. zadbana, musiała mieć przygodę z sufitem (była łatka na dachu i lekko pofalowany sufit), troszkę uszk. tapeta w łazience, ale oprócz tego, byłem gotowy ją kupić, mili właściciele (przyczepa 17 lat u nich), jedynie nie miałem info w jakim stanie jest przedsionek (nie używany przez 5 lat), https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-buerstner-holiday-CID5-IDoLgn8.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawostka: właściciele musieli wyjechać, i nie było ich przy oględzinach :) zakupiłem ją bez nich, prosiłem wcześniej przygotować umowę...

 

 

To kto Ci sprzedał przyczepę? Wiesz, nie chcę być złym prorokiem, ale tak się nie robi... Żeby się nie okazało, że właściciel wróci i się okaże, że jest zdziwiony gdzie jego przyczepa, bo on przecież niczego Ci nie sprzedawał... Polezie na policję, Ty oddasz budę, a kasy nie zobaczysz. Oczywiście to czarny scenariusz, ale takie sytuacje się zdarzają. Mnie tak kiedyś próbowano narżnąć przy sprzedaży samochodu - samochód miał współwłaściciela, który nie wiadomo gdzie był - niby za granicą. Sprzedający niekoniecznie chcieli go informować, coś mącili, że może podpisać i przysłać umowę - prosiłem aby zrobił to notarialnie, albo w jakimś konsulacie i aby ktoś potwierdził zgodność podpisu, to dziwnym trafem sprzedający nie mieli ochoty na takie formalności. 

 

Tak czy inaczej gratuluję. Wrzuć jakieś foty przyczepy i pochwal się

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto Ci sprzedał przyczepę? Wiesz, nie chcę być złym prorokiem, ale tak się nie robi... Żeby się nie okazało, że właściciel wróci i się okaże, że jest zdziwiony gdzie jego przyczepa, bo on przecież niczego Ci nie sprzedawał... Polezie na policję, 

 

Tak czy inaczej gratuluję. Wrzuć jakieś foty przyczepy i pochwal się

... w sumie racja, zupełnie o tym nie pomyślałem, chociaż mam 2 świadków :)

byliśmy cały czas w kontakcie tel., jesteśmy nadal, ogłoszenie było na OLX, kontakt tel, 

ale racja, nie brałem tego pod uwagę

tutaj archiwalne już ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-holidey-480-CID5-IDojQtG.html

właściciel przesyła pozdrowienia, dobrze, że jest świadomy sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.