Skocz do zawartości

Caravelair 740kg - tabliczka znamionowa


darekpiano

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nic nie nawywijał, jeżeli nie ma danych co do pierwszej rejestracji pojazdu , przyjmuje się wtedy date 01.01. i rok produkcji pojazdu. Tu ktoś się pomylił i zamiast 01.01. wpisał 02.01.  Bardzo dużo aut z Ameryki ma  w dowodzie właśnie taką datę pierwszej rejestracji , w  większości ich dokumentów  na których podstawie są rejestrowane w Polsce nie ma daty I rejestracji.  

Ale to jest polski produkt i nigdy nie wyjechał za granicę  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale to jest polski produkt i nigdy nie wyjechał za granicę  :ee:

Nie bardzo rozumiem co to zmienia. Z jakiegoś powodu nie znana była data pierwszej  i została ustalona z obowiązująca zasadą.  Za bardzo doszukujesz się jakiegoś czegoś czego po prostu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójnie  740 bo dmc równe dopuszczalnemu naciskowi na oś , oś jest tylko jedna więc musi być tyle samo w dwóch pozycjach ,(Dz. U. Nr 32 poz. 0262)

 

Dokładnie, potwierdzam - wszystko się zgadza, masz rację :ok:

W tym temacie tabliczka jest nieopisana, ale np. w mojej opisy są i to w kilku językach (lewa strona tabliczki).

post-8228-0-69142800-1507163264_thumb.jpg

Dokładnie wskazują na: DMC, max obciążenie osi, puste pole, ponieważ jest jedna oś, pionowy nacisk na "sprzęg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, potwierdzam - wszystko się zgadza, masz rację :ok:

W tym temacie tabliczka jest nieopisana, ale np. w mojej opisy są i to w kilku językach (lewa strona tabliczki).

attachicon.giftabliczka.jpg

Dokładnie wskazują na: DMC, max obciążenie osi, puste pole, ponieważ jest jedna oś, pionowy nacisk na "sprzęg".

dziękuję,

u mnie brak opisu na tabliczce powodował zamieszanie, ale rozumiem już, że "1" oznaczała jedną oś, przy "2" osiach, przy każdej byłaby wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a być może ktoś wie, gdzie w tym Caravelair-ach są bite numery na ramie?

z tego co pamiętam, to chyba w przedniej części przyczepy z prawej strony ramy. A ta przyczepa , to od znajomego że tak piszesz jak by była już Twoja ,jeśli numery się zgodzą? Trochę czujności bo francuskie przyczepy są delikatniejsze, więc sprawdź budę kawałek, po kawałku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to chyba w przedniej części przyczepy z prawej strony ramy. A ta przyczepa , to od znajomego że tak piszesz jak by była już Twoja ,jeśli numery się zgodzą? Trochę czujności bo francuskie przyczepy są delikatniejsze, więc sprawdź budę kawałek, po kawałku.

nie, nie moja taka konstrukcja celem odróżnienia wpisów :), wstępnie jedynie jestem umówiony, także wszystkie opcje możliwe.

delikatniejsze (...) na coś szczególnie zwrócić uwagę?

dziękuje za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na coś szczególnie zwrócić uwagę?

dziękuje za sugestie

Po pierwsze zapach. Wnętrze powinno pachnieć "starym meblem". Wszelkie odświeżacze powinny wzmóc czujność. Zapach wilgoci to już czerwone światło.

Ściany z zewnątrz powinny być proste jak spojrzysz po długości. W środku wszystko twarde, bez zacieków. Szyby całe - bo to trudno dostać i drogie. Sprawdź lufcik dachowy czy się otwiera i nie ma zacieków świadczących o nieszczelności. Suwadło bez nadmiernych luzów, zaczep po spięciu z samochodem nie powinien mieć luzów ( trzeba poszarpać góra dół - jak stuka to niedobrze, będzie trzeba wymienić ). Data produkcji opon DOT ,mimo dobrego bieżnika może to szroty, to samo z kołem zapasowym. Łapy podporowe czy się rozkładają. Instalację gazową ( najlepiej weź sobie swoją butlę ), elektryczną, wodną. Można tak w nieskończoność.  I przede wszystkim jedziesz z nastawieniem, że wcale nie musisz jej kupić, a może nie za tą cenę. Powodzenia  :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I przede wszystkim jedziesz z nastawieniem, że wcale nie musisz jej kupić, a może nie za tą cenę. Powodzenia  :hej:

tak zamierzam zrobić :),  będę miał 2 pomocników co pomogą się nie angażować za szybko,

pozdrawiam

Edytowane przez Ldarko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę, w zasadzie nie pomyślałem wcześniej :), czy ktoś zechciałby zerknąć na zdjęcia z ogłoszenia, cena itid i przedstawić swoje argumenty przeciw/za ??

 

nie wiem czy można wklejać bezpośredni link

ogloszenie na OLX : ID 301469962

 

dziękuje

Edytowane przez Ldarko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większego wgryzania się w szczegóły. Te 750 kg, to jest, moim zdaniem przekręt. Za łóżkiem pofałdowana tapeta. Praktycznie prawie wcale się nie trzyma. Za kuchnią dziwny cień - nie powiększałem, ale... No i coś mi nie gra ze zdjęciami. Jest zdjęcie z łóżkiem rozłożonym, gdzie odchodzi tapeta za tym łóżkiem. osobno jest zdjęcie chyba przodu przyczepy, gdzie jest stolik i po obu stronach ławy do siedzenia. Przypuszczałbym, że w tym miejscu powinno byc to łóżko, ale tu jest szafa po lewej stronie, a łóżko nie miało. Poza tym łóżko ma stały materac. A zdjęcia pokazują przód przyczepy z dwoma ławami i tył z ławą przy stoliku. Jakby zdjęcia z różnych przyczep. Po zdjęciach - nie jechałbym dalej niż 50 km a i to tylko dla uspokojenia sumienia, że zobaczyłem. Na ścianie zewnętrznej lewej (bez drzwi) dziwna naklejka - może coś maskować. Ogrzewanie przerobione na elektryczne. W narożniku po lewej stronie od drzwi przy podłodze coś nie halo. Widać na zdjęciu, gdzie pokazana jest kuchnia. A swoją drogą, dlaczego na kuchni leży jakiś karton? Ma coś przesłaniać? Bo przecież pokrywa pieca i zmywaka jest podniesiona i zakrywa okno...

 

A nie, sorki - to zdjęcie z ławą, to po prostu zdjęcie na wprost drzwi - czyli nie z różnych przyczep - tu jest OK. W takim razie bardziej kwestia narożnika tylnego, prawego. Od środka coś tam nie gra no i ta tapeta za łóżkiem.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większego wgryzania się w szczegóły. Te 750 kg, to jest, moim zdaniem przekręt.(...)

Za łóżkiem pofałdowana tapeta. Ogrzewanie przerobione na elektryczne. W narożniku po lewej stronie od drzwi przy podłodze coś nie halo. Widać na zdjęciu, gdzie pokazana jest kuchnia. A swoją drogą, dlaczego na kuchni leży jakiś karton? Ma coś przesłaniać? Bo przecież pokrywa pieca i zmywaka jest podniesiona i zakrywa okno...

dziekuje za info

 

- 750kg że za mało/dużo? - tak w katalogach te SIlver Palma TD 375 miały podobno

- tapeta, tak widziałem, czy to jest kwestia wody z okna, czy inne tematy?

- ogrzewanie elektryczne, czy z tego wynika jakiś problem, czy chodzi o te przeróbki?

- ten "karton", czy to odpromiennik boczny piec/zlew?

Edytowane przez Ldarko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał napisał o swoich wątpliwościach, a ja dodam, ze całkiem słusznych.

 

Fragment z opisu sprzedającego:

"Przyczepa szczelna, sucha, zadbana"

To chyba jakiś żart :hmm:

Przecież już same zdjęcia tej przyczepy zalatują totalną zgnilizną, więc czego można się spodziewać po niej w realu  :niewiem: 

To totalny zgniłek i należy ją omijać z daleka, bo wejście do środka może być szkodliwe dla zdrowia.

Moja rada może być tylko jedna - zapomnij o niej jak najszybciej. Szkoda nawet 5 zł. na dojazd, aby ją oglądać.

Z drugiej strony, jeśli w grę wchodzi tylko kwota 7 tys. zł., to trudno będzie znaleźć inną, która nie będzie w podobnym stanie.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał napisał o swoich wątpliwościach, a ja dodam, ze całkiem słusznych.

 

Fragment z opisu sprzedającego:

"Przyczepa szczelna, sucha, zadbana"

To chyba jakiś żart :hmm:

Przecież już same zdjęcia tej przyczepy zalatują totalną zgnilizną, więc czego można się spodziewać po niej w realu  :niewiem:

To totalny zgniłek i należy ją omijać z daleka, bo wejście do środka może być szkodliwe dla zdrowia.

Moja rada może być tylko jedna - zapomnij o niej jak najszybciej. Szkoda nawet 5 zł. na dojazd, aby ją oglądać.

Z drugiej strony, jeśli w grę wchodzi tylko kwota 7 tys. zł., to trudno będzie znaleźć inną, która nie będzie w podobnym stanie.

IMHO

dziekuje... no coż brzmi mało kolorowo :), w grę wchodzi kwota do 10tys, z założeniem, że samemu trzeba coś porobić (czasem wielkie coś)

obawiam się właśnie, że w tej kwocie, mogę jednak nie znaleźć...

dziękuje jeszcze raz za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.