Skocz do zawartości

Caravelair 740kg - tabliczka znamionowa


darekpiano

Rekomendowane odpowiedzi

Taka prawda że poza światłami i numerem vin mało kiedy na coś więcej patrzą. A żeby sprawdzał np hamulec to się jeszcze nie spotkałem. A wnętrze to już w ogóle nie ich bajka, możesz sobie urządzić choćby salę koncertową :)

 

W galaxym raczej ciężko przekroczyć dmc, ważne żeby przyczepa po wjechaniu na wagę nie była cięższa niż dmc. Dobrze jest przed wyjazdem, zwłaszcza zagranicznym pojechać na jakikolwiek skup złomu albo sprzedaż opału żeby zważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taka prawda że poza światłami i numerem vin mało kiedy na coś więcej patrzą. A żeby sprawdzał np hamulec to się jeszcze nie spotkałem. A wnętrze to już w ogóle nie ich bajka, możesz sobie urządzić choćby salę koncertową :)

 

W galaxym raczej ciężko przekroczyć dmc, ważne żeby przyczepa po wjechaniu na wagę nie była cięższa niż dmc. Dobrze jest przed wyjazdem, zwłaszcza zagranicznym pojechać na jakikolwiek skup złomu albo sprzedaż opału żeby zważyć

- rozumiem :), taka "polska" kontrola diagnostyczna..., a jaki na dzisiaj jest koszt takiego przeglądu?

- chodziło mi o sytuację, że cały zestaw waży teoretycznie DMC holownik + DMC przyczepa = 3550kg, faktycznie mam 3495kg, czy ktoś będzie mnie ważył na drodze, czy raczej będzie się kierował sumą DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawa jazdy czyli b+e liczą sie wpisy w dr, ale przy ważeniu możesz ważyć mniej. Nie pamiętam ceny przeglądu

http://www.autolekar.pl/?d=102

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie poszukiwań :) cd...

 

Założyłem, że potrzebuje przyczepy lekkiej, aby uniknąć przeglądów, szczególnie, że raczej będzie starsza niż młodsza. :)

Drugie założenie to zestaw ma zmieścić się do 3,5t.

Posiadam Galaxy 2.3, DMC=2400kg, czyli posiadając kategorię "B" mogę zapiąć przyczepę max DMC=1100kg.

 

pytanie:

- czy słusznie obawiam się przeglądów starej przyczepy, kosztów itd

- czy dobranie przyczepy na "styk", lub lekko powyżej może być problemem przy ewentualnej kontroli drogowej

 

dziękuję, pozdrawiam

Też mam tego Galaxy tylko w TDI. Nie popełniaj mojego błędu i nie ograniczaj się do dmc 3500 zespołu. Też byłem taki mądry i wkoncu zmadrzalrm, zrobiłem b96 w ciągu jednego dnia i mam budkę 1500. Przegląd to 60 zł więc to najmniejszy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rozumiem :), taka "polska" kontrola diagnostyczna..., a jaki na dzisiaj jest koszt takiego przeglądu?

- chodziło mi o sytuację, że cały zestaw waży teoretycznie DMC holownik + DMC przyczepa = 3550kg, faktycznie mam 3495kg, czy ktoś będzie mnie ważył na drodze, czy raczej będzie się kierował sumą DMC

 

Do prawa jazdy jak i do Viatolla liczy się suma DMC obu pojazdów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego Galaxy tylko w TDI. Nie popełniaj mojego błędu i nie ograniczaj się do dmc 3500 zespołu. Też byłem taki mądry i wkoncu zmadrzalrm, zrobiłem b96 w ciągu jednego dnia i mam budkę 1500. Przegląd to 60 zł więc to najmniejszy problem

A nie przypadkiem 78 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Miodzio- ja jedną w kwietniu a drugą w czerwcu i też po 78 zł na OSK MIGREX w Rydułtowach. Chłopaki sprawdzają wszystko, nawet hamulec najazdowy sprawdzili specjalnym przyrządzikiem :look:  Przynajmniej mam pewność, że dadzą pieczątkę jak jest wszystko OK :yay: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 78 PLN. Ale co to za różnica. 78 czy 60. Przy wyborze przyczepy bym na to nie patrzył . To żadne koszty.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Tak,doszedłem do tego, że to specjalnie nie ma znaczenia.

W takim razie poszukam większej niż DMC=750kg, jedynie chciałbym się zmieścić do 3,5t (brak B96, E i viatoll), a że muszę się poruszać 7os (z racji rodzinki) typu Galaxy, gdzie DMC zwykle jest ok 2500kg, zostaje przyczepa do 1000kg.

...czekam na sprzedaże forumowiczów do 1000kg DMC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczną masz rodzinkę ? Chcesz popełnić te same błędy które mnie wiele kosztowały. Utopiłem drugie tyle co mnie budka kosztowała. Jak pomyślę o tym...

2+5 :) taka mała familijka,

założenie, ponieważ bywamy pod dużym namiotem, wczasy też, dzieci umieścić w noclegowni przyczepianej, a my w przedsionku...

nie bardzo widzę inne możliwości, pomijam już te finansowe, ale techniczne także, poza tym to pierwsza przyczepa i nie wiem czy zaskoczy, generalnie pod namiotem się podoba wszystkim, ale jest to wyzwanie, zakładam, że starsze rodzeństwo w przypływie niezależności może iść spać do jakiejś dwójki przyszłościowo :))

napisz, czego powinienem się wystrzegać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas było 2+2, kot i pies przy zakupie budki. Pół roku później 2+3 kot i pies. Dopiero oczy się otworzyły. No ale szkoda było zmieniać po jednym sezonie

Wystrzegaj warunku do 1100 dmc. Rób b96 i większa budka z viaTOLL. Zobaczysz nie pożałujesz

Swoją drogą przy takiej rodzince pomyślałbym o większym aucie np chrysler grand Voyager. W Galaxy miejsca w bagażniku przy 7 fotelach mało. Choć jedne wczasy w 7 osób z bagażami dałem radę na tydzień :D

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2+5 :) taka mała familijka,

założenie, ponieważ bywamy pod dużym namiotem, wczasy też, dzieci umieścić w noclegowni przyczepianej, a my w przedsionku...

nie bardzo widzę inne możliwości, pomijam już te finansowe, ale techniczne także, poza tym to pierwsza przyczepa i nie wiem czy zaskoczy, generalnie pod namiotem się podoba wszystkim, ale jest to wyzwanie, zakładam, że starsze rodzeństwo w przypływie niezależności może iść spać do jakiejś dwójki przyszłościowo :))

napisz, czego powinienem się wystrzegać...

2+5 i przyczepa do 750 a nawet 1000 DMC? Bez szans. Takie przyczepy to są dla 2+1.

 

Nawet zakładając przedsionek to będzie męczarnia jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że zrobić b96 to jest jeden dzień, bez kursu, bez teorii, nic. Tylko egzamin praktyczny. Viatoll załatwisz w 10min na każdym orlenie. Słuchaj kolegów bo dobrze prawią, na pewno będziesz żałował że nie kupiłeś większej budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.