Skocz do zawartości

Caravelair 740kg - tabliczka znamionowa


darekpiano

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Zamierzam rozpocząć przygodę z karawaningiem :), przede mną zakup Caravelair 375...

Proszę o interpretację tabliczki znamionowej oraz danych z dowodu.

Czytałem na forum, że rozbieżności z tabliczki i dowodu mogą być czasem problematyczne, czy w tym przypadku istnieje taka sytuacja....?

 

post-30254-0-65517800-1507141315_thumb.jpeg

 

dane z dowodu:

Rok produkcji: 1998

Dopuszczalna ladownosc: 121kg

Największy dop. nacisk: 7,25kN

F1=740kg

F2=740kg

G=619kg

 

Zastanawia mnie fakt podwójnego wpisu na tabliczce 740kg.

będę wdzięczny za komentarz,

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź numer na ramie, tabliczce i w dowodzie. Jak są zgodne to wg. mnie wszystko jest ok. W dowodzie też masz F1 = F2. U mnie w dowodzie to samo. Tabliczki nie mam niestety pod ręką :)

Zawsze można podjechać na OSKP i dorobić tabliczkę zastępczą. Ale w tym wypadku nie widzę powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź numer na ramie, tabliczce i w dowodzie. Jak są zgodne to wg. mnie wszystko jest ok. W dowodzie też masz F1 = F2. U mnie w dowodzie to samo. Tabliczki nie mam niestety pod ręką :)

Zawsze można podjechać na OSKP i dorobić tabliczkę zastępczą. Ale w tym wypadku nie widzę powodu.

dziękuję,

Do ramy jeszcze nie mam dostępu, tabliczka i dowód mają ten sam numer, jedynie w realu model to Palma, a dowód ma model: Bamba, może to pomyłka przy pierwszej rejestracji w Polsce?

Zastanawiałem się, czy przypadkiem tabliczka nie sugeruje, że nie mogę nic do niej włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiałem się, czy przypadkiem tabliczka nie sugeruje, że nie mogę nic do niej włożyć...

G - masa własna

740 - 619 = 121 kg ładowności. Masz to w dowodzie. Zawsze możesz awaryjnie podjechać na jakąś wagę i zważyć przyczepę, to rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie możesz przekroczyć 740 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G - masa własna

740 - 619 = 121 kg ładowności. Masz to w dowodzie. Zawsze możesz awaryjnie podjechać na jakąś wagę i zważyć przyczepę, to rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie możesz przekroczyć 740 kg.

No tak, w zasadzie przy zakupie byłoby idealnie gdzieś ją zważyć :)

dziękuję jeszcze raz za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójnie  740 bo dmc równe dopuszczalnemu naciskowi na oś , oś jest tylko jedna więc musi być tyle samo w dwóch pozycjach ,(Dz. U. Nr 32 poz. 0262)

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem co oznaczają te wpisy ,jak by były dwie osie to wpis wyglądałby 740 i dwa razy 370 ,

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 GRUDNIA 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. Nr 32 poz. 0262)

Załącznik nr 4

WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ
§ 1.

Tabliczka znamionowa powinna być umieszczona przez producenta albo przez jego upoważnionego przedstawiciela. W przypadku braku tabliczki znamionowej mają zastosowanie odrębne przepisy o tabliczce zastępczej.
§ 2.

1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej kolejności:

1) nazwa producenta (marka);

2) numer świadectwa homologacji typu pojazdu;

3) numer identyfikacyjny pojazdu VIN, a w razie jego braku - rozpoznawczy numer podwozia/nadwozia pojazdu;

4) dopuszczalna masa całkowita pojazdu, a w przypadku motocykli i motorowerów zamiast dopuszczalnej masy całkowitej poziom hałasu zewnętrznego na postoju w dB (A) przy prędkości obrotowej wyrażonej w obr/min;

5) dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów w przypadku pojazdu samochodowego przeznaczonego do ciągnięcia przyczepy;

6) dopuszczalne obciążenia osi podane w kolejności od przodu do tyłu;

7) w przypadku naczepy, dopuszczalne obciążenie pionowe na urządzenie sprzęgające;

8) jeżeli wartości maksymalne mas i obciążeń są większe niż dopuszczalne, to należy podawać również te wartości; dane powinny być wówczas podane w dwóch kolumnach: dopuszczalne - po lewej i maksymalne - po prawej stronie;

9) producent może podać dodatkowe dane, zamieszczając je poniżej lub obok, poza wyraźnie zaznaczonym prostokątem zawierającym jedynie dane przewidziane w pkt 1-8.

2. W przypadku motocykli i motorowerów obowiązuje podanie danych wymienionych w ust. 1 pkt 1-4, przy czym dane określone w ust. 1 pkt 2 i 4 mogą być umieszczone poza tabliczką znamionową.

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie myle to Palna i Bamba to były dwa różne modele

 

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi, już jestem w domu.

Co do wpisu "Bamba"... tak, to inne modele, ale na zdjęciach stoi Palma, a w dowodzie jest wpisane Bamba, nie wiem jak wyglądają procedury po sprowadzeniu, może dokumenty były niekompletne lub właśnie z Bamby, nie mam pojęcia, ale to chyba nie będzie miało dla mnie znaczenia byle nr będzie zgodny.

Edytowane przez Ldarko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po drodze był przeszczep papierów... jak w dowodzie jest inny model jak w realu to troche niepokojące. Delikatnie mówiąc

No tak pomyślałem..., trzeba będzie oględziny konkretne zrobić zobaczę co na ten fakt sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po drodze był przeszczep papierów... jak w dowodzie jest inny model jak w realu to troche niepokojące. Delikatnie mówiąc

Jeśli numery się zgadzają i nie są kombinowane to jaki przeszczep. Chyba, że budę na ramie ktoś wymieniał  :] . Nie mniej trzeba zachować czujność. 

A urzędnicy potrafią nawywijać. Jestem w posiadaniu pewnego pojazdu wyprodukowanego w 1965 roku, za zarejestrowanego 02.01.1965r. I jak to wytłumaczyć? Wyprodukowany w Nowy Rok  :],

a może rejestrowany od razu w fabryce  :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli numery się zgadzają i nie są kombinowane to jaki przeszczep. Chyba, że budę na ramie ktoś wymieniał  :] . Nie mniej trzeba zachować czujność. 

A urzędnicy potrafią nawywijać. Jestem w posiadaniu pewnego pojazdu wyprodukowanego w 1965 roku, za zarejestrowanego 02.01.1965r. I jak to wytłumaczyć? Wyprodukowany w Nowy Rok  :],

a może rejestrowany od razu w fabryce  :mlot:

no tak, wydaje się, że w tej cenie, budy bym nie podmieniał, ale kto to wie :)

ps

a być może ktoś wie, gdzie w tym Caravelair-ach są bite numery na ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli numery się zgadzają i nie są kombinowane to jaki przeszczep. Chyba, że budę na ramie ktoś wymieniał  :] . Nie mniej trzeba zachować czujność. 

A urzędnicy potrafią nawywijać. Jestem w posiadaniu pewnego pojazdu wyprodukowanego w 1965 roku, za zarejestrowanego 02.01.1965r. I jak to wytłumaczyć? Wyprodukowany w Nowy Rok  :],

a może rejestrowany od razu w fabryce  :mlot:

Nikt nic nie nawywijał, jeżeli nie ma danych co do pierwszej rejestracji pojazdu , przyjmuje się wtedy date 01.01. i rok produkcji pojazdu. Tu ktoś się pomylił i zamiast 01.01. wpisał 02.01.  Bardzo dużo aut z Ameryki ma  w dowodzie właśnie taką datę pierwszej rejestracji , w  większości ich dokumentów  na których podstawie są rejestrowane w Polsce nie ma daty I rejestracji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.