Skocz do zawartości
Mandrol

[Relacja] Grecja 2017 załogi Mandrola

Rekomendowane odpowiedzi

adje

Super relacja.

Przeczytałem w jednym ciągu bo jakoś wcześniej ciągle nie było kiedy...

Pozdrawiam uczestników wyprawy

Edytowane przez adje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

Dzięki Adje!

Ja powoli studiuję Waszą i Adama relację z Albanii ale do takiej wyprawy nie wiem czy moje L200 się nada :hmm:  Trzeba poszukać jakieś Pajero w automacie :slina:

Pozdrówka z Południa Korei :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zanka

WOW!!. Marek dopiero zobaczyłam jaką fantastyczną wyprawę zaliczyliście!/ Zazdraszaczm Wam niezwykle, bo to było moje marzenie na ten rok, ale... rozsądek zwyciężył :]  Ale .. na pewno mi też się to uda..

Szacun za dokładność . Matko! Czy Ty to na bieżąco zapisywałeś w notatniku? :miga:  Piękne foty. Mega , mega fajna wyprawa i relacja!!! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Nooo......, dzięki Marek, że w końcu to opisałeś.

Z chęcią przeczytałem od deski do deski.

Fajna relacja :blagac: .

I jak zawsze u Ciebie - taka "księgowa" :-]  z cenami i kosztami (a to ważne).

Wielu z nas się przyda.

Widzę po naszym forum, że większość Polaków jeździ właśnie na Chalkidiki lub Riwierę Olimpijską.

Dlatego na Peloponezie ja nikogo nie spotkałem :hmm: .

Może i taki jest sens dla "wypoczynku".

Ciepło, widoki, atmosfera, i woda też fajna - a 1.000 km bliżej niż np. Elafonisos.

Pozdrawiam.

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

Stefan, chciałeś to masz :slina:  :]

Czy mógłbym mieć do Ciebie prośbę :hmm: Jeśli dobrze pamiętam to zajmujesz się elektroniką i programowaniem. Chodzi mi o tę płytkę sterującą z WC, którą na szybko musiałem wymienić przed wyjazdem. Ona kosztowała coś koło 400 zł (drogie germańskie cholerstwo!) i tak sobie pomyślałem, czy tą starą da się jakoś "zreanimować" czy to już tylko elektroniczny złom do wyrzucenia. Pamiętam przy wymianie, że pan Zbyszek mówił coś, że one padają co 2-3 lata... Fakt, "gówniany produkt do gównianej roboty" ale lepiej być przygotowanym na ewentualność kolejnej awarii (oby nie!).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69

Zawsze może dorobić kawałek sznurka do pociągania.... :-)))

Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta to "osiągnięcie techniczne " ?

Podejrzewam, że tą przeszkodą jest jak zawsze brakujący "T I M E", który tak szybko ucieka, że ani się spostrzeżesz a już będzie za późno, żeby się tam wybrać :oslabiony:

Z takim holownikiem to ja bym od razu tam jechał i przy okazji o jakiś mały offroadzik zahaczył :yay:

Tak to jakoś ten świat jest głupio poukładany ,że jak miałem czas to nie miałem holownika i kampingu.

Jak teraz mam kemping i holownik to nie mam czasu/możliwości by to w pełni wykorzystać.

Szukam recepty na ten stan ale to nie będzie łatwe.

A na końcu ...nie będzie nic - jak mawiał klasyk !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Marek - priv

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kielek

Marku super relacja pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

"Winowajczyni" belgradzkiej zadyszki usunięta i zastąpiona nowym ustrojstwem :yay: 

Zbyt szybka jazda, 42°C i "mały podjazd" pod Belgradem trochę sponiewierał to koreańskie urządzenie chłodzące...

post-8122-0-85868300-1510578174_thumb.jpgpost-8122-0-63062900-1510578179_thumb.jpg

Niestety koszt wakacji trzeba zwiększyć o 1790,07 PLN :zly:  :zly: :zly: 

:czerwona: dla moich braci z Południa... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

rozszczelniona? pęknięta czy uszkodzona mechanicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

To pierwsze Marku. Wolałem nie ryzykować i dałem wymienić na nówkę. Przy okazji w serwisie dowiedziałem się, że w chłodnicy jest jakaś wężownica do chłodzenia mojej skrzyni automatycznej... BTW- jakiego programu używasz do monitorowania parametrów silnika podczas jazdy? DashCommand, Torque, Piston czy jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Nic, jeszcze nic. Będzie forscan tylko muszę kupić dobry moduł Obd2 bo najtańszy okazał się być klonem i ten program go nie obsługuje.

Temp płynu chłodniczego pokazuje mi licznik co do stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
visitor1967

Piękna i Bardzo przydatna opowieść :)

Na pewno mi się przyda :)

Dziękuję :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69

Mandrol - możesz czuć się winny. (przynajmniej będziesz miał w tym udział).

W tym roku powinno się udać - środkowy palec  stacjonarnie 4/5 dni , Meteory(powtórka) , Ateny krótko , Korynt w przelocie  ,Albania w locie ,Dubrownik w powtórce  i lekko okolice Makarskiej na powrocie 5/7 dni  stacjonarnie. Powrót tradycyjnie przez AT.

Razem przewiduję ca 5 tysięcy km i około 3 tygodnie...wiem  , wiem o 2 tygodnie za mało :hmm:

Dzięki za info - Armenistis skreślam a miałem spore chęci. Mam kilka innych faworytów na 4/5 dni pobytu na palcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

Brawo Ty! Podróż tym nowym holownikiem na którego czekasz to będzie sama przyjemność :yay:

Może przy okazji przejedziesz się tą drogą? http://www.dangerousroads.org/europe/greece/52-patiopoulo-perdikaki-road-greece.html

Przez przypadek na nią natrafiłem i gdybym miał blisko to na pewno TLC bym się tam wybrał :slina:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi