Skocz do zawartości

HELP - nie moge zlozyc przedsionka!


misiek_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge zlozyc przedsionka w Hobby Deluxe, nie pamietam w tej chwili modelu chyba 460... rok produkcji 1990. Czy mozna gdzies dostac instrukcje do tego? Niestety nie bylo razem z przyczepa a tych rurek jest tam czterypiencsetdwadziewiencset!!! Ratunku :dzieki:

Pozdrawiam!

 

Jak tak teraz obczailem na necie to widze, ze to jest raczej Hobby Prestige 430... ale upewnie sie jeszcze jak sprawdze w papierach. Anyway, pytanie brzmi czy gdziekolwiek mozna dostac/ktos ma instrukcje skladania takiego przedsionka czy jestem skazany na wlasna inwencje? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ przedsionka nie zależy od typu przyczepy. Ergo można znaleźć w podobnej długosci przyczepy kilka (kilkanaście) typów przedsionka :dzieki:

Wszystkie jednak opierają się na jednej zasadzie, tzn. haczykowe zaczepy montowane do przyczepy i motylkowe łączniki pozwalające na regulację i napinanie przystawki.

Jeżeli podeść do sprawy na spokojnie to można to rozgryźć bez instrukcji w kilkanaście minut. Maszty podporowe (trzy) różnią się między sobą kątami, pod którymi wchodzą rurki oraz sposobami połączeń. Należy też zwrócić uwagę aby pomiędzy każdym sztywnym połączeniem (np. pomiędzy dwoma masztami <podporami> lub pomiędzy łączeniem z przyczepą a masztem pionowym) znalazło się jedno połączenie regulowane na motylek.

Najlepiej połączyć sobie na sucho wszystkie rurki i jakoś oznakować (lub po prostu spakować częśiowo nierozłączone). Natomiast w wypadku stawiania przystawki to niestety najpierw trzeba wciągnąć dach (lub całość - zależnie od typu przedsionka) a potem dopiero (niejako w środku) montować stelaż.

W tym roku z żoną rozkładaliśmy po drugi dopiero nasz przedsionek (typ DWT - do przyczepy Hobby Prestige 535) i zajęło nam to tylko 15 minut.

Życze powodzenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam ! Mam wielki problem z rozstawieniem namiotu.Nie mogę sobie wyobrazić jak ustawić stelaż, co do czego wtyknąć.Bez Was sobie nie poradzę.Może ktoś naszkicuje jak to ma wyglądać.Pozdrawiam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi .Ja widocznie mam steleż robiony na specjalne zamówienie. Są tu elementy jakich nie ma w Waszych instrukcjach a wyglądają na orginalne.Moja przyczepa to Caravelair Bamba 330. Może ktoś zWas pomoże go ustawić na kempingu.Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie!

miesiąc temu stałem się posiadaczem N126a

w komplecie jest przedsionek-próbowałem go rozłożyć ,ale chyba brakuje kilku rurek . może ma ktoś jakiś schemat lub instrukcje ,z góry dziękuję :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ślicznie, ale jak tylko kupiłem enke rozłożyłem stelaż intuicyjnie,co potwierdził wyżej zamieszczony schemat,lecz prawdopodobnie brakuje kilku rurek,coś mi nie gra ! więc pytam o oryginalny schemat do N126a'78, namiotu jeszcze nie rozkładałem bo wtedy okrutnie wiało a teraz jest zimno .jeszcze pytanko czy można gdzieś dokupić ewentualnie brakujące elementy :blagac:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.