Skocz do zawartości

1000 dni w podróży, 1000 dni w kamperze, 1000 dni na 8 m2


toscaner

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że miałem pomysły aby rzucić hasłem "dookoła świata", tym bardziej, że planuję wymianę kampera na jakiegoś może Sprintera 4x4, ale to jest takie ciut naciągane. Do Australii da się w miarę dojechać. Po drodze jakieś promy, ale dalej, to już albo powrót i przez Rosję jakoś na Alaskę, albo w Australii w kontener i czekać np. w którejś Ameryce, lub na Hawajach. Ale już raczej i tak skończą się badania, bo minie z rok.

Wydaje mi się, że Australia będzie końcem trasy tego kampera, którym pojadę tam i po prostu albo powrót do Europy samolotem, jeśli Europa jeszcze będzie :D  budowa kolejnego i może Afryka. Albo polecę do Ameryki i tam coś kupię, zbuduję. No nie wiem. Byłoby wtedy dookoła :)

 

Na pewno nie będę się śpieszył. Mi pasuje taka powolna eksploracja jakiegoś regionu czy Kraju. Albo pozostanie w jakimś bezludnym miejscu na jakiś czas. Jedynym ograniczeniem może być ilość dni na jakiś kraj. To będę musiał wziąć pod uwagę, bo niektóre dają ograniczoną ilość turystom.

 

 

Jeśli chodzi o rejestrację i badania, to wygląda to tak, że aktualnego kampera mam teraz już na blachach GB. Przekalkulowałem czy opłaca mi się jechać do Polski zrobić badania czy lepiej przerejestrować.
Niestety też co rok jak w Polsce. Kolejnego kampera nie wiem gdzie zarejestruje. Możliwe, że w Polsce, albo też UK. Będę chciał tak wycelować z badaniami, żeby np. jadąc z Grecji na Białoruś zrobić po drodze i wtedy mam rok na Rosję i Azję aż do Australii. A tam pewnie sprzedam. To oczywiście na razie takie rozważania.

Na pewno nie pojadę obecnym, bo obawiam się o ewentualny serwis i brak części. No i jest to przednionapędówka. A drogi nie wszędzie są asfaltowe.  :)

Na razie dawał radę, ale ten serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zazdroszczę. Tak 2,5 roku to może przesada ale rok to bym się pokręcił np. po Ameryce Północnej, takie marzenie na stare lata bo teraz trzeba dzieci wychować. No i najważniejsza kwestia trzeba mieć fantazje no i pieniądze a może pieniądze przede wszystkim. Jak to masz rozwiązane? Zarobkujesz w między czasie jakoś zdalnie czy to wszystko z oszczędności czy dużej emerytury? Też bym chciał sobie tak życie ułożyć aby nie tyrać co dziennie tylko podróżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, jakoś przeoczyłem post autora numer 15, tam są wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Ale naprawdę gratuluję fantazji i muszę się szczegółowo zapoznać z blogiem autora. Ostatnio przy moich marzeniach o podróżach trafiłem na taki temat

https://youtu.be/ICLjyKDsxfE

ale nie chodzi o ich podróż dookoła Polski ale ich późniejszy atak na obie ameryki na rowerach

http://youtube.com/velomelon

Dziwie się też tak małym zainteresowaniem ich kanałem na YouTube o tej wyprawie biorąc pod uwagę że zwykły karawaningowy zjadacz chleba nie może sobie nawet pomarzyć o takiej wyprawie czy to na rowerze czy to kamperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy3, już odrobinę wyjaśniłem na poprzedniej stronie i już znalazłeś, ale dodam jeszcze, że samo zarabianie to nie wszystko. Warto się przyjrzeć czy nie wydajemy za dużo na niepotrzebne pierdoły, bo moda, bo reklamy, bo przyzwyczajenia. Nawet głupie fajki. Ja rzuciłem z 3 lata temu. Oszczędności jak dobrze pamiętam pokryły roczny koszt paliwa. Gdzieś o tym pisałem.

Kiedyś zapisywałem każdy wydatek i to pozwoliło zorientować się, że ponad połowa została wydana całkowicie nierozsądnie.

 

A te linki, które podałeś, interesujące. Może tylko trochę zniechęcać niektórych ta długość filmiku. Ponad godzinę. Sam otworzyłem i tak patrzę, oho godzina, no to nie teraz. Może w częściach byłoby lepiej? Nie wiem. Nie tworzę filmów na YT, ale lubię oglądać z jakiś wypraw. :)

Takie 15-20 min. wg mnie jest optymalne, bo zawsze znajdzie się czas. A że później następny i następny to już inna sprawa. :]

Ale tu już odbiegam od tematu :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.