Skocz do zawartości

Problem techniczny - Caddy


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Są cieńsze (klocki) , tarcze nie wentylowane więc się grzeją, i tańsze "bo to tylko tył" więc kiepskiej jakości . Na dodatek elektronika ABS/ESP koryguje siłę hamowania i przenosi siłę hamowania na oś tylną co powoduje szybsze zużycie ot co.

 

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do tego, że teraz w dużej mierze najpierw kończą się klocki na osi tylnej (ok 55.000) a na przodzie jadą dalej do 90.000km ?

Podobno jak się założy coś lepszego na przód to, teoretycznie szybciej kończy się tył.

 

 

To jakie są przyzwoitej jakości? Poprzednie Zimmermany, obecne Textar. Jak mogą się skrzywić dobrze zamontowane tarcze, dobrej firmy podczas 2000km spokojnej jazdy? Mi się wydaje że musi być jakaś przyczyna inna od samych tarcz...?

Koła oczywiście wyważone, te które dzisiaj zamieniałem na próbę to mają maks 5000km przebiegu i są idealnie równe a było na nich gorzej niż na oryginalnych. 

 

Na tą chwile też bije przy przyśpieszaniu tylko że przy wyższych prędkościach (140+) czyli może jednak półosie?

A sam zmieniałeś? Czy jakiś mechanik? Powodem bicia tarcz może być również zły montaż, nie wyczyszczenie lub smarowanie piasty lub luz, po wymianie tarcz były robiony pomiar bicia?

Ja własnie w weekend zmieniałem u siebie komplet klocki tarcze przód tył. Wybrałem gładkie zimmermanny klocki żółte EBC na razie się dociera.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak się założy coś lepszego na przód to, teoretycznie szybciej kończy się tył.

 

Pisałem o dwóch nowych samochodach z fabryki. Oba przy ok 55.000km miały wymianę tylnych klocków ze względu na zużycie. Przednie pojechały jeszcze dalej prawie 40.000km. Także tutaj oba auta miały klocki fabryczne, jeden mój jest holownikiem, drugi tylko do towarówki mniej niż 500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie olałem, nie mam nerwów. W przyszłym tygodniu powrócę do tematu. 

Odnośnie producentów tarcz to wszystko zależy gdzie się ucho przyłoży. Jedni mówią że Textar to top1 a inni że szmelc jak nic innego. Jedni uznają ATE za super producenta a inni twierdzą że to tylko "pakowacz" i w rzeczywistości nic sami nie robią. I weź tu bądź człowieku mądry.

 

Żeby odreagować stresy... jetem już po pierwszych rozmowach ze stolarzem. Szukam używanego Webasto. ROBIE ZABUDOWĘ NA MIKROKAMPERA  :]  Pierwszy wyjazd marzec/kwiecień - Norwegia solo  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie spotkałem się jak dotąd z sytuacją, aby tylne klocki zużyły się szybciej niż przednie, niezależnie od marki samochodu itp., o ile samochód jeździ na markowych podzespołach co najmniej ze średniej półki i zakładając, że układ hamulcowy, zwł. hamulce tylnej osi, jest w 100% sprawny, ale nie zaprzeczam, że w specyficznych sytuacjach może to mieć miejsce. 

 

A że zjawisko takie jest teoretycznie możliwe, jestem skłonny uwierzyć, jeśli z przodu byłyby klocki wątpliwej jakości, które pięknie szlifują (dosłownie - polerują) tarcze na lustro, ale słabo hamują, a z tyłu markowe uznanego producenta, które musiałyby przejąć na siebie dużą część siły hamowania i w ten sposób zużywałyby się szybciej.  Miałem okazję mieć takie klocki 2x na przedniej osi w spadku po poprzednich właścicielach (nie chce pisać o producentach, jeden polski, drugi zagraniczny), i wtedy tylne klocki znikały dosłownie w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie olałem, nie mam nerwów. W przyszłym tygodniu powrócę do tematu.

Odnośnie producentów tarcz to wszystko zależy gdzie się ucho przyłoży. Jedni mówią że Textar to top1 a inni że szmelc jak nic innego. Jedni uznają ATE za super producenta a inni twierdzą że to tylko "pakowacz" i w rzeczywistości nic sami nie robią. I weź tu bądź człowieku mądry.

 

Żeby odreagować stresy... jetem już po pierwszych rozmowach ze stolarzem. Szukam używanego Webasto. ROBIE ZABUDOWĘ NA MIKROKAMPERA :] Pierwszy wyjazd marzec/kwiecień - Norwegia solo :yay:

Że niby alhambra będzie camperem mini? Uważaj bo się spodoba i będzie problem z fendtem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysproporcje przód/tył: Kiedyś, za czasów gdy wszytko było proste i tanie, rozdzielniki siły hamowania były mechaniczne, więc robiły to w sposób proporcjonalny, zawsze jednakowy. Teraz mamy dynamiczne obliczaną siłę hamowania na każde koło oddzielnie i komputer dobierając siłę hamowania uwzględniaja również stabilność całego pojazdu - stąd mogą kierować więcej siły hamowania na tylne koła niż to dawniej bywało. 

Ale inna sprawa, że okolice 50000 to dużo za wcześnie na wymianę klocków, zwłaszcza tylnich - być może użycie miękkich klocków to celowy zabieg producenta by umożliwić systemom większą kontrolę nad kołem.
 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Marek, Caddy właśnie. Fendt pozostaje niezagrożony, to auto tylko na moje szybkie sprinty. Typu 10 dni Norwegia, Szkocja, Irlandia - tam Żona nie pojedzie za żadne skarby a mi będzie szkoda czasu na telepanie się z przyczepą. Synowi pewnie też się spodoba ale pierwszy wyjazd solo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.