Skocz do zawartości

Electrolux - w zamrażalniku lód a w lodówce normalna temperatura


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam. 

Mam pytanko tak na szybcika (lecz pewnie odczytam jutro).

Do tej pory było wszystko oki. Lodówka działała i wewnątrz była temp. minusowa. 

Teraz w małym zamrażalniku mam lud, a w lodówce +10 stopni.

Co robiłem?- zmieniłem tylko butlę z małej na 11 kg bo jadę w Bieszczady.

"Ognik" jest taki sam jak był na innych butlach małych 2 lub 3 kg. 

Co zobaczyć i w co zerknąć?

Pytanie na CITO, bo mi serki kozie i owcze się "zasmrodzą".

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie chciałem koledze poprawić post by takich komentarzy nie było. Zdążyłem tylko z tytułem ;) Skojarzenie to samo miałem :D

Za późno… la, la, la…

 

 

co do gazu to może słaba jakość w tej 11  :niewiem:  mało propanu a dużo butanu albo lodówka potrzebuje czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz LUD w lodówce to dobrze, że masz na plusie :) szkoda człowieków. :]

Hehe, właśnie chciałem koledze poprawić post by takich komentarzy nie było. Zdążyłem tylko z tytułem ;) Skojarzenie to samo miałem :D

 

Witam ponownie. Przepraszam za wczorajsze błędy w tekście, ale bieszczadzkie piwa regionalne zrobiły swoje :bzik: , a z uwagi na czas, to tekstu nie sprawdzałem.

Co do lodówki faktycznie lód mam w zamrażalniku - przedtem był tylko szron. Żeberka w lodówce kiedyś były chłodne i w lodówce temperatura była minusowa a teraz +10.

Dodam tylko że niepełna butla z gazem stała około 5 lat. 

Dodam fotki jak to wygląda.

 

post-9690-0-96315500-1506174664_thumb.jpg     post-9690-0-35401400-1506174681_thumb.jpg     post-9690-0-04675200-1506174703_thumb.jpg

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do lodówki faktycznie lód mam w zamrażalniku - przedtem był tylko szron. Żeberka w lodówce kiedyś były chłodne i w lodówce temperatura była minusowa a teraz +10.

A w której lodówce masz minusową temperaturę? +6 do +8 powinno być, zamrażalnik masz po to żeby była minusowa temperatura. Zmierz sobie temperaturę w lodówce domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w której lodówce masz minusową temperaturę? +6 do +8 powinno być, zamrażalnik masz po to żeby była minusowa temperatura. Zmierz sobie temperaturę w lodówce domowej.

Dzięki za odpowiedź. Może okres letni a jesienny gdy w nocy było +12 na dworze daje właśnie takie odczucie że w lodówce jest ciepło a nie chłodno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w lodówce mam 7-8 st, a w zamrażarce -18, niemal jak w domowej i nic się nie psuje. Jadąc na wczasy miałem włączoną lodówkę z instalacji samochodowej, na dłuższy postojach odpalałem gaz żeby podtrzymać chłodzenie i po dwóch dniach jazdy masło było twarde, sery i wędliny zachowały świeżość, a piwo było w idealnej temperaturze :piwko::yay: , zwłaszcza że "moszcząc" miejsce pod wypoczynek trochę słoneczko przygrzewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było ciepło w maju, czerwcu, sierpniu - to też było ok (zamrażalnik oszroniony) a i piwko z lodówki też chłodniutkie i nie miałem zastrzeżeń. 

Teraz w lodówce zamiast szronu był lód (jak na fotce wyżej).

 

No nic, teraz cepka stoi na parkingu pod wiatą, to zmienię butlę i zobaczę.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdzałeś uszczelkę drzwi lodówki?

Coś za dużo tego lodu i szronu w zamrażalniku

Takie za szronienie może się zdarzyć przy niedomkniętych drzwiach lub uszkodzonej uszczelce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdzałeś uszczelkę drzwi lodówki?

Coś za dużo tego lodu i szronu w zamrażalniku

Takie za szronienie może się zdarzyć przy niedomkniętych drzwiach lub uszkodzonej uszczelce

Sprawdź jeszcze palnik, bo "świeci", ale dysza może być przytkana i niewydolna. Mógł się też zepsuć "komin" i spaliny nagrzewają tył lodówki, ale wtedy powinno śmierdzieć spalinami i okolica lodówki powinna być nagrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.