Skocz do zawartości

Electrolux - w zamrażalniku lód a w lodówce normalna temperatura


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Dwa razy sprawdzałem a raczej chciałem odpalić aby sprawdzić lecz  W OGÓLE nie odpaliła. Raz było wielkie zaiskrzenie/płomień i nic po za tym.

Ponieważ trzeba w końcu cepkę postawić na kobyłki, to jeszcze chce sprawdzić tę lodówkę i dlatego mam pytanie.

Kto ma fotkę, gdzie znajduje się dysza którą mam przeczyścić (takie były wcześniejsze porady).

Chcę ją przeczyścić, odpalić na tej starej butli-gazie a potem ewentualnie zmienić na inną butle/gaz -świeższy i zobaczyć różnice.

A najważniejsze aby w ogóle odpaliła.

Dodam, że kiedyś miałem inny przypadek - odpalała ale po puszczeniu pokrętła gasła-to była wina odległości pokrętła od czegoś tam...... Ale to było zrobione, odpalała i działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lód jest bardzo dobrym izolatorem, jeśli zalodzi zamrażalnik w lodówce jest ciepło. A zaladza wtedy, gdy dostaje się do lodówki powietrze - to usterka uszczelki lub była nie zamknięta.

Pisałem już wyżej że była zamknięta i dawałem fotki. 

Pisałem również że to nastąpiło (mizerny płomień, słabe chłodzenie, a duży lód) po zmianie butli. Zamontowałem butle 11 kg która stała 5 lat lub dłużej. Teraz w ogóle nie mogę odpalić lodówki, grzejnik i palniki działają.

 

Gdzie jest konkretnie dysza-nie chcę czegoś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przy cepce. To co stwierdziłem to spadł krociec-rurka która łączy się z wentylacja do kratki. Zamontowane, lecz nadal nie odpala. Za pierwszym razem jest błysk ogniska ale potem cisza. Piszę z komórki i nie wiem jak dodać fotki. GDZIE JEST DYSZA?????????? Czy np. Za tą metalowa puszka spięte na tretki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w domku, butle zmieniałem i bez rezultatu. Lodówka nadal nie odpala. Zdecydowałem się (bo nie miałem odpowiedzi, a temat jest już chochochochocho) na odkręcenie blatu. Odkręciłem 11 śrub i to gówno nadal trzyma -GDZIE?

Chciałem odkręcić przednią listwę aby zobaczyć np. iskrownik...... małe śrubki tak trzymają że kątowniczki się ździerają a śrubka nie puści - pewnie i śrubki zaraz szlag trafi.

 

Ponawiam pytanie (któryś raz z kolei) co sprawdzić, co gdzie jest i jak się dostać?

Zaraz śnieg spadnie a mnie szlak trafi----już myślę o jej sprzedaży z małą bonifikatą że LODÓWKA NIE DZIAŁA, po jej wyłączeniu (a chodziła w Bieszczadach 1,5 tygodnia)..

Gdzie ta dysza, aby wykręcić, przeczyścić, wkręcić, sprawdzić? (post wyżej pisałem)

Jak się dostać do iskrownika?

Czy w tym modelu jest np. bateryjka do iskrownika, jeśli tak to gdzie?

Dlaczego pierwsza próba uruchomienia jest z jakimś błyskiem ognia, a potem już nie ma nic/

Czy ktoś ma jakiś link  do instrukcji tej lodówki?

Czy ktoś ma jakieś fotki-co i gdzie?

 

Ja tradycyjnie podaję to co mam. Fotki odpowiadają dzisiejszym dwóm wpisom.

Proszę o pomoc, bo jeszcze nie stoi na kobyłkach-a po co mam stawiać, jeśli mnie szlag trafi przez lodóweczkę i będę wolał cepkę sprzedać.????

 

post-9690-0-52812700-1509795933_thumb.jpg     post-9690-0-57892500-1509795893_thumb.jpg     

 

post-9690-0-61395100-1509795956_thumb.jpg     post-9690-0-62766000-1509795984_thumb.jpg

 

post-9690-0-85614600-1509796007_thumb.jpg     post-9690-0-79360300-1509796020_thumb.jpg

 

post-9690-0-80180200-1509796034_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie jestem przy cepce. To co stwierdziłem to spadł krociec-rurka która łączy się z wentylacja do kratki. Zamontowane, lecz nadal nie odpala. Za pierwszym razem jest błysk ogniska ale potem cisza. Piszę z komórki i nie wiem jak dodać fotki. GDZIE JEST DYSZA?????????? Czy np. Za tą metalowa puszka spięte na tretki?

 

Jak podłączałeś starą butlę to mógł puść jaki syf dysze masz w palniku. Musisz odkręcić palnik i dysza taka blaszka jest w środku. musisz na nią uważać bo jest bardzo delikatna.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole kominka. Palnik może mieć osłonę z blaszek

Kolega założył nowy temat e tam przeniósł dyskusje

http://www.forum.karawaning.pl/index.php?/topic/25045-ELEKTROLUX---nie-odpala

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.