Skocz do zawartości

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Kodiak większy w środku jest od tiguana. Wyraźnie większy. Wersja allspace tiguana to tylko wiekszy bagaznik od standardowego. Jezdziłem jednym i drugim i wieloma innymi autami przed zakupem. U mnie skończyło się na touranie tylko dlatego że na kodiaqa trzeba rok czasu czekać. Za tiguanem przemawia za mną tylko to że w opcji ma mocniejszy silnik 240KM. 

 

Co do samego superba to auto na mnie zrobiło dużo lepsze wrażenie niż passat.

Allspace jest większy także w środku. Rozstaw osi większy niż w tiguanie. Oczywiście. Najbardziej lubię w nim silnik i dodatki tech. Kodiak fajny a mnie się nigdzie nie śpieszy. Czekam na kolejne modele czy liftingi. Ten seat wspomniany przez kolegę Goloba też brzmi ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Allspace jest większy także w środku. Rozstaw osi większy niż w tiguanie. Oczywiście. Najbardziej lubię w nim silnik i dodatki tech. Kodiak fajny a mnie się nigdzie nie śpieszy. Czekam na kolejne modele czy liftingi. Ten seat wspomniany przez kolegę Goloba też brzmi ciekawie.

 

Na nogi tylko jest wiecej miejsca w drugim rzędzie siedzeń. Szerokość taka sama. I ta szerokosc najbardziej mi przeszkadzała. Kodiaq ma też głębszą i wygodniejszą tylną kanapę. Jakby miał silnik mocniejszy to bym ten rok pewnie poczekał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma byc Seat Alora:

 

http://www.autopista.es/novedades-coches/articulo/seat-alora-suv-7-plazas-super-ateca

 

tutaj przykladowo piszą ze ma byc 240KM, VAG pozycjonuje seat bardziej "sportowo" niż skodę, więc może faktycznie będzie ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kodiaqu też będzie podobno ten silnik tylko w wersji Rs pod koniec 2018/2019

to ma byc Seat Alora:

 

http://www.autopista.es/novedades-coches/articulo/seat-alora-suv-7-plazas-super-ateca

 

tutaj przykladowo piszą ze ma byc 240KM, VAG pozycjonuje seat bardziej "sportowo" niż skodę, więc może faktycznie będzie ten silnik.

Fajne auto może z tego być. Oby tylko bitdi wsadzili na start a nie do wersji cupra za 3 lata.

 

Aha superb to bardzo fajne auto ale dalej kombi

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.09.2017 o 13:58, maarec napisał:

 

Nie powielaj głupot. Co z tego, że masz tam 2000 na haku, jak 1,33 nie pozwoli tyle holować... różnica to prawie 400kg. Tak samo ford kuga na haku ma 2000kg, a dmc / 1,33 ogranicza do ok 1670kg przyczepę. Nie znajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania.

To po co jest wpisane 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2017 o 13:58, maarec napisał:

 

Nie powielaj głupot. Co z tego, że masz tam 2000 na haku, jak 1,33 nie pozwoli tyle holować... różnica to prawie 400kg. Tak samo ford kuga na haku ma 2000kg, a dmc / 1,33 ogranicza do ok 1670kg przyczepę. Nie znajomość przepisów nie zwalnia z ich 

Ja mam 1.29... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w myśl polskich przepisów nie możesz legalnie holować swoim autem przyczepy o masie DMC 1500kg wyposażonej w hamulec najazdowy
 
Heh, ni być może masz rację ;)
Ubezpieczyciel dopatrzy się lipy. Przynajmniej szybko zakończy likwidację szkody.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 05:39, sambirek napisał:

To po co jest wpisane 2000?

Może chodzi o to, że producent dopuszcza 'ciąganie' takiej masy? A przepisy w danym kraju to inna sprawa.

Poza tym jak zrobisz, o ile się nie mylę B96, to będziesz mógł ciągać 2 tony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, poziom napisał:

Może chodzi o to, że producent dopuszcza 'ciąganie' takiej masy? A przepisy w danym kraju to inna sprawa.

Poza tym jak zrobisz, o ile się nie mylę B96, to będziesz mógł ciągać 2 tony :)

Nie będzie mógł. Co innego prawo jazdy a co innego przepisy dot mas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.