Skocz do zawartości

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

czyś - jeśli Cię dobrze rozumiem, to wkurza Cię to samo co mnie. Ja mam zawias "sportowy" czyli obniżony o ok. 10-15mm (nie pamiętam dokładnie), bo chciałem mieć twardsze zawieszenie z przyczepą - i generalnie nie żałuję, jest OK. Ale szkoda że producent (Skoda) nie przewidział dla takiej wersji innego poziomu kuli oryginalnego haka o właśnie te 10-15mm :oslabiony: . 'Przysiadanie' tyłu od nacisku dyszla + oryginalne obniżenie dają w sumie wrażeniem, że ciągnięta przyczepa nie jest w poziomie, tylko mega pochylona do autka

Edytowane przez uwex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyś - jeśli Cię dobrze rozumiem, to wkurza Cię to samo co mnie. Ja mam zawias "sportowy" czyli obniżony o ok. 10-15mm (nie pamiętam dokładnie), bo chciałem mieć twardsze zawieszenie z przyczepą - i generalnie nie żałuję, jest OK. Ale szkoda że producent (Skoda) nie przewidział dla takiej wersji innego poziomu kuli oryginalnego haka o właśnie te 10-15mm :oslabiony: . 'Przysiadanie' tyłu od nacisku dyszla + oryginalne obniżenie dają w sumie wrażeniem, że ciągnięta przyczepa nie jest w poziomie, tylko mega pochylona do autka

Sprawdzałeś kiedyś nacisk na hak? U siebie mam dcc, l&k oraz pakiet na bezdroża. Wg producenta wysokość auta jak przy normalnym zawieszeniu i wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kiedyś nacisk na hak? U siebie mam dcc, l&k oraz pakiet na bezdroża. Wg producenta wysokość auta jak przy normalnym zawieszeniu i wyposażeniu.

Nie do końca kumam co ma za znaczenie nacisk na hak. Jeśli masz na myśli dopuszczalny, to jest on w Superb taki sam dla zawiasu standard, sport i DCC. Natomiast wysokość auta jest inna dla standardu, inna dla DCC i inna dla sport - ale teraz nie pamiętam różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kumam co ma za znaczenie nacisk na hak. Jeśli masz na myśli dopuszczalny, to jest on w Superb taki sam dla zawiasu standard, sport i DCC. Natomiast wysokość auta jest inna dla standardu, inna dla DCC i inna dla sport - ale teraz nie pamiętam różnic

Pytałem z ciekawości, chodziło mi o dokonanie pomiarów porównawczych. ;)

 

Z tego co pamietam to dcc -10mm pakiet na bezdroża +10 mm - musiałbym dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a sportowe obniżone o -15mm w stosunku do standardu. A hak fabryczny chyba jest dla wszystkich wersji taki sam ... A dla przyczepy o dł. całkowitej ponad 7m to każde 10 czy 15mm niżej na kuli haka daje dużą wizualną (i może także "techniczną" w sensie działania sił) różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam to przysiadanie tyłu nie przeszkadza szczerze mówiąc. Przyczepa stoi  zasadzie w poziomie. Na nierównościach trochę buja ale nie wierze ze przy "nivo" nie będzie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam to przysiadanie tyłu nie przeszkadza szczerze mówiąc. Przyczepa stoi  zasadzie w poziomie. Na nierównościach trochę buja ale nie wierze ze przy "nivo" nie będzie wcale.

W x5 znacznie mniej buja, być może dzięki innej konstrukcji auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to przy DCC oraz przy Nivomacie nie można wybrać "pakietu na bezdroża" - przynajmniej tak było jak ja konfigurowałem. Tak samo Nivo nie może być razem z DCC zamówione (czyli np. nie może być zamówione do wersji L&K która ma DCC w standardzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to przy DCC oraz przy Nivomacie nie można wybrać "pakietu na bezdroża" - przynajmniej tak było jak ja konfigurowałem. Tak samo Nivo nie może być razem z DCC zamówione (czyli np. nie może być zamówione do wersji L&K która ma DCC w standardzie).

 

NIvo jest tylko w kombi? Może dlatego nie widziałem w kombi opcji nivo bo zawsze konfigurowałem lk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w kombi. I wlasnie przy L&K gdzie jest DCC w standardzie nie można Nivo. Generalnie jak rozmawiałem w salonie to facet mówił że jeszcze nigdy nie zamawiali superba z tym nivo, choc sprzedają ich sporo i do końca nawet nie wiadomo o ile przedłuży to termin produkcji. Ja nie zamówiłem nivo, a i tak mam problemy z odległą produkcją, jak się szybko nie przyspieszy to zrezygnuje z zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, w oczekiwaniu na swój egzemplarz natrafiłem na problem z brązowymi "skórami"... Dla mnie nie był to problem, nie zależało mi na szybkim odbiorze, a raczej na przesunięciu produkcji na nowy rok ;D.

Co do nivo, rozmawiałem z dealerem seata w sprawie alhambry. Sprzedawca również potwierdził, że w ZG od kiedy mają salon nie sprzedali ani jednej sztuki alhambry z nivo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyś - jeśli Cię dobrze rozumiem, to wkurza Cię to samo co mnie. Ja mam zawias "sportowy" czyli obniżony o ok. 10-15mm (nie pamiętam dokładnie), bo chciałem mieć twardsze zawieszenie z przyczepą - i generalnie nie żałuję, jest OK. Ale szkoda że producent (Skoda) nie przewidział dla takiej wersji innego poziomu kuli oryginalnego haka o właśnie te 10-15mm :oslabiony: . 'Przysiadanie' tyłu od nacisku dyszla + oryginalne obniżenie dają w sumie wrażeniem, że ciągnięta przyczepa nie jest w poziomie, tylko mega pochylona do autka

 

To samo mam w golfie, obniżone sportowe zawieszenie (pakiet z kołami 17"). Twardość jest ok, ale wleczenie dyszla po ziemi - widać wyraźnie, i mam takie wrażenie, jakby tył samochodu w każdych warunkach był dodatkowo "zduszony" przez przechyloną cepę. Częściowo to na pewno sprawa np. tego, że i golf (variant) i superb mają dość dużą odległość między tylną osią i kulą haka, i tym bardziej cepa "wdusza" tył samochodu, i "brakuje" właśnie tych ok. 15 mm żeby przyczepa szła w poziomie, mniej więcej tyle, ile obniżenia tam jest.

Za jakiś czas sprawdzę jak jest z paskiem variantem na std zawiasie, kula jest "na sucho" wyraźnie wyżej, ale tam to już zupełnie inny balans (sam silnik i skrzynia są o ponad 100kg cięższe, pomijając ogólną różnice masy golf-paserati).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję przejeżdżać obok salonu Skody i VW. Na szybko oglądnąłem superba, bez jazdy, bez konkretów. Nawet ustawienie fotela w pozycji max wysoko nie daje mi ani namiastki pozycji, widoczności, którą lubię. Do tego samochodu wpadam tak nisko, że mnie to nie kręci. Bagażnik bardzo fajny, z tyłu dużo miejsca (ale też nisko). Superb raczej nie przekona mnie do zakupu, obsługa salonu mierna, ustalali kto ile przytył przez ostatnie tygodnie, stało ich tam piątka. 

 

Kodiaq dużo lepiej, wyżej, wrażenie masywnego samochodu. Jeżeli silnik 2.0bitdi pojawi się w wersji cywilnej a nie RS to godny rozwagi. Ewentualnie benzyna z superba 280km też chętnie. Wiem, wiem nie pojawi się :/

 

Ostatni rzut oka był jeszcze na zaparkowanego tiguana allspace, który dalej jest u mnie liderem, przynajmniej w temacie dynamiki, technologi i możliwości holowniczych ( w porównywarce towcar bije superba 2.0 tsi 280km z moją przyczepą solidnie).  Jak zrobi się wiosna, postaram się o jego dokładne testy pojemnościowe (foteliki), rurki od przedsionka itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś skasowalem zamowienie na Superba za dlugo bym czekal, mial byc duzo szybciej,juz czekalem 3m, a wychodzi ze musialbym jeszcze 4m. Przez rok bedzie jeszcze Superb 2 i potem cos znowu zamowie.

 

Dobrze jednak samemu obejrzec i subiektywnie ocenic, kazdemu co innego pasuje. Wielu ludziom pasuje bardziej Superb niz Kodiaq, ale kazdy ma inne potrzeby, priorytety itp itd. jasna sprawa.

 

Jesienią ma się pojawić klon/bliźniak w Seacie do Kodiaqa/Tiguana Allspace, czyli coś wiekszego od Seata Ateca, moze tam beda mocniejsze silniki?

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję przejeżdżać obok salonu Skody i VW. Na szybko oglądnąłem superba, bez jazdy, bez konkretów. Nawet ustawienie fotela w pozycji max wysoko nie daje mi ani namiastki pozycji, widoczności, którą lubię. Do tego samochodu wpadam tak nisko, że mnie to nie kręci. Bagażnik bardzo fajny, z tyłu dużo miejsca (ale też nisko). Superb raczej nie przekona mnie do zakupu, obsługa salonu mierna, ustalali kto ile przytył przez ostatnie tygodnie, stało ich tam piątka. 

 

Kodiaq dużo lepiej, wyżej, wrażenie masywnego samochodu. Jeżeli silnik 2.0bitdi pojawi się w wersji cywilnej a nie RS to godny rozwagi. Ewentualnie benzyna z superba 280km też chętnie. Wiem, wiem nie pojawi się :/

 

Ostatni rzut oka był jeszcze na zaparkowanego tiguana allspace, który dalej jest u mnie liderem, przynajmniej w temacie dynamiki, technologi i możliwości holowniczych ( w porównywarce towcar bije superba 2.0 tsi 280km z moją przyczepą solidnie).  Jak zrobi się wiosna, postaram się o jego dokładne testy pojemnościowe (foteliki), rurki od przedsionka itd :)

 

Kodiak większy w środku jest od tiguana. Wyraźnie większy. Wersja allspace tiguana to tylko wiekszy bagaznik od standardowego. Jezdziłem jednym i drugim i wieloma innymi autami przed zakupem. U mnie skończyło się na touranie tylko dlatego że na kodiaqa trzeba rok czasu czekać. Za tiguanem przemawia za mną tylko to że w opcji ma mocniejszy silnik 240KM. 

 

Co do samego superba to auto na mnie zrobiło dużo lepsze wrażenie niż passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.