Skocz do zawartości

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Kodiaqa znam od roku, jest w kręgu zainteresowania ale... Tam wersja 240 będzie tylko w Rs czyli sztywne zawieszenie i fotele sportowe a J wolę wygodne. W VW można dopłacić 2000 za masaże i fotele prawie lecznicze a u nas to bardzo ważne.

 

Tomek. Wolę wysoko siedzieć czyli van i SUV. Z kombi niby się wyleczyłem. Gdyby alhambra miała te silniki to pewnie bym już zamawiał. Myślisz, że 350Nm da radę?

190 km w 2.0 tdi bez najmniejszej zadyszki ciągnie 1600 kg. Polecam...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

190 km w 2.0 tdi bez najmniejszej zadyszki ciągnie 1600 kg. Polecam...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dzięki. Skoro moje 30km daje radę to nie wątpię, że skoda też daje radę ale czasem chciałbym bez ogona wcisnąć gaz do końca, szczególnie jak stanie obok jakieś bmw. Na początek do demontażu u mnie oznaczenie silnika ;)

 

Chciałabym wtedy mieć te niespełna 6s do setki.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharan tez ma za doplata Nivo. Przy oryginalnym haku dostajesz wieksze parametry wymiennika olej/woda i autohold. I wtedy tansze jest NIVO.

Bardzo dobre info. Niech jeszcze w kolejnym lifcie dadzą mocniejsze silniki i sprawa sama się wyjaśni. Szukam samochodu na 5-7 lat i mogę poczekać niż później żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sformulowanie... ponoc. Takie spekulacje i plotki sa od 2014 i Eos'a, jak kupowalem sharika. Kupilem i sie ciesze komfortem wielkosci. Beatle i Eos to modele do wyciecia w nabliszej 10latce. O Shariku i Alhambrze cicho. Z drugiej strony jak by mieli pozostac tylko przy Touran'ie to strzelili by sobie w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie zdanie że na dużego vana będą mieli większy zbyt. A wiem to od jednego forumowicza co właśnie przymierza się do alhambry a teraz odbierał nowego t6, i takie info dostał w salonie.

 

Chyba że to było na zasadzie szybko zamawiaj alhambre bo zaraz ich nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego forumowicza to nie czaje tylko po co Alhabra jak jest T6 :) A Alhabra/Sharan - mieli zakończyć produkcje ale sprzedaż tak idzie że było by to ucięcie złotych jaj. Technologia stara, koszty żadne - będą klepali póki ludzie będą kupować. Na większe silniki nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego forumowicza to nie czaje tylko po co Alhabra jak jest T6 :) A Alhabra/Sharan - mieli zakończyć produkcje ale sprzedaż tak idzie że było by to ucięcie złotych jaj. Technologia stara, koszty żadne - będą klepali póki ludzie będą kupować. Na większe silniki nie ma co liczyć.

Jego brat kupował t6, a razem byli to załatwiać. Mam nadzieje że nie obetną bo tak chodzi mi po głowe alhambra jak mi się leasing na cytryne skończy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większe (tzn. mocniejsze) silniki raczej bym nie liczył, zwłaszcza jeśli chodzi o diesla.

To co już robią z benzyniakami, już woła o pomstę do nieba. W takim pasku zostaje do wyboru 1.4 (122/150 km) którego przy okazji liftingu pewnie zmienią na 1.5, i 2.0 unowocześniony już w kierunku rozwiązań z 1.5 (cykl Millera), czyli tak na dobrą sprawę "rightsizingowy" odpowiednik 1.8 i 2.0 razem wziętych, ciutkę oszczędniejszy, ale i tak w cenniku kilka "klocków" droższy od 1.8. Już od początku listopada nie były przyjmowane zamówienia na 1.8, trafił mi się jeszcze taki z wcześniejszych zamówień dilera. 

Co do diesla, raczej ograniczają interes i nie będą się pakować w mocniejsze wersje, chociażby z uwagi na koszty badań homologacyjnych (m.in. auto z nową jednostką będzie wymagało pomiarów emisji), i jakkolwiek sprzedaż szarika i alhambry idzie w miarę, patrząc na to co dzieje się od 2-3 lat, raczej prorokowałbym że zostanie tak jak jest. Patrząc po ich polityce, przeważnie nie ograniczają się tylko do silnika, z reguły tez dostosowują do mocniejszej jednostki hamulce i zawias (np. większe tarcze, sztywniejsze nastawy amorków), przy okazji robiąc z tego topową wersję, więc robią to w trochę szerszym spektrum niż wstawienie innej jednostki, taka filozofia od lat. Szarik było nie było jest w pewnym sensie niszą (nie jest modelem głównej linii, tym bardziej wobec mody na suvy i crossovery, na które mocno postawili, i wszyscy tylko suv, suv, vany w totalnym odwrocie), a dieselgate trzepnęło nimi tak, że racjonalność i rachunek ekonomiczny posunięte są do granic, więc przy szarym/Alhambrze nie spodziewłbym się poszerzenia gamy silnikowej, może przy liftingu dorzucą coś z wyposażenia/odświeżą infotaiment, i tyle. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb kombi ma teraz w opcji tylne zawieszenie Nivo (bodajze 2800zl doplaty)

 

Tego nie wiedziałem, poza tym nie chciałem kombi ;)

 

 

W przypadku tego forumowicza to nie czaje tylko po co Alhabra jak jest T6  :) A Alhabra/Sharan - mieli zakończyć produkcje ale sprzedaż tak idzie że było by to ucięcie złotych jaj. Technologia stara, koszty żadne - będą klepali póki ludzie będą kupować. Na większe silniki nie ma co liczyć.

 

 

Choćby po tylne nivo ;).

Jacku, ja kupiłem a brat nim jeździ.

Info o wycofaniu sharana i alhambry słyszałem w dwóch salonach. Okazuje się (rzekomo), że w skali europejskiej lepiej sprzedaje się touran i tiguan niż sharan - stąd nowy t-roc. Podkreślę, info od sprzedawców w salonach - nie weryfikowałem pod kątem liczb sprzedanych sztuk

 

 

Co do mocnych i małych silników, niedawno miałem okazję jeździć leonem cupra 4x4, mimo małego 2 litrowego silnika - samochód robi robotę przy braku jakiegoś specjalnego wyglądu

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się orientuję tylne zawieszenie Nivo nie może występować w wersji zawieszenia sportowego (czyli lekko twardszego i obniżonego o ok. 10mm) ani w wersji zawieszenia adaptacyjnego.

 

Dokładnie tak jest. Osobiście wziąłbym nivo zamiast adaptacyjnego. Przy ciąganiu budki, zawsze jeżdżę na "sportowym" zawieszeniu - dużo wygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem budy - nivo. M.in. po to to właśnie jest.  I do nivomatu jeszcze w cepie zaczep ze stabilizacją (tłumieniem wychyleń) również w osi podłużnej, np. AKS 3004, tłumiący trochę kołysanie holownikiem od zmieniającego się dynamicznie nacisku na hak. Zawias adaptacyjny to bardziej proteza, niż rozwiązanie (np. jazda z cepą na ustawieniu "sport" odbije się na tylnych amorach, kwestia czasu). Mnie najbardziej wkurza właśnie przysiadanie tyłu od gratów i nacisku dyszla, czego ani sportowe, ani adaptacyjne zawieszenie nie zlikwiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.