Skocz do zawartości
Merx44

Jak zwiększyć ładowność przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

To niech poda podstawe prawną, można zmienić a że nie chce to jego widzimisię.

Podobnie jak z tym diagnostą u mnie, nie i koniec. Dobrze że diagnostów jest kilku w okolicy, a wk jest jeden i trza się szarpać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też napisałem podobnie. Dostałem ładna odpowiedź, tyle żeby o kwity wystąpić u przedstawiciela na Polskę. Jak znam życie to będzie 3 razy drożej niż u producenta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w Powiatowym WK naczelnik odmawia zmiany w dokumentach mimo homologacji i papierów od diagnosty i nowej tabliczki

W jaki sposób odmawia? Składałeś wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym dotyczących mas? Do wniosku dołączyłeś oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi oraz zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów?

Czy wszystko odbywało się na gębę, że nie bo nie?

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden kolega też występował, do knausa, też go odbili do polski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednak Hobby lepsze niż Knaus ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób odmawia? Składałeś wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym dotyczących mas? Do wniosku dołączyłeś oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi oraz zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów?

Czy wszystko odbywało się na gębę, że nie bo nie?

zacząłem od rozmowy z naczelnikiem, gdyż homologacja, nowa tabliczka i diagnosta to koszt ok 1000 zł, więc najpierw złożyłem wizytę naczelnikowi i powiedział mi, że on tego nie podpisze. Nie byłem zbytnio zawzięty, mieszczę się w wadze z wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w temacie naczelników, to u mnie trafiłem na wyjątkowo pozytywnego. Podczas rejestracji przyczepy w jednym z dokumentów miałem błąd w Vinie, panie w okienku absolutnie na nie, pani z Leasingu gotowała się w poczekalni bo miała umówione spotkania. Naczelnik pozwolił dosłać mailem, skorzystać z komputera czy też napisać pismo do pani z okienka, która dalej była na nie. Dopiero na piśmie naczelnik kazał zarejestrować a oryginał dostarczyć przy odbiorze twardego dowodu.  Bardzo pozytywna postać, rejestracja trwała od 9 do ok 14tej, potem korki i powrót do domu z cepą na haku ok 21 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zacząłem od rozmowy z naczelnikiem, gdyż homologacja, nowa tabliczka i diagnosta to koszt ok 1000 zł, więc najpierw złożyłem wizytę naczelnikowi i powiedział mi, że on tego nie podpisze. Nie byłem zbytnio zawzięty, mieszczę się w wadze z wyposażeniem.

Tysiaka? Masakra... u mnie z nowym dowodem zamkne się w 350zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ile Ci krzyknęli za homologację i tabliczkę i kto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ile Ci krzyknęli za homologację i tabliczkę i kto?

Adria z Krakowa 200 euro plus ok 20 za tabliczkę, do tego koszty diagnosty i przesyłek i jest 1000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adria z Krakowa 200 euro plus ok 20 za tabliczkę, do tego koszty diagnosty i przesyłek i jest 1000

No tak. Oni mają chore ceny. Mi za transport przyczepy do kraju krzyczeli chyba 1000 euro, albo że sam sobie mogę pojechać odebrać.

Spytaj w Szczecinie. Mnie zmiana DMC z 1350 na 1300 kosztowała 48 euro netto (to cena z cennika Adrii), tabliczka gratis. Nową homoogacje wystawia dealer, a nie producent. Od producenta zamawiają tylko nową tabliczkę i tyle. Więc prawdopodobnie krzyknęli Ci cenę z kosmosu

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W CenterCamp  zmiana DMC przyczepy Fendt  850zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj złożyłem papiery o nowy dowód, nawet kobitka w okienku wiedziała co z tym zrobić i nie było żadnego problemu. Za 3 tyg odbiór dowodu i w pełni legalnie przytyłem 50kg, akurat na mover :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi