Skocz do zawartości

Jak zwiększyć ładowność przyczepy


Merx44

Rekomendowane odpowiedzi

To niech poda podstawe prawną, można zmienić a że nie chce to jego widzimisię.

 

Podobnie jak z tym diagnostą u mnie, nie i koniec. Dobrze że diagnostów jest kilku w okolicy, a wk jest jeden i trza się szarpać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U nas w Powiatowym WK naczelnik odmawia zmiany w dokumentach mimo homologacji i papierów od diagnosty i nowej tabliczki

 

W jaki sposób odmawia? Składałeś wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym dotyczących mas? Do wniosku dołączyłeś oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi oraz zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów?

 

Czy wszystko odbywało się na gębę, że nie bo nie?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odmawia? Składałeś wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym dotyczących mas? Do wniosku dołączyłeś oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi oraz zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów?

 

Czy wszystko odbywało się na gębę, że nie bo nie?

zacząłem od rozmowy z naczelnikiem, gdyż homologacja, nowa tabliczka i diagnosta to koszt ok 1000 zł, więc najpierw złożyłem wizytę naczelnikowi i powiedział mi, że on tego nie podpisze. Nie byłem zbytnio zawzięty, mieszczę się w wadze z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie naczelników, to u mnie trafiłem na wyjątkowo pozytywnego. Podczas rejestracji przyczepy w jednym z dokumentów miałem błąd w Vinie, panie w okienku absolutnie na nie, pani z Leasingu gotowała się w poczekalni bo miała umówione spotkania. Naczelnik pozwolił dosłać mailem, skorzystać z komputera czy też napisać pismo do pani z okienka, która dalej była na nie. Dopiero na piśmie naczelnik kazał zarejestrować a oryginał dostarczyć przy odbiorze twardego dowodu.  Bardzo pozytywna postać, rejestracja trwała od 9 do ok 14tej, potem korki i powrót do domu z cepą na haku ok 21 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem od rozmowy z naczelnikiem, gdyż homologacja, nowa tabliczka i diagnosta to koszt ok 1000 zł, więc najpierw złożyłem wizytę naczelnikowi i powiedział mi, że on tego nie podpisze. Nie byłem zbytnio zawzięty, mieszczę się w wadze z wyposażeniem.

Tysiaka? Masakra... u mnie z nowym dowodem zamkne się w 350zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem od rozmowy z naczelnikiem, gdyż homologacja, nowa tabliczka i diagnosta to koszt ok 1000 zł, więc najpierw złożyłem wizytę naczelnikowi i powiedział mi, że on tego nie podpisze. Nie byłem zbytnio zawzięty, mieszczę się w wadze z wyposażeniem.

 

To ile Ci krzyknęli za homologację i tabliczkę i kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria z Krakowa 200 euro plus ok 20 za tabliczkę, do tego koszty diagnosty i przesyłek i jest 1000

 

No tak. Oni mają chore ceny. Mi za transport przyczepy do kraju krzyczeli chyba 1000 euro, albo że sam sobie mogę pojechać odebrać.

 

Spytaj w Szczecinie. Mnie zmiana DMC z 1350 na 1300 kosztowała 48 euro netto (to cena z cennika Adrii), tabliczka gratis. Nową homoogacje wystawia dealer, a nie producent. Od producenta zamawiają tylko nową tabliczkę i tyle. Więc prawdopodobnie krzyknęli Ci cenę z kosmosu

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem papiery o nowy dowód, nawet kobitka w okienku wiedziała co z tym zrobić i nie było żadnego problemu. Za 3 tyg odbiór dowodu i w pełni legalnie przytyłem 50kg, akurat na mover :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Też zmieniałem DMC przyczepy, pierwszy właściciel zmniejszył do 1100, po czym dołożył trochę sprzętu (mover, elektryczne podpory, większy zbiornik na wodę), ja klimę i na wadze w stanie gotowym do wyjazdu pokazało 1160 kg. Dealer uzyskał homologację od producenta i na jej podstawie WK w Legionowie zwiększył mi DMC do 1200 (max w homologacji 1350). Przyczepa Weinsberg 400 LK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.