Skocz do zawartości

Który lekki przedsionek wybrać?


czyś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 15.12.2019 o 20:40, maarec napisał:

a gdzie ten Seba sprzedaje, że tak chwalisz ? może się skuszę

Zobacz filmik Rodziny na Gigancie - teraz na świeżo z Hiszpanii - właśnie z takim przedsionkiem na bardzo silnym wietrze. Nawet nie przybili go na wszystkie gwoździe a stał bdb.

Sebastian sprzedaje sprzety do karawaningu w miejscowości Kożuchów. Na Olx ma wystawione troche sprzetu, a na stanie ma o wiele wiecej, najlepiej przedzwonic i zapytac o to czego szukamy.  Ma w tej chwili taki przedsionek:

https://www.olx.pl/oferta/przedsionek-berger-arona-alu-CID767-IDCv92a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lukbart napisał:

Sebastian sprzedaje sprzety do karawaningu w miejscowości Kożuchów. Na Olx ma wystawione troche sprzetu, a na stanie ma o wiele wiecej, najlepiej przedzwonic i zapytac o to czego szukamy.  Ma w tej chwili taki przedsionek:

https://www.olx.pl/oferta/przedsionek-berger-arona-alu-CID767-IDCv92a.html

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej wszystkim ! Planujemy zakup jakiegoś, porządnego małego przedsionka. Mamy zwykły daszek Como Reimo , który sprawdza się super zarówno w upalnie słoneczne dni ( w połączeniu z solidnym wiatrakiem był idealny np. w Grecji) ale też chroni dobrze przed deszczem o czym przekonaliśmy się wielokrotnie w Polsce podczas naszych weekendowych wyjazdów. Pewnie przetrwa kilka sezonów i pójdzie do kosza, bo czego się teraz spodziewać po takich produktach. Doszliśmy jedna do wniosku, że jak przyjedzie wiosna a potem jesień to będzie przyjemniej usiąść w chłodniejsze dni. Nasza przyczepa ma długość na górze ok 375 cm. Oglądam cały czas w necie  różne małe przedsionki - i sam nie wiem co wybrać cy dmuchany czy klasyczny z rurkami. widzę, że fajne przedsionki ma np. Dometic, Fiamma ale widzę też inne jak  np. Brand

http://www.scholl-vorzelte.de/contents/de/p235_Travelvorzelt_Xpress__Avanti_von_Brand.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 17:00, pawel1966 napisał:

Generalnie tylko na weekendy, też myslę o dmuchanym - tylko jaki wybrać??

Tak to trochę z Nami jest, że zawsze byśmy coś zmienili. 

Dmuchańce na obelink od 1300 zł, a fajny lekki przedsionek w tym samym sklepie od 700 zł. np. taki Amalfi:

187920-187920-images_main-obelink_amalfi_main-ecommerce.jpg

Zamiast dmuchana masz do złożenia kawałek pałąka z włókna szklanego. Myślę że czas rozłożenia podobny. 

Można jeszcze napisać do Pana Sebastiana co ma, ale mimo tego co piszą tu inni. Rzeczy od niego są w dobrych cenach, ale nie zawsze są to nówki. Kupowałem 2 rzeczy w bardzo dobrych cenach ale obie z nich wymagały poprawienia, i widać było na nich ślady magazynowania a może nawet i używania, więc najlepiej zakupu dokonywać na miejscu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii Super - bardzo Ci dziękuję, bo o obelinku zapomniałem., a nam włąsnie coś takiego w zupełności na kilka lat wystarczy. Muszę tylko zmierzyć jaka jest u mnie długość żebym nie blokował sobie dostępu do klapy bagażowej przy rozłożonym przedsionku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 21:25, pawel1966 napisał:

@Tomii Super - bardzo Ci dziękuję, bo o obelinku zapomniałem., a nam włąsnie coś takiego w zupełności na kilka lat wystarczy. Muszę tylko zmierzyć jaka jest u mnie długość żebym nie blokował sobie dostępu do klapy bagażowej przy rozłożonym przedsionku

Pojechałem dziś zmierzyć długość jaką może mieć przedsionek w naszym burstnerze - 2,20 m to maks. Inaczej nie otworzę klapy serwisowej. Nie jest to więc dużo a klasycznego, ciężkiego przedsionka nie chcę.

W katalogu Reimo 2019 znalazłem tylko jeden, który ma długość 2 m - Westfield Lynx 200 - pompowany, lekki ( ok. 10 kg). wygląda niestety niezbyt solidnie...ale może kilka sezonów przetrwa...

https://www.towsure.com/westfield-lynx-200-travel-smart-air-awning

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A może ktoś z Was  użytkuje taki przedsionek? Też tani  z obelinka, wielkość odpowiednia, ma tylko jedną rurę, rozkłada się łatwo i wydaje mi się, że jak go złapię pasem sztormowym to powinien przetrwać nawet silniejsze wiatry. Ma być na krótkie wyjazdy po Polsce i najbliższą ( też czasem chłodną) "zagranicę"

https://www.obelink.pl/obelink-lagoon-przedsionek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel1966 napisał:

A może ktoś z Was  użytkuje taki przedsionek? Też tani  z obelinka, wielkość odpowiednia, ma tylko jedną rurę, rozkłada się łatwo i wydaje mi się, że jak go złapię pasem sztormowym to powinien przetrwać nawet silniejsze wiatry. Ma być na krótkie wyjazdy po Polsce i najbliższą ( też czasem chłodną) "zagranicę"

https://www.obelink.pl/obelink-lagoon-przedsionek.html

Cena spoko :ok:  Ciekawe czy do Niewiadówki przypasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem najtańszy z najtańszych lekkich przedsionków ( i jeszcze była jakaś niby promocja - zapłaciłem 765 zł + przesyłka) za Lagoon. materiał cieniutki więc pewnie dłużej niż dwa trzy lata to nie pociągnie ale...ma sporo zalet, Rozłożyliśmy go w jakieś 10 minut, złożyliśmy dzisiaj jeszcze szybciej:):) Przeszedł też pierwszy test "deszczpwy" i to konkretny i nie przeciekał na żadnym szwie. Wewnątrz spokojnie  mieści się stolik, cztery krzesła, i jeszcze da się spokojnie  przejść. jest idealny na weekendowe wypady.   Więc jest OK jak dla mnie.

20200501_165416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.