Skocz do zawartości

Montaż zmywarki w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Już planuję usprawnienia na przyszły sezon. W tym roku spędziłem dwa urocze tygodnie na Mazurach, były to pierwsze wakacje z przyczepą i na pewno nie ostatnie. Oczywiście pojawiła się masa przemyśleń i wniosków.

To co najbardziej nam doskwierało, to zmywanie naczyń, mieszkało nas siedmioro w jednej budzie i w zwiazku z tym brudnych naczyń było ciągle pełne wiadro, albo dwa. Wszyscy technologicznie odzwyczajeni od zmywania, do tego woda bieżąca zimna, więc zacząłem kombinować.

Zupełnie zbędna okazała się kuchenka mikrofalowa, którą zamontowałem przed sezonem i pomyślałem że spróbowabym zastapić ją zmywarką. Zrobiłem przegląd internetu i okazuje się że są takie kompaktowe urządzenia, ktore można w miejsce mikrofali upchnąć.

Potrzebuję porady kogoś, kto już temat przerabiał, chodzi mi o techniczne kwestie np jak rozwiązać załączanie pompki na czas pracy zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pompka - przyczepę np można przerobić na instalację ciśnieniową...

Lub moment otwarcia zaworu (sterowanie elektrycze) może ona zwierać styk pompki...

Rozumiem że kemping z instalacją kanalizacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanalizacja = Wiadro 20L

Zmywarka powinna mieścić się w 6L wody więc raz dziennie będzie trzeba wiadro opróżnić.

To i tak ten sam wysiłek co samo zaniesienie naczyń do zmywania ręcznego i z powrotem.

 

Naczyniami jednorazowymi się posiłkowaliśmy, nie było innej opcji skoro było nas siedmioro a mieliśmy czteroosobowy zestaw naczyń.

Jednak kawa, herbata, piwo, łycha z colą z plastiku albo tektury nie wchodzi.

Plastikowe noże też do niczego więc koniec końców z plastików sens mają płaskie talerze i kubki na sok dla dzieci.

 

Chyba jakiegoś speca od napraw agd najmę, żeby mi wyprowadził załączanie pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż nie wiem co to te łychy i tak dalej ale naczynia jednorazowe też trzeba kupic odpowiednie a nie takie "festynowe"

bo o ile tacki, talerze moga być byle jakie to kubki do kawy są bardzo fajne ( na stacji benzynowej nie ma porcelany)

to samo dotyczy kufli do piwa lub noży czy widelców. Tak pisze bo w końcu od 20 lat to produkuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiele osób ma swoje pralki...

Ale też wiele kempingów posiadają automaty i mało kto już coś tam pierze ręcznie ;)


I jakoś nie widzę tutaj zbyt dużych śmiechów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 .... a jest ktoś z forum, kto taki temat przerabiał i zamontował zmywarkę w budce ????

Bo na campach widać, nawet w najnowszych nabytkach, że ludzie biegają z garami do mycia.

Temat możliwy do realizacji (choć "futurystyczny" :-) ), tylko ciekawe jak to wygląda w praktyce.

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w zasadzie w czym problem? Zmywarki małe na rynku dostępne są. Kupić, podłączyć i zmywać. Przecież na kempach gdzie mamy podłączenie do wody,  to nie powinno stanowić żadnego problemu. Są zmywarki o rozmiarach kompaktowych typu wysokość 40 cm na 50 cm. Np coś takiego:

 

candy-cdcp-6-e,11278164389_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym śladem trzeba by było zamontować jeszcze pralkę, bo po co chodzić i coś prać.

No chyba że gacie jednorazowe lub wielotygodniowe :lol:

Jedne gacie: tył, przod potem na lewą stronę i przód, tył..... Ile to prania mniej.

No ale w zasadzie w czym problem? Zmywarki małe na rynku dostępne są. Kupić, podłączyć i zmywać. Przecież na kempach gdzie mamy podłączenie do wody, to nie powinno stanowić żadnego problemu. Są zmywarki o rozmiarach kompaktowych typu wysokość 40 cm na 50 cm. Np coś takiego:

 

Dołączona grafika

Ale chyba dla dwóch osób, bo dla siedmiu to musiała by myć 24h/dobe. Kupić pelnowymiarową zmywarkę 45 cm szer. zapakować do bagażnika, postawić w przedsionku, rozłożyć się w boksie gdzie jest bieżąca woda oraz kanaliza i po krzyku. A i można się ogłaszać na kempingu i podnajmować sprzęt.

Pamiętać trzeba o poborze prądu, bo w zmywarce siedzi grzałka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem temat może lekko śmieszny, ja już widziałem w ogłoszeniach zwykłych kamperów nie typu Milka, że siedziała pralka turystyczna montowana na stałe. Zmywarka to też nie problem i patrząc na zużycie wody wcale bym tego tematu nie negował. Dużo łatwiej byłoby zrobić taką zmywarkę, gdybyś planował jeździć na campingi ze stałym przyłączem do wody. Wyprowadziłbyś wtedy szybkozłączkę dedykowaną do zmywarki pod przyczepę i już.

 

Zmywarka 45szeroka po zalaniu wodą i zapakowaniu to już będzie dobre 50kg. Niby można, ale trzeba mieć solidną ładowność, a montaż w cepie będzie bardzo ciężki (montowałem w domu 3 sztuki, lekko nie było). W przyczepie ciężko o miejsce głębokie na 60cm. konieczne byłoby wzmocnienie podłogi.

 

Pomysł nie jest aż taki śmieszny jak ktoś jedzie na miesiąc w jedno miejsce albo i całe wakacje. Osobiście postawiłbym wtedy zmywarkę w przedsionku.

 

Ostatnia sprawa to kwestia wilgoci. Nie oszukujmy się, nawet jak zmywarka ma program suszenia, to całej wilgoci na zewnątrz nie odda tylko po otwarciu drzwiczek nadmiar wilgoci ulotni się do przyczepy a to nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to ciekawy pomysł, 

zużycie w takiej kompaktowej to tylko 6 litrów więc raczej nie będzie potrzebne stałe podłączenie do kanalizacji Jeżeli ktoś myje naczynia w przyczepie to pewnie zużywa więcej wody. Zastanawia mnie tylko czy faktycznie można ją zasilić ze zwykłej pompki z przyczepy.

I moim zdaniem są nawet pojemne  przy głębokości około 50 cm. Waga takiej kompaktowej to około 20-25kg

Przy odpowiednio dużej przyczepie myślę że nie będzie problemu na wygospodarowanie miejsca. Szczególnie że jeżeli się jej nie używa to może służyć  jako szafka na naczynia lub garnki:)

Np w mojej to chętnie  taką zainstalował zamiast piekarnika który posiadam i nie zdążyło mi się z niego  skorzystać

post-24247-0-47833100-1505381056_thumb.jpg

Edytowane przez AnglikPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.