Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Taki ulepiony zestaw. Podziw czy postrach?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4469 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:33

to było zrobić lepszą fotkę, z numerami, z tabliczką znamionową i łatwiej byłoby osądzać. Może diagnosta za dobrą flachę wpisał tam DMC 400kg bo pan z cieniasa się upierał, że nie takie landary już holował. Można wtedy stosunkowo łatwo uwalić wszystkich a tak nie ma podstaw, zestaw anonimowy lecz niebezpieczny a sposób parkowania wskazuje na solidne zmęczenie kierowcy promilami.

aha, tablice rejestracyjne też już za wiele nie mówią. Ostatnio spotkałem się z procederem masowego zakupu samochodów przez Ukraińców, których w PL jest coraz więcej ( u mnie są wyspecjalizowane agencje pracy zatrudniające, dające lokum i pracę w fabrykach). Samochody kupowane mają być tanie i mieć świeżo zawarte OC opłacone na cały rok. Taki nabywca jeździ na nim do końca okresu ubezpieczenia i albo sprzedaje albo samochód idzie jako słup - sprawca kolizji. Następny też jest kupowany z OC, a zniżki lecą... teoretycznie nikomu tylko poprzedni właściciel będzie musiał się za tym nachodzić.

pamiętajcie aby sprzedaż pojazdu pilnie zgłosić do urzędu i ubezpieczyciela, niezależnie komu sprzedajecie, bo miły nabywca, również polak może być tylko pośrednikiem.

Użytkownik maarec edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 09:38

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#17 Kamil_K

Kamil_K

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1019 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Adria Altea 542PK
  • Holownik:Pickup 4x4

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:38

Jak ktoś przeszuka forum to kilka lat temu był wątek jak na Mazurach widziano VW Polo ciągnącego dwuosiowy camping ;)

#18 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5015 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:46

to było zrobić lepszą fotkę, z numerami, z tabliczką znamionową i łatwiej byłoby osądzać.

Fakt, ale ja mam obawy w ogóle kogokolwiek pstrykać do celów krytykowania i zrobiłem to dyskretnie :)

Użytkownik WojtEwa edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 09:48

aea06f1a108fd.jpg

#19 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4469 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:49

http://www.tvn24.pl/...s.html#autoplay

a jak na to 1.33 ?

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#20 TOM3653

TOM3653

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 11310 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:31

wszystko się zgadza nie widać żadnych nieprawidłowości :yes:

#21 Kamil_K

Kamil_K

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:43

Jakim cudem citroen Grand Picasso był w stanie "przed zepsuciem" ciągnąć lawetę? Ile on ma ma haku?

#22 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3742 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:47

Jakim cudem citroen Grand Picasso był w stanie "przed zepsuciem" ciągnąć lawetę? Ile on ma ma haku?

Zależy jaki silnik i jaka wersja, bo jest wersja co ma na haku aż 1600 kg. Hyundai i30 ma MW chyba na poziomie 1200 kg. Taka laweta nie wiem jaką ma MW, ale zakładam, że chyba nie więcej niż te 400 kg. Więc jest możliwe aby ciągnąc taki zestaw C4GP :)

Użytkownik jacek00 edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 19:48

#23 Kamil_K

Kamil_K

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:15

niestety ciężko jest znaleźć lawetę z MW poniżej 500kg ;/ dodatkowo raczej nikt na to nie zwraca uwagi i większość zarejestrowanych jest na DMC 2500kg ;)

Jako ciekawostkę ... większość lawet z wypożyczalni nie mogę ciągnąć Amarokiem ... bo po pierwsze współcznynik 1:33 a niestety definicja samochodu terenowego jest tak nieprecyzyjna że wciąż nie wiem czy mogę ten współczynnik podnieść o 150% 

Reasumując stawiam dobrą %%% że C4 nawet sam z tą lawetą był "nielegalny" :D

#24 Lza

Lza

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1226 postów
  • Skądokolice Krakowa
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:minicamper
  • Holownik:Grand Tourneo Connect II

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:22

A ducato (pewnie z multijetem 2.3 150 KM) może targać zestaw o realnej masie coś koło 7 ton? ;)
Można? Można.

Użytkownik Lza edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 08:22

#25 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2111 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Dethleffs A-642DB 1,9TD 1992r
  • Holownik:bez haka...

Napisano 14 wrzesień 2017 - 09:11

W Łebie przy wielkiej 2osiowej przyczepie stałą Micra...z hakiem...oba pojazdy tablice KR

Ale w ostatni weekend przyjechał do tego zestawu jakiś Grand Cherokee ;)

klimatyzowanydom.jpgOsiolekMM.jpg

Adrianna                                              Hobbik                       Osiołek           

#26 czyś

czyś

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 399 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:10

W Łebie przy wielkiej 2osiowej przyczepie stałą Micra...z hakiem...oba pojazdy tablice KR

Ale w ostatni weekend przyjechał do tego zestawu jakiś Grand Cherokee ;)

Eeee, micra z bakisty wypadła, a kolega robi jakieś halo...

#27 AdamH

AdamH

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1092 postów
  • Telefon:602 223 980
  • SkądKraków
  • Model:Fendt Saphir 560 SKM
  • Holownik:VW Amarok 2.0 BiTDI 4MOTION 152 kW

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:37

niestety ciężko jest znaleźć lawetę z MW poniżej 500kg ;/ dodatkowo raczej nikt na to nie zwraca uwagi i większość zarejestrowanych jest na DMC 2500kg ;)

Jako ciekawostkę ... większość lawet z wypożyczalni nie mogę ciągnąć Amarokiem ... bo po pierwsze współcznynik 1:33 a niestety definicja samochodu terenowego jest tak nieprecyzyjna że wciąż nie wiem czy mogę ten współczynnik podnieść o 150% 

Reasumując stawiam dobrą %%% że C4 nawet sam z tą lawetą był "nielegalny" :D

Mój Amarok ma DMC 2820 oraz N1G czyli ciężarowy i terenowy ( napęd na obie osie ) więc mogę ciągnąć to co mam w O1 czyli 3200 kg.

Teoretycznie,  bo przyczepy z hamulcem najazdowym obowiązuje współczynnik 1,33 w stosunku do DMC pojazdu.

Czyli 2120 kg. Za granicą mogę poszaleć do 3200.

Tu raczej wszystko jasne :skromny:

Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze - jutro może być niepotrzebne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych