Skocz do zawartości

szukam mojej pierwszej przyczepki


kiler780

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracaj uwagę na układ. Wybór jest ogromny ale jak przyjdzie co do czego to nie ma co kupić. Generalnie unikaj budek bez kibelka i z dużymi oknami, takie są po cyganach i strasznie zajechane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam to może za dużo powiedziane raczej rozglądam się na przyszłość bo najpierw muszę zgłębić temat i zebrać kasę.

Na chwilę obecną i raczej jeszcze długo moje auto pociągnie przyczepkę 1350-1390 cmp a holownik to Laguna III w automacie standardowo 173km ale moc podniesiona do 205 i jej dmc to 2110.

Największy problem to moja luba przyzwyczajona do troszkę lepszych warunków, ale ja już nie mogę wytrzymać w jednym miejscu dlatego też pomysł na cepkę, ale żeby z odrobiną luksusu dla mojej wife to musi mieć oddzielną kabinę prysznicową bo raczej wątpię żeby się wykapała po kimś :( Osó podróżujących to 2+1 czasmi może być 2+2

Budżet jaki mogę w przyszłości przeznaczyć to około 25-30 tys.

Co mi radzicie.

Od razu powiem, że to raczej temat z rok ale już teraz chcę się zaznajomić z tematem.

Z góry dziękuję.

 

Jak widzę chyba nie mieliście kontaktu do tej pory z karawaningiem. Dobrym pomysłem byłoby dla Was pożyczenie przyczepy z wypożyczalni i pojechanie na weekend celem testów. Jeżeli Twoja luba jest przyzwyczajona do luksusów to nie wiadomo czy to się jej w ogóle spodoba. Prysznicowi w cepie daleko jest do komfortu prysznica w domu. Niektórzy sobie chwalą, inni w ogóle nie korzystają, to samo jest z toaletą. W dobrych cepach to wszystko jest na przyzwoitym poziomie ale jednak to nie to co w domu czy w hotelu. Pojawią się też inne niedogodność. Pożyczcie sobie cepkę taką jak mniej więcej chcecie kupić(prysznic itd) i wypróbujecie sobie wszystko przez kilka dni i już będziecie wiedzieć co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tez była sceptycznie nastawiona, a dzis nie wyobraza sobie wyjazdu bez przyczepy. Kibelek musi byc, prysznic nie koniecznie (jak dla mnie). W kwocie ktorą podałes spokojnie kupisz ładną, wygodną przyczepe. Celuj w taką ze stałym łuzkiem (francuskim) z grubym materacem, sprawdz wszystkie roletki i moskitiery, bo swiatło dzienne o 5 rano i niewygodne łoze wplywa na komfort. Szukaj z dobrym przedsionkiem (najlepiej Isabella).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem z namiotem , potem troszkę pożyczony kamper , potem wypasiony namiot ....... i w końcu przyczepa i to jest to . Warto przed zakupem budki troszkę pojeździć po kempingach nawet z namiotem żeby zobaczyć czy ..... zaskoczy :skromny: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu dobrze gada- polać mu :-)

 

Tylko wódki bo po piwach to trzeba ciągle z kasetą latać (pierwszy z brzegu przykład kempingowych niedogodności)  :)

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka niedogodność to nie niedogodność dla mnie bo lubię spacery po browarka tzw szwendacz. Chyba rzeczywiście najpierw wynajmę i się zobaczy. A jaki układ przyczepki uważacie za najlepszy wg Was?

To zależy od rodziny, upodobań i budżetu. Nowe pomysły będą w nowych cepach, wiele z nich warto rozważyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ to już kwestia gustu.

Wielkość i ilość łóżek to zależne ile ludzików będzie mieszkało/spalo.

Jeśli 2 os to z jednym łóżkiem spokojnie i dmc małe ok 1t będzie.

Pierwszą miałem z sypialnia i "podkowa" rozmowa po co nam ta podkowa- 1.5 m nie uzytkow ej powierzchni, kupiliśmy mniejszą z jednym łóżkiem- sprzedaliśmy, bo dwa potrzebne są- syn się narodził.

I tak to jest eriba 540 dmc 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.