Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

szukam mojej pierwszej przyczepki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 14 wrzesień 2017 - 18:17

Zwracaj uwagę na układ. Wybór jest ogromny ale jak przyjdzie co do czego to nie ma co kupić. Generalnie unikaj budek bez kibelka i z dużymi oknami, takie są po cyganach i strasznie zajechane
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

#17 grzeniu

grzeniu

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądWieliczka
  • Model:Buerstner 3853
  • Holownik:Dodge Caravan

Napisano 14 wrzesień 2017 - 18:19

Witam,

szukam to może za dużo powiedziane raczej rozglądam się na przyszłość bo najpierw muszę zgłębić temat i zebrać kasę.

Na chwilę obecną i raczej jeszcze długo moje auto pociągnie przyczepkę 1350-1390 cmp a holownik to Laguna III w automacie standardowo 173km ale moc podniesiona do 205 i jej dmc to 2110.

Największy problem to moja luba przyzwyczajona do troszkę lepszych warunków, ale ja już nie mogę wytrzymać w jednym miejscu dlatego też pomysł na cepkę, ale żeby z odrobiną luksusu dla mojej wife to musi mieć oddzielną kabinę prysznicową bo raczej wątpię żeby się wykapała po kimś :( Osó podróżujących to 2+1 czasmi może być 2+2

Budżet jaki mogę w przyszłości przeznaczyć to około 25-30 tys.

Co mi radzicie.

Od razu powiem, że to raczej temat z rok ale już teraz chcę się zaznajomić z tematem.

Z góry dziękuję.

Jak widzę chyba nie mieliście kontaktu do tej pory z karawaningiem. Dobrym pomysłem byłoby dla Was pożyczenie przyczepy z wypożyczalni i pojechanie na weekend celem testów. Jeżeli Twoja luba jest przyzwyczajona do luksusów to nie wiadomo czy to się jej w ogóle spodoba. Prysznicowi w cepie daleko jest do komfortu prysznica w domu. Niektórzy sobie chwalą, inni w ogóle nie korzystają, to samo jest z toaletą. W dobrych cepach to wszystko jest na przyzwoitym poziomie ale jednak to nie to co w domu czy w hotelu. Pojawią się też inne niedogodność. Pożyczcie sobie cepkę taką jak mniej więcej chcecie kupić(prysznic itd) i wypróbujecie sobie wszystko przez kilka dni i już będziecie wiedzieć co i jak. 

#18 chiccoo

chiccoo

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 112 postów
  • SkądWROCŁAW BSK
  • Model:Hymer eriba nova
  • Holownik:BMW 530d Touring

Napisano 14 wrzesień 2017 - 18:28

Grzesiu dobrze gada- polać mu :-)

Choć ja żonę postawiłem przed faktem dokonanym :-)
Był Bürsnter LUX 4851TN, Bürsnter City 3552,
Jest Hymer eriba nova 540 :-)

#19 Kondziorro

Kondziorro

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 157 postów
  • Telefon:502409812
  • SkądSzczecin
  • Model:Beyerland Quartz 460 LB
  • Holownik:BMW e60

Napisano 14 wrzesień 2017 - 18:56

Moja tez była sceptycznie nastawiona, a dzis nie wyobraza sobie wyjazdu bez przyczepy. Kibelek musi byc, prysznic nie koniecznie (jak dla mnie). W kwocie ktorą podałes spokojnie kupisz ładną, wygodną przyczepe. Celuj w taką ze stałym łuzkiem (francuskim) z grubym materacem, sprawdz wszystkie roletki i moskitiery, bo swiatło dzienne o 5 rano i niewygodne łoze wplywa na komfort. Szukaj z dobrym przedsionkiem (najlepiej Isabella).

#20 Arturo43

Arturo43

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Telefon:samsung galaxy s5
  • Skądokolice Krakowa
  • Model:DETHLEFFS 490
  • Holownik:octavia ll combi. TDI

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:27

Ja zaczynałem z namiotem , potem troszkę pożyczony kamper , potem wypasiony namiot ....... i w końcu przyczepa i to jest to . Warto przed zakupem budki troszkę pojeździć po kempingach nawet z namiotem żeby zobaczyć czy ..... zaskoczy :skromny: 

zaskoczy

#21 grzeniu

grzeniu

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądWieliczka
  • Model:Buerstner 3853
  • Holownik:Dodge Caravan

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:44

Grzesiu dobrze gada- polać mu :-)

Tylko wódki bo po piwach to trzeba ciągle z kasetą latać (pierwszy z brzegu przykład kempingowych niedogodności)  :)

Użytkownik grzeniu edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 19:45

#22 kiler780

kiler780

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • Sprzęt:Brak
  • Holownik:Renault Laguna III 2011

Napisano 14 wrzesień 2017 - 22:31

Taka niedogodność to nie niedogodność dla mnie bo lubię spacery po browarka tzw szwendacz. Chyba rzeczywiście najpierw wynajmę i się zobaczy. A jaki układ przyczepki uważacie za najlepszy wg Was?

#23 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4461 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 14 wrzesień 2017 - 22:45

Taka niedogodność to nie niedogodność dla mnie bo lubię spacery po browarka tzw szwendacz. Chyba rzeczywiście najpierw wynajmę i się zobaczy. A jaki układ przyczepki uważacie za najlepszy wg Was?

To zależy od rodziny, upodobań i budżetu. Nowe pomysły będą w nowych cepach, wiele z nich warto rozważyć ;)

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#24 chiccoo

chiccoo

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 112 postów
  • SkądWROCŁAW BSK
  • Model:Hymer eriba nova
  • Holownik:BMW 530d Touring

Napisano 15 wrzesień 2017 - 00:07

Układ to już kwestia gustu.
Wielkość i ilość łóżek to zależne ile ludzików będzie mieszkało/spalo.
Jeśli 2 os to z jednym łóżkiem spokojnie i dmc małe ok 1t będzie.
Pierwszą miałem z sypialnia i "podkowa" rozmowa po co nam ta podkowa- 1.5 m nie uzytkow ej powierzchni, kupiliśmy mniejszą z jednym łóżkiem- sprzedaliśmy, bo dwa potrzebne są- syn się narodził.
I tak to jest eriba 540 dmc 1500.
Był Bürsnter LUX 4851TN, Bürsnter City 3552,
Jest Hymer eriba nova 540 :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych