Skocz do zawartości

Zderzak do kampera


MrKnaus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów
Jestem nowym użytkownikiem więc z góry przepraszam jeśli temat jest w niewłaściwym miejscu
Od 4 lat jeżdżę z przyczepą, ale w tym roku zakupiłem kampera, niestety jest lekko uszkodzony z tyłu
W związku z tym proszę szanowne grono o pomoc, poszukuję zderzaka całego lub jego prawej części do Brustnera z 1998, model A647 Activ
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam

Edytowane przez MrKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, ale nie jest to takie proste.

Jestem z okolic Wrocławia i niestety nie każdy chce się tego podjąć. Głównym problemem mojego zderzaka jest brak jego 1/3 dlugosci, właśnie po prawej stronie. Dlatego szukam zderzaka lub prawej jego części lub osoby która się podejmie jego naprawy w miarę rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od spodu daj żywicę z matą szklaną, albo aluminium a resztę to zrobi Ci malarz. Zapodaj fotkę jak to wygląda może nie jest aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chiccoo

Jeśli chodzi o Wrocław byłem w Czernicy, w Smardzowie k. Wrocławia w Kamp ADA, u ?Majera, oraz mnóstwo telefonów po kraju min Duni z Nowego Sącza, poznańskie firmy itd.

Dowiedziałem się nawet że mogę kupić nowy ale nie stać mnie na wydatek prawie 1000 Euro

Tak wygląda zderzak:)

A może ktoś z Was ma uszkodzony zderzak lub chociaż podobnie wyglądający aby zrobić z niego bazę

Tak wygląda po demontażu (klapa oczywiście jest)

post-29675-0-88356500-1506530034_thumb.jpg

post-29675-0-75746100-1506530303_thumb.jpg

Edytowane przez MrKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na CT nawiązałeś kontakt z kolegą który odezwał się w Twoim temacie?

.

Ja miałem podobny problem w Burstnerze (poprzedniku) jak go kupowałem to cały tylny narożnik zderzaka był w kawałkach na taśmę klejącą ulepiony.

Zgrzałem to wszystko ze sobą, fragment po gragmencie, uzbroiłem miedzią, od tyłu mata szklana z żywicą kilka warstw i zderzak stał się zderzakiem.

.

Tobie zostaje jeszcze odciąć tak żeby było go równo połowa, zdobić kopię lustrzane odbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spawanie i dorabianie części plastikowych wszelkiego typu to polecam ul. Gnieznienska (teren giełdy samochodowej).

Spawali, braki dorabiali.

 

Lub agencje reklamowe/ drukarnie - mówię o druku 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbieraj sobie dużą ilość grubych kartonów, potem poobcinaj elementami i sklejaj.Tylko pamiętaj żeby zostawić coś trochę miejsca na grubość materiału np. matę z żywicą. Po zrobieniu jak jesteś zadowolony to wyłóż formę matą i zalej. Potem resztę zrób na gładko szpachlą i popryskaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 eu to istotnie bardzo drogo.

Jest na CT temat jak Kolega po rozbiciu, "tworzył" sobie zderzak od nowa, od podstaw i wg swojej wizji. Trwało to trochę ale wyszło genialnie. Może tym torem:

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=19513

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejny trop. Skontaktowałem się z Januszem, mam kilka nowych wskazówek :)

 

Co do spawaczy plastiku z ulicy Gnieźnieńskiej firma już niestety nie istnieje lub przeniosła się w bliżej nieokreślonym kierunku.

Pozdrawiam

Edytowane przez MrKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.