Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Paczek

Bardzo dziękuje - wszelkie pomysły i sugestie są mile widziane .

Zgadzam sie z Tobą - morze to obowiązkowy pkt. ( tymbardziej Czarne )))

Ps.Hej Konrad - dawno się nie widzieliśmy . !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Zgadzam sie z Tobą - morze to obowiązkowy pkt. ( tymbardziej Czarne )))

Też tak myślałem na początku jak planowałem wakacje w w Rumunii, jednak zrezygnowałem z tego

planu i wcale nie żałuję. Nie chciałem na silę jechać mnóstwa kilometrów aby zobaczyć wodę

ale decyzja i tak należy do Ciebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paczek

a mozesz rozwinąc swoją myśł ? 

innymi słowy - czemu ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Początkowo był taki plan, ale potem się okazało że jednak za dużo było by jeżdżenia a za mało odpoczynku.

Dodatkowo trzy dni straciłem w Budapeszcie bo miałem awarie i czekałem właśnie te trzy dni na części, ale i tak

pomysł jazdy aż nad samo morze wykluczyliśmy. Zresztą tam gdzie byliśmy było tyle do zwiedzania że nie chciałem

aby było to wszystko na zasadzie szybkiego zaliczania miejsc, a  tak aby zwiedzić i odpocząć.

Wyjazd nad morze czarne jest w dalszych planach. ;)

A byłem w tych okolicach, być może gdybym odpuścił Węgry to może :hmm:

http://forum.karawaning.pl/topic/23148-rumunia-2017/?p=556678

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

Początkowo był taki plan, ale potem się okazało że jednak za dużo było by jeżdżenia a za mało odpoczynku.

Dodatkowo trzy dni straciłem w Budapeszcie bo miałem awarie i czekałem właśnie te trzy dni na części, ale i tak

pomysł jazdy aż nad samo morze wykluczyliśmy. Zresztą tam gdzie byliśmy było tyle do zwiedzania że nie chciałem

aby było to wszystko na zasadzie szybkiego zaliczania miejsc, a  tak aby zwiedzić i odpocząć.

to już zależny od preferencji, dla mnie wakacje bez morza to nie wakacje ;)

a Rumunia to i tak na 2x najlepiej, a jak na raz to min miesiąc 

choc faktycznie morze Czarne w Rumuni nie zachwyca,

ale warto zobaczyć i pomoczyć się w ciepłej słonej wodzie 

dużo ładniej było w Bułgarii 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paczek

No i właśnie powstał taki dodatkowy plan :

https://www.google.pl/maps/dir/Konstanca,+Rumunia/Shabla+Lighthouse,+9680,+Bu%C5%82garia/@43.8480234,28.0976354,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40bae54a64345229:0x637be1cd3e654850!2m2!1d28.6348138!2d44.1598013!1m5!1m1!1s0x40a4c64ee33f23e9:0xbb012faba7c8b776!2m2!1d28.607016!2d43.5402475

co by chiciaż "zaliczyć" morze czarne po bułgarsku . 

Ok - zgadzam się - Węgry to jedynie transyt - skupiam się na Rumuni 

Zrobimy jakieś śródlądowanie na Węgrzech , ale tak bez emocji , jedno spanko , jedno winko i lecimy dalej .....

Bardziej mnie zaciekawiło choć symboliczne "zaliczenie" Bułgari. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

https://www.google.pl/maps/dir/Konstanca,+Rumunia/Shabla+Lighthouse,+9680,+Bu%C5%82garia/@43.8480234,28.0976354,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40bae54a64345229:0x637be1cd3e654850!2m2!1d28.6348138!2d44.1598013!1m5!1m1!1s0x40a4c64ee33f23e9:0xbb012faba7c8b776!2m2!1d28.607016!2d43.5402475

Zrobimy jakieś śródlądowanie na Węgrzech , ale tak bez emocji , jedno spanko , jedno winko i lecimy dalej .....

Moim skromnym zdaniem w tym wydaniu zaliczenie Bułgarii nie ma sensu bo akurat ten rejon jest z całego wybrzeża Bułgarskiego najbardziej zaniedbany i najmniej atrakcyjny  ; jeśli już to trzeba by się zapuścić troszkę dalej gdzieś w okolice Warny . Przy okrojonym czasie urlopu pozostał bym przy morzu rumuńskim a następny wyjazd poświęcił na zwiedzanie wybrzeża Bułgarskiego od Warny  , po drodze Neseber aż za Sozopol . :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Wszystko się da zobaczyć jeżeli ma się dużo wolnego na wakacje, ale standardowe

2 tygodnie raczej takiej możliwości nie dają. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

No właśnie ;( a czasem i tyle nie chcą dać jednym ciągiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ufolz

No właśnie ;( a czasem i tyle nie chcą dać jednym ciągiem. 

Co to za pracodawca??? 

W myśl obowiązujących przepisów prawa pracy pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego i płatnego urlopu wypoczynkowego (art. 152 par. 1 k.p.).

Realizację powyższego ma zapewnić wymieniona w powołanym art. 152 par. 1 k.p. zasada wykorzystywania urlopu wypoczynkowego w sposób nieprzerwany. Oznacza to przede wszystkim nacisk na wykorzystanie przez pracownika tego urlopu w całości, bez możliwości dzielenia go na mniejsze części. Mając jednak na względzie różne okoliczności, przepisy kodeksu pracy przewidują od tej zasady wyjątki. Jednym z nich jest reguła ustanowiona w art. 162 k.p., zgodnie z którą na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Powołany przepis stanowiąc wyjątek od zasady wykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości, wprowadza jednocześnie ograniczenie tego wyjątku. Dopuszcza bowiem podzielenie urlopu na części, ale równocześnie zakazuje dowolnego jego rozdrabniania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

A może Lza jest swoim pracodawcą i jest taki chytry :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

14378440639237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kierownikwycieczki

Gdybyście dotarli do Szabli, to warto zajrzeć na tę plażę z barem:

https://www.facebook.com/Bosi-Beach-Shabla-102215560309999/

Jest od latarni w stronę Rumuni, dojazd z miasta

Byliśmy początkiem lipca i było luźno, pewnie w większości miejscowi...

Świetne miejsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekk13

Super spraawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b
W dniu 14.01.2018 o 10:54, janm napisał:

Moim skromnym zdaniem w tym wydaniu zaliczenie Bułgarii nie ma sensu bo akurat ten rejon jest z całego wybrzeża Bułgarskiego najbardziej zaniedbany i najmniej atrakcyjny  ; jeśli już to trzeba by się zapuścić troszkę dalej gdzieś w okolice Warny . Przy okrojonym czasie urlopu pozostał bym przy morzu rumuńskim a następny wyjazd poświęcił na zwiedzanie wybrzeża Bułgarskiego od Warny  , po drodze Neseber aż za Sozopol . :hej:

Do Złotych Piasków można spokojnie wyskoczyć na całodzienny wypad z RO

Zrobilismy taki wypad z plażowaniem i powrót wybrzeżem 

wieczorem jeszcze spacer po Vama Veche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi