Skocz do zawartości

Przyczepa "szyta na miarę"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Stoję właśnie przed koniecznością zmiany przyczepy. Od ponad roku chodzi mi po głowie pewien pomysł i nie daje mi spokoju. Jest to zbudowanie własnej przyczepy kempingowej. Powodem takiego zamysłu jest to, że mam już wyrobione wyobrażenie o przyczepie idealnej-dla siebie-ale niestety takowej nigdy jeszcze nie wyprodukowano. Dodatkowo lubię majsterkować, wymyślać różne rzeczy i od dawna nie zrobiłem nic konkretnego w tej materii, prawdę mówiąc to chyba jestem uzależniony, czuję głód majsterkowania :]

Czy jeśli na starej ramie od jakiegoś zgniłka zbuduję własną zabudowę to mogę tym wyjechać na drogę publiczną?

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zawsze cos sie moze stac, ale przewaznie nic sie nie dzieje. Jak będziesz tak myśleć to nie ruszysz z miejsca. Ja w każdym bądż razie gorąco Ci kibicuje, i czekam na relacje. 

 

 

 

O ile nie zrobisz z tego zgniłka rozrzutnika do obornika, to nie powinno być jakichś problemów. :yes:  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz koniecznie takie coś zrobić, to zrób tak aby nikt nie poznał że to jest twój pomysł.. chodzi o przegląd i ew. kontrole.

 

 

w programie Jak to jest zrobione pokazyewali kemping off road i typek robił wszystko swoje na ramie starej tylko bardziej ją wzmacniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

myślę że za 4000 tyś zł dało by się załatwić niezłą bazę na przyczepę. Nawet bym Ci mógł załatwić taką dwu osiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa od podstaw  - może być ciekawie. 

 

Ciekawe jest też to , że żaden z producentów kamoerów w europie nie chciał się podjąć wyprodukowania specjalnej wersji zabudowy.

Znajomy szukał kampera "serwisowego" na swoje potrzeby i w zasadzie nawet firmy przerabiające blaszaki na kampery i robiące inne cuda nie chciały podjąc się zrobienia alkowy na zamówienie.

W końcu ciężarówkę 7T przerobił na sliczny dom/warsztat na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę miejsce to pracę ruszą pełną parą. Remont pzyczepy z demontarzem ścian(i podpartym dachem) ogarnąłem w 5tygodni działając tylko w weekendy i po pracy. Niestety kolega, u którego dłubałem i miał starą stolarnię i dużą wiatę odszedł do krainy wiecznych łowów w kwietniu.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki koledze Wieśkowi(Comsio) znalazłem miejsce, 30min od domu :dzieki: .  Prace ruszyły pełną parą. Dawcą jest moja przyczepa w której pękła podłoga z jednej strony. Bez zagłębiania się w szczegóły techniczne, to tak w skrócie przyczepa "szyta na miarę" ostatecznie ma mieć:

-ściany(nowe), dach, przód, tył itp, będą ze sobą na stałe połączone, bez użycia wkrętów(trochę jak w ence),

-własny nietypowy układ wnętrza

-obniżenie MW względem oryginału(aktualnie 850, dmc1150)

-kilka własnych patentów

-oczywiście całoroczna

 

Aktualnie jestem na etapie demolki, niestety siekiera jeszcze musi poczekać, osprzęt i inne elementy będą jeszcze,wykorzystane. Aktualnie mam już dwie skrzynki śrubek i zdemontowane graty zajmujące powierzchnie mieszkania.

 

P.S. Wczoraj znalazłem jedyny plus stosowania wszędzie tych cholernych zszywek zamiast krętów gdy stanąłem w tenisówce na deskę z taką właśnie zszywką :]

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.