Skocz do zawartości

Przyczepy z łóżkami piętrowymi


shaqall

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po 2 tygodniowej lekturze forum zdecydowałem się napisać do was. W okresie jesien-zima-wiosną chce kupić swoją 1 przyczepkę - budżet mam max 20 000-25 000 PLN. Przeczytałem wszystkie porady dla kupujących, pooglądałem na żywo i w necie i niestety bardzo mało jest przyczep z łózkami piętrowymi. Jeśli chodzi o producentów to trafiają się często w przyczepach Sterckeman (jakieś inne?). Niebawem będę miał 3 dziecko - więc potrzebuje przyczepy 5 osobowej (najlepiej 3 łózka pietrowe i jedno małżeńskie, ewentualnie 2 łóżka pietrowe + 1 małżeńskie) DMC tak do 1500 kg. Czy znacie jakieś konkretne modele? 

Trudno będzie mi to znaleźć w kraju - pewnie zdecyduje sie na sciąganie na zamówienie.

Sterckmanów ma trochę http://www.manczak.pl/index.php - jednak jest to bardzo duży komis/dystrybutor jednak nie ma o nim żadnych opinii na forum. Mieliście z nimi styczność? Jakie odczucia?

Znacie jakiś uczciwych handlarzy z okolic Warszawy co sciągają przyczepy pod zamówienie?

 

Z góry dziękuję za okazaną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie z dzisiaj, szukam pod siebie ale ja chcę 560. https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-500-kmfe-2006-r-zadbana-dodatkowe-lozko-pietrowe-piekna-komfortowy-uklad-dla-rodziny-z-dzieckiem-namiot-dmc-ID6z4Ozf.html?utm_source=notification&utm_medium=PLfavouriteQueriesV2&utm_campaign=obserwowane_wyszukiwania&utm_content=Hobby 500 KMFe - 2006 r. Zadbana, Dodatkowe łóżko piętrowe Piękna , Komfortowy układ dla rodziny z

 

Trzeba się jej przyjrzeć ale wygląda ok. Potrójne łóżka piętrowe to jest rzadkość a tu masz jak znalazł, dobierz troszkę kredytu albo pożycz od kogoś i sprawa rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie maarktplats.nl szukaj przyczep z opisem "stapelbed"

np.

https://www.marktplaats.nl/z/caravans-en-kamperen/caravans/stapelbed.html?query=stapelbed&categoryId=2924&priceFrom=4.500%2C00&priceTo=5.500%2C00

 

A układ dla ciebie idealny ma przyczepa z tazw. kącikiem dziecięcym, np. Burstner Ventana 480 TK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

@ Cichy3  Przyczepka wygląda łądnie (na zdjęciach), układ idealny jednak 35 000 to już za dużo na moje możliwość (25 kPLN).  

 

@ maarec - powiesz coś więcej o Mańczaku. Taki duży diler a w sumie nie ma go na liście komisów i sprzedających - żadnych opinii nie znalazłem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modeli , to myślę że taka jak moja też się nadaje na dwa + trzy (z tym że górne łóżko raczej dla szupłych ) . jest to

Adria 461ub. Trochę ciasna dla spakowania 5tki osób, ale spanie wygodne dla całej piątki. W tym roku byłem z nią pierwszy raz i jest ok. chociaż z początku sceptycznie podchodziłem. A takie potrójne piętrusy ,też Adrie miały dość często, tylko nie pamiętam jak ten model się zwał.

Tu masz podobną do mojej, ale widziałem ją akurat na żywo i jest w słabym stanie . Link daje tylko poglądowo . Brak zabezpieczenia górnego łóżka

Generalnie u Mańczaka trudno znaleźć coś dobrego (a byłem 3 razy). Generalnie handlarzy osobiście unikam, szczególnie w temacie przyczepowym :)

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ maarec - powiesz coś więcej o Mańczaku. Taki duży diler a w sumie nie ma go na liście komisów i sprzedających - żadnych opinii nie znalazłem na forum.

 

Znajdziesz, ale niewiele i raczej mało pochlebne.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/22261-centrum-kampingowe-manczak/?hl=manczak

http://forum.karawaning.pl/topic/12893-gdzie-wypo%C5%BCyczy%C4%87-przyczep%C4%99/?hl=%2Bcentrum+%2Bma%C5%84czak&do=findComment&comment=302332

 

Ja też tam widziałem przyczepę, która by mi odpowiadała, ale odpóściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mańczak przede wszystkim wszystkie przyczep wypożycza, a te co wypożycza niekoniecznie są w super stanie. W tym roku na wakacje mój brat pożyczył cepę u Mańczaka za 200 zl za dobę - dokładnie tą http://manczak.pl/index.php?s=wynajem&subpage=pokazPrzyczepe&id=300

Można tą samą przyczepę kupić za niebagatelne pieniądze 41k złotych! Oferta tutaj: http://manczak.pl/index.php?s=sprzedaz&subpage=pokazPrzyczepe&id=300

 

Przyczepa młoda, dobrego producenta. Do tego taka cena? To musi być wychuchany rodzynek! Wszystko wygląda wspaniale prawda? Ale prawda jest nieco inna. Ta przyczepa to złom i ulep. Jej stan wołał o pomstę do nieba. Cały bok naprawiany. Pod łączenie blach na ścianie można było palce włożyć. Elementy plastikowe połamane, zamki połamane i poklejone. Wnętrze w tragicznym stanie. Korzystasz ze zlewu i w szafce na sztućce zbierała się woda - gdzieś był przeciek. Kaseta na fekalia przeciekała czego efektem było wylewanie się zawartości kasety w kiblu i w przyczepie. Musiał to być nie pierwszy raz, bo meble przy podłodze napęczniałe. W szafkach widoczne jakieś wstawki. A teraz wisienka na torcie. Ta przyczepa miała oś Alko, a wiecie od jakiej przyczepy miała dyszel? Od Hobby! Taka sztukateria i rzeźbiarstwo. Mój brat nie był zadowolony. W końcu zapłacił 200 zł, a o "standardzie" przyczepy i jej przeszłości wypadkowej nikt go nie raczył poinformować. O fakcie dowiedział się w dzień odbioru kiedy jechał na wakacje.

 

Z tego co mi mówił to sporo przyczep powypadkowych tam jest, które są naprawiane w podobny sposób i puszczane na rynek. Jeden plus, że Mańczak wcale tego nie ukrywa, ale może dlatego, że po prostu ukryć się tego nie da. Nawet laik zauważy, że z takim Burstnerem jest coś nie tak...

 

Generalnie ja nie jestem grupą docelową. Ale po takiej reklamie, po tym co zobaczyłem raczej nigdy nie skierowałbym swoich kroków do Mańczaka.

 

Żeby nie było, że jestem gołosłowny. Tutaj fotka wspomnianego dyszla. Zrobiłem zdjęcie na pamiątkę:

post-19021-0-18151900-1504715829_thumb.jpg

 

A tuta wyciek z kibla i stan ścianki, która jak widać nie pierwszy raz miała styczność z jakimś wyciekiem:

post-19021-0-23372400-1504715864_thumb.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ukladow pietrowych poza kodami wypisanymi przez Kolegow powyzej, warto w wyszukiwaniach ukladow wnetrza podac TK. Mam taka przyczepe od Knausa, podobne oznaczenia uzywane sa w bratniej marce Eiffelland ale takze u innych producetow.

Szukajac innej przyczepy trailem tez na ciekawe uklady wnetrza w angielkach, gdzie pietrowe lozko uzyskiwane jest z uniesienia w gore srodkowego siedzenia z malym skladanym stolikiem umiejscowionym nad osia przyczepy.

Zreszta osobny stolik bedzie bardzo przydatny gdy dzieci zachca pobawic sie wewnatrz przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek bardzo fajnie, że dajesz fotki, zatrzymaj je na długo w kompie, bo mogą Ci się kiedyś przydać. Nie wiem czy brak tematów o tej firmie nie jest spowodowany kłopotami jakie na forum spadły właśnie przez te opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek bardzo fajnie, że dajesz fotki, zatrzymaj je na długo w kompie, bo mogą Ci się kiedyś przydać. Nie wiem czy brak tematów o tej firmie nie jest spowodowany kłopotami jakie na forum spadły właśnie przez te opinie.

 

Tak może być, że postraszył i wpisy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem przyczepę, która może Cię zainteresować:

 

http://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-ADRIA-ALTEA-502-DT/3592

 

Zdaje się, że ten sprzedający ma dobrą opinię.

 

Chociaż widzę tam przyczepę z dużym bocznym oknem - u mnie ich notowania znacznie spadły.

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na OLX, trochę czasu to wymaga. Jakiś czas temu widziałem tam kilka sztuk z 3 piętrusami.

Zastanów się czy na pewno taki układ. Ja mam 3 dzieci i nie kupię takiej przyczepy.

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.