Skocz do zawartości

Dethleffs C'GO 495 QSK vs Adria Altea 472 PK


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekaw jestem jak realnie rozwiąże się ten problem. Bo same chęci ze strony serwisu mogą się okazać nie wystarczające gdy przyjdzie do

realnych działań.

czas pokaże, mam potwierdzenie na mailu, że gwarancja została uznana i sprowadzane są części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym c'go w cenie masz skalkulowane pakiet touring?

 

Nie, tylko pakiet "Sicherheit to go".Touring-Paket c'go trzeba dołożyć ale pisałem już o tym wcześniej. Cenowo wychodzi to całkiem dobrze zastanawiam się tylko nad jakością wykonania. Knaus jest fajny ale jego wnętrze kompletnie nie jest w naszym klimacie..., zdecydowanie wole skandynawską ascezę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie wydaje wam się że przyczepa Burstner Premio 495 TK jest podejrzanie podobna do C'GO: https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-premio-495-tk-przyczepa-model-2017-super-cena-dodatki-buerstner-polska-ID6yA58D.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w tym wypadku to jest dokładnie to samo  :) Różnią się tylko designem i logo "producenta". Obie marki należą do Hymer Group.  No i bierz poprawkę, że jest droższa, bo to cena netto. No i brzydsza wg mnie. W środku design bliższy Hobby

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze pełnej specyfikacji przyczepy, na razie wiem tylko tyle:

 

DŁUGOŚĆ wewnętrzna: 585 cm

SZEROKOŚĆ: 230 cm

DMC: 1300 kg

 

SYPIALNIA: łóżko małżeńskie + kanapa + łóżko piętrowe

KUCHNIA: szafki kuchenne, zlewozmywak jednokomorowy, lodówka 142 l, 12V/230v/gaz, 3 palnikowa kuchenka gazowa.

ŁAZIENKA: WC, umywalka

OGRZEWANIE: gazowe typu TRUMA model S3004 z nadmuchem i rozprowadzeniem po całej przyczepie.

WYPOSAŻENIE: stabilizator jazdy, moskitiery, rolety, firanki, zasłonki, stopień wejściowy, panoramiczne okna dachowe HEKI

 

Dodatkowe wyposażenie:

- Sicherheit Pakiet ( ATC ,regulator ciśnienia gazu, DuoControl)

- Instalacja pod klimatyzację

Dlatego zapytałem o pakiet touring bo zawiera on m.in. 

- moskitiery

- rolety

- boiler

- instalację prysznica

Oryginalna pisownia:

Touring-Paket cgo 45 kg

 

Warmwasserversorgung mit Therme, Dachhaube Seitz Heki 2 inkl. Baldachin beleuchtet, Fliegengittertüre, Duschausstattung inkl. Duscharmatur und -vorhang, Warmluftanlage

 

 

 

 

 

 

Cena: 1400 euro

Dlatego zapytałem bo NIE JEST to w standarcie C'Go.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 6.09.2017 o 11:06, Fikander napisał(a):

Knausa za 70.000 biorę w ciemno :) Za Dethleffs C'GO 495 QSK z fabrycznym ATC i instalacja pod klimę dealer proponuje 67000 brutto.

Rok 2023, gdzie się podziały takie ceny :(

A tak na poważnie, C'Go jest już trochę na rynku. To solidna przyczepa? Czy warto rozważać zakup nowej (konkretnie ten model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lunarii napisał(a):

Rok 2023, gdzie się podziały takie ceny :(

A tak na poważnie, C'Go jest już trochę na rynku. To solidna przyczepa? Czy warto rozważać zakup nowej (konkretnie ten model).

Zawsze warto rozważać zakup nowej jeśli finanse na to pozwolą. W tym wypadku podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lunarii napisał(a):

Ale ja nie pytam wprost czy warto kupić nową przyczepę, tylko czy C'go 495 QSK to dobry model?

Tak, dobry :) chociaż wg mnie układ w niej to nieporozumienie, bo tylne łóżka piętrowe są strasznie zabudowane, co w upałach będzie uciążlliwe. I oczywiście pamiętając, że to jest nadal buda budżetowa. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pewnie masz racje. Bardziej mi się podoba układ w Weinsberg 550, gdzie łóżka są wzdłóż przyczepy, a nie na końcu w poprzek. Jednak takie zabudowanie łóżek piętrowych przez łazienkę i szafę może też dawać większe poczucie prywatności podczas zasypiania, albo klaustrofobii, kwestia gustu. Plusem tego rozwiązania jest jakieś na oko przestrzeń wielkości 80cm x 210 cm x 120 cm dostępnej przestrzeni bagażowej na duże objętościowo przedmioty (nie należy przeciążać tyłu), co w tej przyczepie jest fajne. Zawsze są plusy i minusy.

Edytowane przez Lunarii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lunarii napisał(a):

Co do tego pewnie masz racje. Bardziej mi się podoba układ w Weinsberg 550, gdzie łóżka są wzdłóż przyczepy, a nie na końcu w poprzek.

550 QDK ma jeszcze tą zaletę, że ma osobny prysznic. Więc to zdecydowanie lepszy wybór niż ten Dethlefs. 

57 minut temu, Lunarii napisał(a):

Jednak takie zabudowanie łóżek piętrowych przez łazienkę i szafę może też dawać większe poczucie prywatności podczas zasypiania, albo klaustrofobii, kwestia gustu.

Każdy piętrus jest albo zamykany, albo ma zasłonki więc masz to poczucie prywatności. 

IMO rozważ Knausa Sport 500 KD, Adrię Aviva 522 PT, Buersnter Premio 530 TK, 

57 minut temu, Lunarii napisał(a):

Plusem tego rozwiązania jest jakieś na oko przestrzeń wielkości 80cm x 210 cm x 120 cm dostępnej przestrzeni bagażowej na duże objętościowo przedmioty (nie należy przeciążać tyłu), co w tej przyczepie jest fajne. Zawsze są plusy i minusy.

To żaden plus, bo niczego cięższego tam nie załadujesz. Jakieś dmuchańce i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał(a):

550 QDK ma jeszcze tą zaletę, że ma osobny prysznic. Więc to zdecydowanie lepszy wybór niż ten Dethlefs. 

Każdy piętrus jest albo zamykany, albo ma zasłonki więc masz to poczucie prywatności. 

IMO rozważ Knausa Sport 500 KD, Adrię Aviva 522 PT, Buersnter Premio 530 TK, 

To żaden plus, bo niczego cięższego tam nie załadujesz. Jakieś dmuchańce i tyle. 

Biorę pod uwagę odległość do Dealera, opinie o serwisie,  rozpatruje konkretne oferty na konkretne przyczepy. Weź jednak pod uwagę, że te przyczepy, które wymieniłeś są wydatnie droższe i  nie jest to kwestia kilku procent.

Dla mnie nowy Dethleffs to już niestety i tak duży wysiłek finansowy.  Zasadnicze pytanie więc czy różnica w jakości jest na tyle duża, że warto dopłacać. Ja nie będę się obrażał, że mam niezamaskowaną śrubkę, ale jak po trzech latach ma wszystko się tam psuć to może warto się wstrzymać i zbierać dalej...?

Generalnie z opinii osób postronnych nie słyszałem nic złego o tym modelu, ale opinii było niewiele. W tym samym czasie słyszałem mam wrażenie utartą opinie na temat renomowanego Hobby, które w ostatnich latach straciło jakości.

Dethleffs C'GO - ktoś ma i mógłby się wypowiedzieć?

Edytowane przez Lunarii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lunarii napisał(a):

Biorę pod uwagę odległość do Dealera, opinie o serwisie,  rozpatruje konkretne oferty na konkretne przyczepy. Weź jednak pod uwagę, że te przyczepy, które wymieniłeś są wydatnie droższe i  nie jest to kwestia kilku procent.

Hmm, a ile ten Dethlefs kosztuje? 

Teraz, Lunarii napisał(a):

Dla mnie nowy Dethleffs to już niestety i tak duży wysiłek finansowy.  Zasadnicze pytanie więc czy różnica w jakości jest na tyle duża, że warto dopłacać. Ja nie będę się obrażał, że mam niezamaskowaną śrubkę, ale jak po trzech latach ma wszystko się tam psuć to może warto się wstrzymać i zbierać dalej...?

Te przyczepy powyżej co wymieniłem to powinna być raczej podobna półka jak C'Go.

Teraz, Lunarii napisał(a):

Generalnie z opinii osób postronnych nie słyszałem nic złego o tym modelu, ale opinii było niewiele. W tym samym czasie słyszałem mam wrażenie utartą opinie na temat renomowanego Hobby, które stało się właśnie produktem słabej jakości.

Polemizowałbym, że Hobby jest renomowanym producentem. Popularnym i owszem, ale niekoniecznie renomowanym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.