Skocz do zawartości

Dethleffs C'GO 495 QSK vs Adria Altea 472 PK


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Outlander 2,0 140kM z silnikiem wołowiny z przyczepą 1,7 tony spalał odcinkowo 11 do 12 litrów na setkę.

PL oszczędnie , CZ oszczędnie , AT najwięcej i Cro średnio.

Z całej trasy PL/Cro/PL wyszło 11,9 z rzeczywistych litrów.

 

15 litrów dla benzyny do duży optymizm pomimo ,że kolega ma nieco lżejszą przyczepę.

 

W sumie wakacyjny przebieg nie ma żadnego znaczenia w stosunku do ogólnorocznego .

 

Karawaning to nie sposób na oszczędności :-) o tym raczej ogólnie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli interesuje Cię Knaus 500 KD to zadzwoń do Procampu we Wrocławiu. Mają naprawdę dobre ceny. 

Jak szukałem przyczepy dla siebie to układ w 500KD był idealny ale z racji moich gabarytów był za ciasny.

Prawie identyczny układ ma 580 QS, którego nabyłem w Procampie i nie żałuje. Co ciekawe, na Polskę Procamp inaczej konfiguruje przyczepy aniżeli niemcy. Nawet w najtanszej serii sport masz felgi aluminiowe, boiler, osłonę dyszla, HEKI, dużą lodówkę, oświetlenie ledowe i parę innych rzeczy. Jest to inna półka cenowa ale czasem warto dołożyć...

DMC 500 KD to 1350 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna porada.

Jeśli nowa ppa to najlepiej kupić z największym możliwym DMC w danym modelu.

Mocniejsza oś i po doposażeniu zostanie jeszcze choć trochę ładowności.

Minimum wagowe to fatalny pomysł bez względu na uciążliwość durnowatego viakofna - to tylko Polska.

W innych krajach jest normalnie i nie ma z tym problemu.

 

I jeszcze jedno - Knaus 500 KD ma fantastyczny układ wnętrza i prysznic z prawdziwego zdarzenia.

Dla mnie z w/wym pp ten Knaus to jedyna opcja pomimo ,że nie najtańsza.

Taki nowy Knaus aktualnie w niemcowni jest za 17 tysięcy Eryków. Jest szansa ,że cena spadnie nieco poniżej 16-tu a to już jest dość

atrakcyjne rozwiązanie. Trochę cierpliwości . Są krótkie momenty gdy zjazd z cennika sięga 23/25%. To najlepszy czas na szybki zakup.

Mowa o rynku niemieckim oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta za 17e to golas z małą lodówką , bez okna z przodu , bez Heki , prysznica itd. realna cena na dzień dzisiejszy bez znaczenia czy w PL czy w DE z dużą lodówką, Heki, prysznicem i kilkoma niezbędnym dodatkami to 19e


A czy knaus 500kd ma prysznic że szmatką czy jest normalna kabina?
U mnie przy 50cm więcej i tak nie ma salonów, więc tam jest to bardzo upchane

 

 

w standardzie prysznic jako osobna cześć łazienki ale ze szmatą

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem skad Wy bierzecie te ceny. 65-70 tysiecy??? Knaus za 16000e? WTF? Ja sie ostro targowalem i Knaus, oczywiscie Sport, doposazony w niezbedne rzeczy za nic nie wychodzil ponizej 80000 a przewaznie cena byla blizsza 90000zl przy ukladach 500-580cm. Przeciez to niemozliwe zeby te przyczepy tak potanialy przez kilka miesiecy, zwlaszcza ze tendencja jest odwrotna.

Moge sie jedynie zgodzic ze Procamp to Dealer a nie podrzedny sprzedawca. Bardzo mila wizyta ktora zakonczyla by sie kupnem przyczepy ( po hobby u Smolicza i Adrii Adora w Szczecinie ogladanie i "macanie" Knausa Sport bylo jak balsam) gdyby nie swietna oferta na Fendty w Center Kampie. Pomijajac juz same przyczepy... Procamp i Center Camp w porownaniu do sprzedawcow Adrii i Hobyy... klasa europejska. Mozna rozmawiac, oglada godzinami i nie ma sie dosc. U dealera Hobby Smolicz... no ja serio nie wiem jak tam mozna kupic cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a i to na Polskę nie Procamp konfiguruje ale producent...

Nie wiem skąd masz tą informację. Tak mi przekazał właściciel, który wydaje się wiedzieć co mówi. Będąc w Bieruniu rozmawiałem z "paroma" osobami z branży i oni to potwierdzili. 

BTW podobno idą zmiany jeśli chodzi o dealera w Bieruniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta za 17e to golas z małą lodówką , bez okna z przodu , bez Heki , prysznica itd. realna cena na dzień dzisiejszy bez znaczenia czy w PL czy w DE z dużą lodówką, Heki, prysznicem i kilkoma niezbędnym dodatkami to 19e

 

Jak z małą skoro w specyfikacji masz w standardzie Thetforda 142l? Heki to wiadomo, w większości przyczep jest standard. Okno u Knausa to akurat norma, to samo w Weinsbergu. Z prysznicem to faktycznie pojechali i dają jako opcję :D To może i z lodówką robią takie cyrki? 

BTW podobno idą zmiany jeśli chodzi o dealera w Bieruniu...

 

Tzn? Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz tą informację. Tak mi przekazał właściciel, który wydaje się wiedzieć co mówi. Będąc w Bieruniu rozmawiałem z "paroma" osobami z branży i oni to potwierdzili. 

BTW podobno idą zmiany jeśli chodzi o dealera w Bieruniu...

Też słyszałem coś o zmianach. Oby na plus.

 

Knausy poniżej 80.000zl to chyba w tym rozmiarze edycja specjalna na Pl. Taniej od hobby, adrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem skad Wy bierzecie te ceny. 65-70 tysiecy??? Knaus za 16000e? WTF? Ja sie ostro targowalem i Knaus, oczywiscie Sport, doposazony w niezbedne rzeczy za nic nie wychodzil ponizej 80000 a przewaznie cena byla blizsza 90000zl przy ukladach 500-580cm. Przeciez to niemozliwe zeby te przyczepy tak potanialy przez kilka miesiecy, zwlaszcza ze tendencja jest odwrotna.

Moge sie jedynie zgodzic ze Procamp to Dealer a nie podrzedny sprzedawca. Bardzo mila wizyta ktora zakonczyla by sie kupnem przyczepy ( po hobby u Smolicza i Adrii Adora w Szczecinie ogladanie i "macanie" Knausa Sport bylo jak balsam) gdyby nie swietna oferta na Fendty w Center Kampie. Pomijajac juz same przyczepy... Procamp i Center Camp w porownaniu do sprzedawcow Adrii i Hobyy... klasa europejska. Mozna rozmawiac, oglada godzinami i nie ma sie dosc. U dealera Hobby Smolicz... no ja serio nie wiem jak tam mozna kupic cokolwiek.

Zgadzam się w 100%. W center kampie jest świetna obsługa. Namawiałem ich żeby wprowadzili Knausy bo będę miał bliżej ;) to powiedzieli, że nie ma szans ( ze względu na Procamp) ale mają Tabberty od tego roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem skad Wy bierzecie te ceny. 65-70 tysiecy??? Knaus za 16000e? WTF? Ja sie ostro targowalem i Knaus, oczywiscie Sport, doposazony w niezbedne rzeczy za nic nie wychodzil ponizej 80000 a przewaznie cena byla blizsza 90000zl przy ukladach 500-580cm. Przeciez to niemozliwe zeby te przyczepy tak potanialy przez kilka miesiecy, zwlaszcza ze tendencja jest odwrotna.

Moge sie jedynie zgodzic ze Procamp to Dealer a nie podrzedny sprzedawca. Bardzo mila wizyta ktora zakonczyla by sie kupnem przyczepy ( po hobby u Smolicza i Adrii Adora w Szczecinie ogladanie i "macanie" Knausa Sport bylo jak balsam) gdyby nie swietna oferta na Fendty w Center Kampie. Pomijajac juz same przyczepy... Procamp i Center Camp w porownaniu do sprzedawcow Adrii i Hobyy... klasa europejska. Mozna rozmawiac, oglada godzinami i nie ma sie dosc. U dealera Hobby Smolicz... no ja serio nie wiem jak tam mozna kupic cokolwiek.

 

dokładnie, a ceny 16 e biorą z mobile.de, tylko nikt nie patrzy że za te 16e z reguły jest "Erstzulassung"  04-06/2017 i są to przyczepy od dilerów którzy wypożyczają je przez sezon

 

wiem bo śledzę te ogłoszenia od jakiegoś czasu i były już wystawiane na wiosnę i było wyraźnie w nich napisane "cena katalogowa 20,500e cena 16.000 sprzedaż na jesień 2017"

 

jak napisałem powyżej katalogowo Knaus Sport 500 wychodzi 20e-21e z niezbędnymi dodatkami realna cena do zapłaty 18-19e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Knausy poniżej 80.000zl to chyba w tym rozmiarze edycja specjalna na Pl. Taniej od hobby, adrii?

Mogłem kupić Knausa Sport 500 KD za 79 000 brutto - stał na placu w Kutnie.

ten jest do wzięcia za 85 000 brutto.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sport-580-qs-przyczepa-kempingowa-model-2017-z-bogatym-wyposazeniem-wroclaw-ID6yEYRT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.